Τουρκία Κωνσταντινούπολη - μετακινήσεις

1963katerina

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
παρακαλω τι ωρα σταματαει το βραδυ το μετρο απο αεροδρόμιο για Σουλταναχμετ, καθως και το τραμ. Ευχαριστώ
 

whoknows

Member
Μηνύματα
742
Likes
2.228
Επόμενο Ταξίδι
Στο φεγγαρι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Στο κεντρο της Γης
παρακαλω τι ωρα σταματαει το βραδυ το μετρο απο αεροδρόμιο για Σουλταναχμετ, καθως και το τραμ. Ευχαριστώ
νομιζω το τελευταιο μετρο φευγει 12 παρα τεταρτο κοντα απο το αεροδρομιο προς την πολη.
 

paros99

Member
Μηνύματα
11
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Τα αγόρασες από την πόλη ή από τα duty free;;

Πόση ώρα είναι περίπου το αεροδρόμιο από το κέντρο της Πόλης;

Είναι περίπου 50' το αεροδρόμιο αλλά έχει πολλή κίνηση οπότε μπορεί να το κάνεις και 1.5 ώρα! Απο το ξενοδοχείο μας είπαν να φύγουμε 2 ώρες νωρίτερα! Πετούσαμε 19:00 και φύγαμε 15:30
 

japetus

Member
Μηνύματα
576
Likes
1.068
Από σήμερα τα ταξί στην Πόλη θα είναι 25% ακριβότερα..
Ελάχιστη διαδρομή πλέον 13 λίρες (από 10) και η σημαία στις 5 από 4 ενώ το χλμ. πάει στις 3.10 από 2.5
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Σωστά...θα έχουν τα δικά τους φαγητα....βέβαια εγώ τρελενομαι για τουρσί ο άντρας μου όχι...μα πραγματικά έχω κάνει μια 20 ταξίδια....ε δεν έχω ζοριστει να κλείσω ξενοδοχείο τόσο...που θα πάει θα καταληξω...εχω βάλει μια 25 φίλτρα στο booking....η
μεταφορά στο αεροδρόμιο είναι το άλλο θέμα που με έχει προβληματίσει ... Γτ λένε ότι με ΜΜΕ είναι 1_45... Ενώ με αμάξι μόνο 45.....
Εμείς χρησιμοποιήσαμε το havaist είναι 3€/άτομο κ μέχρι την ταξιμ ήταν 40’ δεν συναντήσαμε βέβαια κίνηση
 

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Εμείς χρησιμοποιήσαμε το havaist είναι 3€/άτομο κ μέχρι την ταξιμ ήταν 40’ δεν συναντήσαμε βέβαια κίνηση
Αυτό το περνεις από το υπόγειο διάβασα??? Βγάζεις εισητηρίο απευθείας με πιστωτική?? Γτ όλοι λέτε συνάλλαγμα να κάνουμε στη πόλη...όχι στο αεροδρόμιο...
Κ κάτι ακόμα την κάρτα για τα μουσεία αξίζει να την βγάλω??? Κερδίζω τουλάχιστον χρόνο αναμονής????
 

taver

Member
Μηνύματα
12.459
Likes
28.733
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εμείς χρησιμοποιήσαμε το havaist είναι 3€/άτομο
18 Τουρκικές λίρες είναι η τιμή. Σε 6 μήνες, ένα χρόνο, πόσο, που θα διαβάζει ο επόμενος και η ισοτιμία θα είναι διαφορετική, η πληροφορία που δίνεις δε θα έχει καμμία αξία.
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
18 Τουρκικές λίρες είναι η τιμή. Σε 6 μήνες, ένα χρόνο, πόσο, που θα διαβάζει ο επόμενος και η ισοτιμία θα είναι διαφορετική, η πληροφορία που δίνεις δε θα έχει καμμία αξία.
Χαχα!!οκ..σε 6 μήνες μπορεί να έχει αλλάξει κ η τιμή μην είσαι υπερβολικός
 
Last edited:

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Αυτό το περνεις από το υπόγειο διάβασα??? Βγάζεις εισητηρίο απευθείας με πιστωτική?? Γτ όλοι λέτε συνάλλαγμα να κάνουμε στη πόλη...όχι στο αεροδρόμιο...
Κ κάτι ακόμα την κάρτα για τα μουσεία αξίζει να την βγάλω??? Κερδίζω τουλάχιστον χρόνο αναμονής????
Ναι ακριβώς κατεβαίνεις 1-2 ορόφους δεν θυμάμαι ακριβώς κ πληρώνεις μέσα στο λεωφορείο με κάρτα μέσα στο λεωφορείο πια δεν παίρνουν μετρητά ίσως σε κάποιο εκδοτήριο αν έχετε μόνο μετρητά,για την κάρτα δεν γνωρίζω δεν έχω βγάλει ποτε
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Ναι ακριβώς κατεβαίνεις 1-2 ορόφους δεν θυμάμαι ακριβώς κ πληρώνεις μέσα στο λεωφορείο με κάρτα μέσα στο λεωφορείο πια δεν παίρνουν μετρητά ίσως σε κάποιο εκδοτήριο αν έχετε μόνο μετρητά,για την κάρτα δεν γνωρίζω δεν έχω βγάλει ποτε
Ποτε πηγες τελευταια φορα;γιατι εμεις οταν πηγαμε δε μπορουσαμε να πληρωσουμε με καρτα γιατι δεν ειχε σημα καλο στο pos..οποτε καλυτερα ας εχουν ενα 20ε σε τουρκικες λιρες σ αυτη τη χωρα ευκολα σπαει ο διαολος το ποδαρι του!
 

Vanessa tzn

Member
Μηνύματα
92
Likes
120
Ποτε πηγες τελευταια φορα;γιατι εμεις οταν πηγαμε δε μπορουσαμε να πληρωσουμε με καρτα γιατι δεν ειχε σημα καλο στο pos..οποτε καλυτερα ας εχουν ενα 20ε σε τουρκικες λιρες σ αυτη τη χωρα ευκολα σπαει ο διαολος το ποδαρι του!
Πήγα 30 Ιουλίου κ θέλαμε να πληρώσουμε μετρητά αλλά μας είπαν ότι δεν δέχονταν πια,από ataturk που το παίρναμε μπορούσαμε να πληρώσουμε μετρητά εμείς μια χαρά πληρώσαμε με κάρτα
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
1.936
Να ρωτησω υπαρχει πουθενα λινκ ή ξερει κανεις αν υπαρχει 6ημερο εισιτηριο για Κων/πολη για ολα τα μεσα;;γιατι απο ιντερνετ δε μπορω να βγαλω ακρη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.675
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom