Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

deppi

Member
Μηνύματα
37
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
USA road trip
Αν εφτανες πρωί κ έφευγες βράδυ θα σου έλεγα ναι με χίλια, τώρα τα χαράματα να πάρεις ταξι να πας έστω κ έξω από την Αγία Σοφια να βγάλεις 2 φώτο κ μετά που θα γυριζεις; ;;θα δώσεις κ πολλά λεφτά για το τίποτα....Άλλη φορά δεν πειράζει...
Ακριβώς, την επόμενη φορά!
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Θα είμαι στην πόλη 17 με 20 Φεβρουαρίου...Έχουμε μια Ελληνιδα φίλη που μενει εκει και ο άντρας της παίζει σε ένα ρεμπεταδικο κοντά στην Ιστικλαλ αλλά δεν τη ρωτήσαμε ακόμα ποιο γιατι θα την δούμε από κοντά ...
Ελπίζω να πήγες. Θα μας πεις εντυπώσεις και που ήταν συγκεκριμένα; :)
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Ελπίζω να πήγες. Θα μας πεις εντυπώσεις και που ήταν συγκεκριμένα; :)
Μπα δεν πήγα δεν με άφησαν να ταξιδέψω γιατί το διαβατήριο μου είχε 3 μήνες ακόμα ισχύ και ήθελαν 5..Δεν μπορούσα να ταξιδέψω και με ταυτότητα γιατί έχω στρατιωτική οπότε 900 ευρώ τα κάναμε δώρο στην Τουρκία έτσι..
 

Dina Z

Member
Μηνύματα
1.356
Likes
4.335
Ταξίδι-Όνειρο
Ονειρεύομαι ... γενικώς!
Μπα δεν πήγα δεν με άφησαν να ταξιδέψω γιατί το διαβατήριο μου είχε 3 μήνες ακόμα ισχύ και ήθελαν 5..Δεν μπορούσα να ταξιδέψω και με ταυτότητα γιατί έχω στρατιωτική οπότε 900 ευρώ τα κάναμε δώρο στην Τουρκία έτσι..
Ωχ!!!!!!!!! :eek: Τι κριμα τοσα λεφτα! Και τι απογοητευση!:(
 

ψαράκι

Member
Μηνύματα
51
Likes
4
φεύγουμε κι εμεις μεθαύριο! έχει κανείς εικόνα αν είναι κλειστό το Τοπ Καπι αυτην την περίοδο;
 

DimTsa

Member
Μηνύματα
21
Likes
55
Μόλις γυρίσαμε από τις πασχαλινές μας διακοπές στην Κωνσταντινούπολη. Η είσοδος για την Αγία Σοφία ήταν 40 λίρες το άτομο, δωρεάν για παιδιά κάτω των 12 ετών. Ουρά γύρω στα 25 λεπτά αναμονή. Το Μπλε Τζαμί θα κλειστό λόγω ανακαινίσεων έως τις 8 Μαϊου. Είσοδος για το Παλάτι ήταν 40 λίρες και 35 λεπτά αναμονή.
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Kόστα Ρίκα
Μόλις γυρίσαμε από τις πασχαλινές μας διακοπές στην Κωνσταντινούπολη. Η είσοδος για την Αγία Σοφία ήταν 40 λίρες το άτομο, δωρεάν για παιδιά κάτω των 12 ετών. Ουρά γύρω στα 25 λεπτά αναμονή. Το Μπλε Τζαμί θα κλειστό λόγω ανακαινίσεων έως τις 8 Μαϊου. Είσοδος για το Παλάτι ήταν 40 λίρες και 35 λεπτά αναμονή.
Ολα αυτά με την κάρτα, γίνονται πιο σύντομα.
Πάντως εγώ δε θα πήγαινα αυτή την εποχή Τουρκία. Αφού τόλμησες................!!
 

DimTsa

Member
Μηνύματα
21
Likes
55
Ολα αυτά με την κάρτα, γίνονται πιο σύντομα.
Πάντως εγώ δε θα πήγαινα αυτή την εποχή Τουρκία. Αφού τόλμησες................!!
Σωστα αν έχεις πάρει την κάρτα για τα μουσεία, παρακάμπτεις την ουρά. Πολλά άτομα εκπλήσσονταν όταν τους είπα ότι θα πάω με την οικογενειά μου στην Πόλη για το Πάσχα. Προσωπικά δεν ένιωσα ποτέ κίνδυνο. Στρατιωτική αστυνομία σχεδόν παντού. Και τη νύχτα περπατούσαμε αρκετά άνετα. Και στους ντόπιους όταν λέγαμε ότι είμαστε από την Ελλάδα, ήταν πολύ φιλικοί. Γενικότερα μην πιστεύετε ό,τι βλέπεται στην τηλεόραση. Μιλάω καθαρά για τους κατοίκους της Πόλης. Μην αρχίσετε να λέτε για τους κατοίκους στα βάθη της χώρας.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Κι εγω που μολις επεστρεψα απο Ατταλεια τα ιδια εχω να πω.Παντου μας αντιμετωπισαν πολυ ζεστα κι επειδη μειναμε 4 μερες στην παλια πολη μας ειχαν μαθει και μας ελεγαν και καλημερα.Ειμασταν κι οι μονοι Ελληνες μαλλον...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.790
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom