Κυριακάτικη έξοδος για φαγητό - μισή ώρα από Αθήνα

marina c

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
μια καλή πρόταση στη παραλία μαραθώνα είναι και το ναϊάς...το φαγητό ειναι πολύ ωραίο και μπορείς να βρεις από ουζομεζέδες ,φρέσκο ψάρι μέχρι και ψητά της ώρας..ενώ οι τιμές είναι λογικές..βρίσκεται στα 100 με 200 μετρα απο τη πλατεία δίπλα στη θάλασσα με αμφιθεατρική θέα τον ευβοικό κόλπο..
 

giannis18

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
το Γραμματικό φημίζεται χρόνια για τις ταβέρνες του! Μια πολύ καλή επιλογή για μένα είναι η ταβέρνα <<Φωλιά Χρυσίνα>> πολύ ζεστή ατμόσφαιρα, χαμηλές τιμές και κατα την γνώμη μου απίστευτα ψητά με σπεσιαλιτέ το κοκορέτσι .θα ειναι κρίμα να περάσετε στα μέρη αυτά και να μην την επισκευτείτε ! α και μην ξεχάσετε για κέρασμα να διαλέξετε το υπέροχο δικό τους γαλακτομπούρεκο ! πολύ ευχαριστημένος και με προσιτές τιμές !
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Γαλακτομπουρεκο ψωνιζουμε απο το Κοσμικον! Must :)
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Κοιτάζοντας το θέμα πέντε χρόνια μετά βλέπω στο ποστ 25 ένα μήνυμα και μετά τίποτα..Διαφήμιση,δεν νομίζω...
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Κοιτάζοντας το θέμα πέντε χρόνια μετά βλέπω στο ποστ 25 ένα μήνυμα και μετά τίποτα..Διαφήμιση,δεν νομίζω...
Εχεις ενα point....:haha: αλλα τα θεματα ειναι παντα ανοιχτα και επικαιρα, ασχετα απο ποτε εχει να γραψει καποιος!
 

giannis18

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
προφανώς και διαφήμιση για κάτι που μου αρέσει! ταβέρνες έψαχνα και μπήκα εδώ! πολυ καχυποψία πάντως!!:twisted::haha:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.024
Likes
12.125
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Κοιτάζοντας το θέμα πέντε χρόνια μετά βλέπω στο ποστ 25 ένα μήνυμα και μετά τίποτα..Διαφήμιση,δεν νομίζω...
Γιατι βρε εισαι τοσο καχυποπτος; Τι πιο φυσικο απο το να πας να φας σε μια ταβερνα, να ενθουσιαστεις με το φαγητο και το γλυκο που προσφερουν στο τελος και αμεσα να κανεις εγγραφη σε ενα φορουμ που δεν ασχολειται αμεσα με την γαστρονομια για να τη διαφημισης στο πρωτο σου ποστ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Εχεις ενα point....:haha: αλλα τα θεματα ειναι παντα ανοιχτα και επικαιρα, ασχετα απο ποτε εχει να γραψει καποιος!
Δεν είπα για τα θέματα.Για το μέλος που έγραψε ένα ποστ πρίν πέντε χρόνια και εξαφανίστηκε είπα.Τα θέματα φυσικά είναι ανοιχτά και ποστάρει κάποιος όποτε θέλει.

προφανώς και διαφήμιση για κάτι που μου αρέσει! ταβέρνες έψαχνα και μπήκα εδώ! πολυ καχυποψία πάντως!!:twisted::haha:
Δεν αναφερόμουν σε σένα.Εσύ γράφτηκες σήμερα και εύχομαι να μείνεις πολλά χρόνια και να γράφεις.Σαφέστατα αναφερόμουν στο μέλος του ποστ 25.Εσύ πόσταρες στο 26.
 
Last edited by a moderator:

giannis18

New Member
Μηνύματα
3
Likes
2
αν πατήσεις φόρουμ ταβέρνες συγκεκριμένα στην αναζήτηση είναι απ'ο τα πρώτα αποτελέσματα και αν θέλεις να είσαι λιγο πιο ψαγμένος οι συζητήσεις σε φόρουμ πάντα έχουν ένα πόιντ ! τέλοσπαντων ας γίνω και διαφημιστής τι να κανουμε :haha:
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Δεν είπα για τα θέματα.Για το μέλος που έγραψε ένα ποστ πρίν πέντε χρόνια και εξαφανίστηκε είπα.Τα θέματα φυσικά είναι ανοιχτά και ποστάρει κάποιος όποτε θέλει.
Ναι μετα το καταλαβα οτι αναφερεσαι στο εξαφανισμενο μελος...!
 

Dedou777

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Ας επαναφέρω το θέμα με τις ταβερνες μιας και είναι χρόνιο βίτσιο μου!!!Έχουμε και λέμε...Ας ξεκινήσω με κάποιες ταβέρνες που δεν είναι κοντά στην Αθήνα αλλά γύρω της(Εντός Αττικής παντα).Σε αυτές τις ταβέρνες "πρέπει"να πας!!! Αφίδνες'''Μαναρας''Μεγαλο μαγαζί με έμφαση στα ψητα,ωραίο παϊδακι και φοβερή σταβλισια.Επισης έχει κούνιες για τα παιδιά και πολύ ωραίο εξωτερικό χώρο.Πολυδενδρι"Τζάκι" τι να πω γι'αυτό το μαγαζί..Πρώτα πολλά ρεγπυλα στην παραγγελία...ότι πάρεις είναι extra large!!!Φοβερο παϊδάκι.μπριζολα(κυρίως μοσχαρίσια) κ.λ.π κρεατικα,συμπαθητικός χώρος,κύριος έξω!!Μικροχώρι Καπανδρίτιου"Μπάρμπα Βασίλης..Σούπερ κρατικά..χοντρό,παϊδακι,τυροπιτάκια,ζυμωτό ψωμί δικό του.κ.λ.π.Ωραιος εξωτερικός χώρος κάτω από την παλιά μουριά(λες και είσαι επαρχία σε χωριό.Ζεστος εσωτερικός χώρος με τζάκι.Μηλεσι Ορωπου.Ταβερνα η Κατερίνα ωραίος χώρος μεσα-εξω υπεριψωμενο με θεα στον Ευβοικο!!Κρέας,κρέας,κρέας και εδώ στα καλυτερα του!!!Επίσης συμπαθητική ταβέρνα έχει και στην Μαλακάσα"Συντριβάνι" Κάτω από πλατανια με ωραία κρέατα επίσης.Μαγουλα"Θανάσης" πριν ακόμη φτάσεις μυριζεις την τσίκνα από το κρέας!!!Έμφαση στο Κ Ρ Ε Α Σ!!!!Μust το προβστο!!!!Πάρνηθα"Άγιος Μερκουριος 2"Σούπερ θέα,σούπερ κρέατα!!!Φοβερή σταβλισια!!Αναβυσσος "Μύθος" τεράστιες μερίδες στα κρέατα του!! Χοιρινή που θες να την βγάλεις φωτογραφία ωραίος χώρος και για τα παιδιά!!!Ανάβυσσος(θυμάρι)."Απομερο"Ωραία ταβερνα για κρέας και ψάρι στο βουνό!!!Εδώ οι γευσεθς είναι ωραιες αλλά η ατμόσφαιρα και η θέση του μαγαζιου είναι ακόμη καλύτερη!!!Βάρη"Ο τσολιάς" και ο "Μπάρμπα Χαράλαμπος"ότι ζητάει κανείς σε μια χασαποταβερνα!!Γλυφάδα"Ρουμελιωτηε"Ψησταρια-ταβερνα..ένα όχι και τόσο κρυμμενο μυστικό τώρα πια!!!Απίθανα κρέατα και πιάτα, φοβερό το προσωπικό ..πατάτες με αυγά..χοιρινή έπος!Αγ.Δημητριος"Ρεμουτσικο" δεν είναι τυχαίο ότι το παϊδακι του είναι ξακουστό.Φοβερο κοντοσουβλι,ωραίο περιβαλλον και αυλή!!! Πατήσια"Σπανός" θεσμός στο κρέας και όχι μόνο!!!Μενίδι"Κιτσαρωνας" Σούπερ καινούριος χώρος από μια πολία ταβέρνα με εξαιρετικα κρέατα και μπινελικια!!!Πατάτες που δεν έχω ξανά φάει!!!Παϊδακι απίθανο!!!Νεα Σμυρνη-Περιστερι"Μυρτιά" αξία στο χρόνο!!!Μεγάλες μερίδες ωραία γεύση,φοβερό κέρασμα!!!Άντε πάμε και σε ψάρι(με βαριά καρδιά)χαχαχαχαχαχα.Καλλιθεα(Τζιτζιφιές) σούπερ από όλες τις απόψεις!!!Νέο Ηράκλειο"Αφροψαρο" φοβερός χώρος και γεύσεις!!!Πειραιάς(καστελα)Ψαροκαστελλα ένα διαμάντακι με τα πιο μαμισια φαγητά που έρχεται γευτεί!!!Αυτά από μένα...δεν εβαλα πολλές λεπτομέρειες για να ανακαλύψετε εσείς οι ίδιοι Ένα πράγμα θα πω μόνο επειδή έχω πάει σε πολλές ταβέρνες (παρά πολλές) θα έλεγα ..αξίζει να δοκιμάσετε!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.275
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom