Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

breraromeos

Member
Καλησπερα, Γυρισε κανεις προσφατα απο την Πολη; Διαφορα στον τροπο αντιμετωπισης μα; απο τους Τουρκους;

thessaris

Member
Καλησπερα, Γυρισε κανεις προσφατα απο την Πολη; Διαφορα στον τροπο αντιμετωπισης μα; απο τους Τουρκους;
Γενικά ό,τι κι αν ακούμε από τα μίντια καλό είναι να γνωρίζουμε ότι ο κόσμος στην Τουρκία γενικά δεν ασχολείται με την Ελλάδα. Αυτό που εδώ θεωρείται μέγα θέμα, εκεί συνήθως περνάει στα ψιλά. Γι' αυτό και πολύ σπάνια θα συναντήσει κάποιος έλληνας άσχημη συμπεριφορά στην Τουρκία.

vaskal

Member
πριν ένα δίμηνο ξανά επίσκεψη στην πόλη κάθε φορά αντιμετωπίζω ακόμα καλύτερη συμπεριφορά από τους γείτονες ειδικά όταν ακούνε την καταγωγή ενθουσιάζονται, δεν μου έχει τύχει ποτέ άσχημη συμπεριφορά

Hayate

Member
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ουσουαια
Γενικά ό,τι κι αν ακούμε από τα μίντια καλό είναι να γνωρίζουμε ότι ο κόσμος στην Τουρκία γενικά δεν ασχολείται με την Ελλάδα. Αυτό που εδώ θεωρείται μέγα θέμα, εκεί συνήθως περνάει στα ψιλά. Γι' αυτό και πολύ σπάνια θα συναντήσει κάποιος έλληνας άσχημη συμπεριφορά στην Τουρκία.
Ιδιως οσο πας προς τα μεσα (για Άγκυρα δε ξερω) στο ακουσμα Ελλαδα(Γιουνανισταν, Γιουναν κ.τ.λ.)σου δινουν την εντύπωση οτι αντιδρούν οπως εμείς αντιδρουμε οταν ακουμε Σλοβενία ας πούμε.. Κοινώς δεν τους ενδιαφέρει.'' Απλος'' κοσμος δε μας ξέρει καν τους εξηγείς προς τα που πέφτουμε. Γενικα πρέπει να είσαι απίστευτα άτυχος για να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.

Επόμενο Ταξίδι
Ο μισός κόσμος σε 27μέρες
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου.
Καμία απ
καμία απολύτως. Είναι φιλόξενοι και κοιτάνε τις δουλειές τους.
θα ξαναπάω το επόμενο ΣΚ πάλι γιατί η πολη ειναι μοναδική.

sofidofi

New Member
Καλησπέρα. Ετοιμαζόμαστε να κλείσουμε για Κωνσταντινούπολη τέλη Αυγούστου μετά τις 20. Θα ήθελα να ρωτήσω από άποψη θερμοκρασιών αν πιστεύετε πως είναι καλή ιδέα. Ευχαριστώ.

Lino22gr

Member
Καλησπέρα. Ετοιμαζόμαστε να κλείσουμε για Κωνσταντινούπολη τέλη Αυγούστου μετά τις 20. Θα ήθελα να ρωτήσω από άποψη θερμοκρασιών αν πιστεύετε πως είναι καλή ιδέα. Ευχαριστώ.

θα ήθελα να μάθω κ εγώ γιατί έχω κλείσει για 27/8. χαχαχα καλά θα πάει αυτό

Marios_K

Member
Η Κινστέρνα κλειστή είναι από ότι γνωρίζω για την ώρα λόγω εργασιών
Εδώ και καιρο δυστυχώς, σε κάποιο βίντεο ειχα πετύχει και μια άλλη κινστερνα αλλά δε θυμάμαι πληροφορίες. Οποίος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.

kabamarou

Member
Εδώ και καιρο δυστυχώς, σε κάποιο βίντεο ειχα πετύχει και μια άλλη κινστερνα αλλά δε θυμάμαι πληροφορίες. Οποίος ξέρει κάτι ας βοηθήσει.
Μάλλον την Κινστέρνα του Θεοδοσίου (Şerefiye Sarnıcı) εννοείς
Şerefiye Cistern

Pel

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Θα έχω αναμονή στο αεροδρόμιο IST για περίπου 6 ώρες.
Προλαβαίνω να πεταχτώ κάπου έξω ή να καθίσω μέσα; (δεν έχω ξαναπάει Κων/πολη, οπότε δεν ξέρω)

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
32.471
Μέλη
37.293
Νεότερο μέλος
nikosgnr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom