Τουρκία Κωνσταντινούπολη, ακύρωση ή να πάμε;

Liapap

Member
Μηνύματα
29
Likes
18
Τι έχει η κατάσταση προς τα εκεί; Κανονική απόβαση θα γίνει από τη Βόρεια Ελλάδα το 4μερο...μουσουλμανικό κράτος είναι, πέρα από κάποιες πορείες που μπορεί να προκύψουν τι άλλο σας ανησυχεί;
Ναι θα πραγματοποιηθούν όλα κανονικά απλά μας έχουν τρομοκρατήσει από εδω γνωστοί και φίλοι οτι μπορεί να είναι επικίνδυνα και ήθελα και κάποιες γνώμες παραπάνω η αν γνωρίζεται εδω κάτι
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.375
Likes
14.282
Ναι θα πραγματοποιηθούν όλα κανονικά απλά μας έχουν τρομοκρατήσει από εδω γνωστοί και φίλοι οτι μπορεί να είναι επικίνδυνα και ήθελα και κάποιες γνώμες παραπάνω η αν γνωρίζεται εδω κάτι
Κλασσική συμβουλή...στα ταξίδια αγνοούμε τις γνώμες φίλων και αποφασίζουμε μόνοι μας...αν τους ακούγαμε δεν θα πηγαίναμε πουθενά....
 

cosafiv

Member
Μηνύματα
222
Likes
472
φιλος που γυρισε τωρα απο καπαδοκια, με μηχανη, ταξιδευε 2 εβδομαδες με μηχανη σε ολη την Τουρκια, μου ειπε οτι δεν αντιμετωπισαν προβλημα σε σχεση με ασφαλεια, απλα οι τιμες ηταν ακριβες , σαν Ελλαδα... και η αστυνομια τους εκανε συνεχως ελεγχους στους δρομους και εφαγαν προστιμα αδικα, ακομα και απο το παρελθον...
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ναι θα πραγματοποιηθούν όλα κανονικά απλά μας έχουν τρομοκρατήσει από εδω γνωστοί και φίλοι οτι μπορεί να είναι επικίνδυνα και ήθελα και κάποιες γνώμες παραπάνω η αν γνωρίζεται εδω κάτι
Αδίκως ανησυχείς ακούγοντας αδαείς.
 

tatooine

Member
Μηνύματα
1.444
Likes
5.267
Καλησπέρα σας , πρόκειται μα επισκεφτώ την Κωνσταντινούπολη και Καππαδοκία την Παρασκευή έως το επόμενο Σάββατο
Δεδομένου της κατάστασης στις χώρες τι θεωρείτε να πραγματοποιήσω το ταξίδι ; Έχω πάρει τηλέφωνα σε ταξιδιωτικά και στην πρεσβεία αλλά δεν με έχουν ενημερώσει για κάτι
Φυσικά και πρέπει να ακυρώσετε. Δεν πρέπει να ρισκάρετε ένα τέτοιο επικίνδυνο φαινόμενο.
Θα μεταφέρετε λοιπόν τα εισιτήρια και τα ξενοδοχεία σε μένα να πάω για σας, ώστε μετά να σας μεταφέρω αυτή την τόσο επικίνδυνη περιπέτεια.
Εσείς αναπαυτικά από το σαλόνι του σπιτιού σας θα περιμένετε νέα μου. (Άμα με δείτε γράψτε μου)
Εγώ με δικά σας χρήματα θα πάω (βόλτα) σε αυτή την πολύ επικίνδυνη αποστολή.
Το κιουνεφε άραγε θα είναι τόσο νόστιμο όσο είναι πάντα. Το λέω γιατί θα είναι πληρωμένο με δικά σας λεφτά.
Κάντε βαλίτσες και περαστέ όμορα.
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
517
Likes
858
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ταξίδι-Όνειρο
Σεληνη
Καλησπέρα σας , πρόκειται μα επισκεφτώ την Κωνσταντινούπολη και Καππαδοκία την Παρασκευή έως το επόμενο Σάββατο
Δεδομένου της κατάστασης στις χώρες τι θεωρείτε να πραγματοποιήσω το ταξίδι ; Έχω πάρει τηλέφωνα σε ταξιδιωτικά και στην πρεσβεία αλλά δεν με έχουν ενημερώσει για κάτι
γενικα απεφευγε τα rave παρτυ για αρχη μιας και εχω μαθει οτι πολλες μαζωξεις γινονται με νεολαια σε σημεια που ειναι must to see στη συγκεκριμενη περιοχη!
 

Mikachu

Member
Μηνύματα
12
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
This surprising city was the world’s most visited in 2023


Η πιο επίσκεψιμη πόλη της υφηλίου για το 2023 παρόλες τις φυσικές καταστροφές που σημειώθηκαν στην χώρα μέσα στο έτος...
Ο κόσμος θέλει Πόλη!!!
Η αλήθεια είναι ότι άκουγα τις προειδοποιήσεις του Λεκκα για μεγάλο σεισμό και πετάμε για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή….
Έχω αγχωθεί πολύ με τον σεισμό που περιμένουν
Μέχρι και για τσουνάμι λένε 🥺
 

empag

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Η αλήθεια είναι ότι άκουγα τις προειδοποιήσεις του Λεκκα για μεγάλο σεισμό και πετάμε για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή….
Έχω αγχωθεί πολύ με τον σεισμό που περιμένουν
Μέχρι και για τσουνάμι λένε 🥺
Καλημέρα. Κι εμείς φεύγουμε αύριο οδικώς κ έχω αγχωθει λίγο. Αν πρέπει να φοβόμαστε συνέχεια δεν θα έπρεπε να βγαίνουμε από το σπίτι. Ας ελπίσουμε ότι όλα θα πάνε καλά. Καλό μας ταξίδι
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.820
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Η αλήθεια είναι ότι άκουγα τις προειδοποιήσεις του Λεκκα για μεγάλο σεισμό και πετάμε για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή….
Έχω αγχωθεί πολύ με τον σεισμό που περιμένουν
Μέχρι και για τσουνάμι λένε 🥺
Κι εγώ φεύγω αύριο για Κωνσταντινούπολη. Προειδοποιήσεις όμως για μεγάλο σεισμό υπήρχαν και το 2020 που ήταν αρχικά να ταξιδέψω (όχι ότι μου είναι αδιάφορες - κάθε άλλο), μην αγχώνεσαι και κοίτα να απολαύσεις το ταξίδι σου
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Οι προειδοποιήσεις για μεγάλο σεισμό στην Πόλη εμπίπτουν στο επίπεδο της εκτίμησης και φυσικά σε καμιά περίπτωση δεν είναι πρόβλεψη. Αυτό σημαίνει ότι περιμένουν ένα σεισμό εκεί τα επόμενα 5-10-15 χρονια και όχι άμεσα φυσικά. Μπορεί να γίνει σε ένα λεπτό, μπορεί να γίνει σε 20 χρόνια, μπορεί και σε 100, αυτό δε σημαίνει ότι θα σταματήσουμε να πηγαίνουμε.

Άλλωστε μεγάλο σεισμό περιμένουν και στον Κορινθιακό, στην Κρήτη,. στα Ιόνια, στη Θεσσαλία, στο Λος Άντζελες και στο Σάν Φρανσίσκο, σε όλα αυτά τα μέρη μπορεί να γίνει ανά πάσα στιγμή καταστροφικός σεισμός.

Οπότε όλες αυτές οι θεωρίες δεν μπορούν να έχουν επίπτωση στον τρόπο που ταξιδεύουμε.
 
Last edited:

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
950
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η αλήθεια είναι ότι άκουγα τις προειδοποιήσεις του Λεκκα για μεγάλο σεισμό και πετάμε για Κωνσταντινούπολη την Παρασκευή….
Έχω αγχωθεί πολύ με τον σεισμό που περιμένουν
Μέχρι και για τσουνάμι λένε 🥺
Ετσι κι έκανε σεισμό και τσουνάμι όσες φορές έχει βγει ο Λέκκας κι εχει προειδοποιήσει για την περιοχή του Ιονίου, θα ήμουν η 'Αριελ η κόρη του βασιλιά Τρίτωνα καμιά δεκαριά χρόνια τώρα....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.462
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom