Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Καλημέρα σε όλους έχω επισκεφθεί την πόλη ήδη 2 φορές και σε μερικές μέρες θα επιχείρησω την τρίτη μου επίσκεψη. Θα ήθελα βοήθεια αν κάποιος έχει βγάλει εισιτήριο για την Αγία Σοφία ιντερνετικα...Μπήκα στο σαιτ ζητάει διεύθυνση και έβαλα του ξενοδοχείου, το πήγα μέχρι ένα σημείο αλλά το σταμάτησα..Η ερώτηση είναι τα εισιτήρια στα στέλνουν κάπου με ταχυδρομείο ή στο μαιλ σου και τα τυπώνεις....Επίσης δεν είδα κάπου να διαλέγεις ημέρα επίσκεψης, τα κόβω και πάω οπότε θέλω απλά προσπερνοντας την ουρα;
Καλησπερα, εχω παει 2 φορες, και τη 2η για να αποφυγω την ουρα εβγαλα απο το internet,και μου τα εστειλαν και τα τύπωσα. Πανε 5 χρόνια και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι, παντως ναι , οταν φτανεις , περνας την ουρα, στο λενε οι φυλακες νομιζω,αν εχεις ηδη εισητηρια να περασεις μπροστα.
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλησπερα, εχω παει 2 φορες, και τη 2η για να αποφυγω την ουρα εβγαλα απο το internet,και μου τα εστειλαν και τα τύπωσα. Πανε 5 χρόνια και δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι, παντως ναι , οταν φτανεις , περνας την ουρα, στο λενε οι φυλακες νομιζω,αν εχεις ηδη εισητηρια να περασεις μπροστα.
Στα έστειλαν στο μαιλ εννοείς ή στο ξενοδοχείο που θα έμενες; Είναι για συγκεκριμένη ημερομηνία η πάω οποία μέρα θέλω εγω;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Στα έστειλαν στο μαιλ εννοείς ή στο ξενοδοχείο που θα έμενες; Είναι για συγκεκριμένη ημερομηνία η πάω οποία μέρα θέλω εγω;
Στο Mail μου δεν είχα δηλώσει το ξενοδοχείο.Δε θυμάμαι αν είχα κλείσει για συγκεκριμένη μέρα ,νομίζω πως ναι.
Λογικά σε καθοδηγεί το site.
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
αν θες να επισκεφθεις κ αλλα μερη αξιζει να παρεις την muzekart http://www.muzekart.com/en/museum-pass/about_27.html παλιοτερα κοστιζε 85 λιρες τωρα κοστιζει 125 λιρες κ εχεις προσβαση σε πολλα αξιοθεατα. την αγοραζεις απο το πρωτο αξιοθεατο που θα επισκεφθεις κ την χτυπας σε καθε εισοδο σου,εχει διαρκεια 5 μερες
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
αν θες να επισκεφθεις κ αλλα μερη αξιζει να παρεις την muzekart http://www.muzekart.com/en/museum-pass/about_27.html παλιοτερα κοστιζε 85 λιρες τωρα κοστιζει 125 λιρες κ εχεις προσβαση σε πολλα αξιοθεατα. την αγοραζεις απο το πρωτο αξιοθεατο που θα επισκεφθεις κ την χτυπας σε καθε εισοδο σου,εχει διαρκεια 5 μερες
Μόνο Αγία Σοφία και ίσως Υδραγωγειο θα πάμε Μπάμπη οπότε δεν βλέπω να αξίζει....
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
οχι,αν δεν πας καπου αλλου δεν αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα.διαδυκτιακα νομιζω στα στελνουν σε μειλ κ τα τυπωνεις αλλα επιλεγεις ημερομηνια. τις 3 πρωτες φορες εκοψα εισητηρια απο εκει χωρις να περιμενω πανω απο 10 λεπτα (ημουν νωρις στο ανοιγμα εκει),την τεταρτη πηρα την καρτα εισοδου με 85 λιρες
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.386
Likes
2.066
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
οχι,αν δεν πας καπου αλλου δεν αξιζει να δωσεις τοσα χρηματα.διαδυκτιακα νομιζω στα στελνουν σε μειλ κ τα τυπωνεις αλλα επιλεγεις ημερομηνια. τις 3 πρωτες φορες εκοψα εισητηρια απο εκει χωρις να περιμενω πανω απο 10 λεπτα (ημουν νωρις στο ανοιγμα εκει),την τεταρτη πηρα την καρτα εισοδου με 85 λιρες
Σαββατοκύριακο όμως έκοψες αμέσως; ;Αν πάμε Κυριακή 08.45 πριν ανοίξει θα μπούμε άραγε γρήγορα...θα δοκιμάσω πάλι διαδικτυακά μήπως και. ..Μπάμπη κανένα άλλο εστιατόριο εκτός το μπαλκαν λοκαντασι; ψάχνω ένα ακόμα..
 

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.684
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Σαββατοκύριακο όμως έκοψες αμέσως; ;Αν πάμε Κυριακή 08.45 πριν ανοίξει θα μπούμε άραγε γρήγορα...θα δοκιμάσω πάλι διαδικτυακά μήπως και. ..Μπάμπη κανένα άλλο εστιατόριο εκτός το μπαλκαν λοκαντασι; ψάχνω ένα ακόμα..
παντα καθημερινη (κυριως τριτη πηγα). για φαγητο το πρωτο που ειχα δοκιμασει κ ειχα ενθουσιαστει ειναι το makarrna sarayi https://www.tripadvisor.com.gr/Rest...d3591041-Reviews-Makarna_Sarayi-Istanbul.html
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.631
Likes
12.454
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Μου ζητάνε διεύθυνση Τουρκική και δεν μου ζητάει ημερομηνία επίσκεψης για αυτό έχω μπερδευτεί
Στην αγγλική έκδοση του σάιτ, γράφει κάτω από τη φόρμα όπου δίνεις τα στοιχεία σου (και τη διεύθυνσή σου στην Τουρκία):
The cards are shipped in 1 week. On Saturdays-Sundays and the official holidays is not counted as a workday in the museum card sales system and there is no museum card delivery on these days.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Σαββατοκύριακο όμως έκοψες αμέσως; ;Αν πάμε Κυριακή 08.45 πριν ανοίξει θα μπούμε άραγε γρήγορα...θα δοκιμάσω πάλι διαδικτυακά μήπως και. ..Μπάμπη κανένα άλλο εστιατόριο εκτός το μπαλκαν λοκαντασι; ψάχνω ένα ακόμα..
Αν θέλεις διάβασε την ιστορία μου ,να δεις κάποια εστιατόρια.Κοιταξα στο σάιτ για τα εισιτήρια και δεν έβγαλα άκρη, δεν βρήκα το αγγλικό σκέλος για την κράτηση.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom