Τουρκία Κωνσταντινούπολη πληροφορίες

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Έχω υπολογίσει μια ολόκληρη μέρα για εκεί. Θεωρείτε ότι θα μας φθάσει και για τα 2? Αν όχι τι να επιλέξω? Ευχαριστώ
Εξαρτάται από τον ρυθμό σας(αν θα κάτσετε να φάτε κτλ).Για ένα θα έλεγα Πρίγκιπο.
 
D

Delmem38110

Guest
Εγώ μετά από έρευνα και πολυ διάβασμα εδώ έκλεισα εν τέλη στη γύρω περιοχή του γάλατα κοντά στην Ιστικλαλ. 11 με 16 Σεπτεμβρίου και μετά φεύγουμε για Καπαδοκια. Σαν μέρη και τοποθεσίες που θέλουμε να παμε είναι τα εξής: Αγία Σοφια, μπλε τζαμί, βασιλική κιστερνα, τοπ καπι, καστρο Ρούμελης, γέφυρα μαρτύρων, απο περιοχές θέλουμε να δούμε karakoy kadikoy bebek, να παμε πριγκριπονησια αλλα δε ξέρουμε σε ποια και φυσικά να κάνουμε τη βόλτα μας σε γκραν μπαζαρ, αγορά μπαχαρικών κλπ. Ελπίζω οι μέρες να μας βγάλουν, έχω φτιάξει προγραμμα το οποίο δείχνει να μπορεί να βγει άνετα. Επίσης έχω τσεκάρει 3 4 μέρη για φαγητό κάθε προσθήκη από κάποιον είναι ευπρόσδεκτη.
για φαγητό όπου δεις MADO μπαίνεις μέσα άφοβα.
υπάρχουν πάμπολλα παντού, η ιστικλαλ έχει 3
το πιο ωραίο είναι απέναντι από το ρωσικό προξενείο προς τη πλευρά του πύργου του γαλατά.
ακριβώς δίπλα για λίγο πιο ακριβή, αλλά εξαιρετική επίσης επιλογή είναι το parole.
και τα δυο έχουν τραπεζάκια έξω στον μέσα δρόμο το ένα απέναντι από το άλλο. πάντα γεμάτα.
τρως πρωινό μεσημεριανό βραδινό. τιμή γύρω στα 7 με 15 ευρώ το άτομο.
εξαιρετική ποιότητα σέρβις και καθαριότητα.
 
Last edited by a moderator:

Nicolas

Member
Μηνύματα
188
Likes
436
Επόμενο Ταξίδι
......
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική
Καλησπέρα, μαζι με αυτά θα σας πρότεινα και μια επίσκεψη στο Ντολμά Μπαχτσέ, ειναι κοντά στην περιοχή που θα μείνετε.
 

breraromeos

Member
Μηνύματα
31
Likes
49
Καλησπερα, Γυρισε κανεις προσφατα απο την Πολη; Διαφορα στον τροπο αντιμετωπισης μα; απο τους Τουρκους;
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
868
Καλησπερα, Γυρισε κανεις προσφατα απο την Πολη; Διαφορα στον τροπο αντιμετωπισης μα; απο τους Τουρκους;
Γενικά ό,τι κι αν ακούμε από τα μίντια καλό είναι να γνωρίζουμε ότι ο κόσμος στην Τουρκία γενικά δεν ασχολείται με την Ελλάδα. Αυτό που εδώ θεωρείται μέγα θέμα, εκεί συνήθως περνάει στα ψιλά. Γι' αυτό και πολύ σπάνια θα συναντήσει κάποιος έλληνας άσχημη συμπεριφορά στην Τουρκία.
 

vaskal

Member
Μηνύματα
19
Likes
20
Καλησπερα, Γυρισε κανεις προσφατα απο την Πολη; Διαφορα στον τροπο αντιμετωπισης μα; απο τους Τουρκους;
πριν ένα δίμηνο ξανά επίσκεψη στην πόλη κάθε φορά αντιμετωπίζω ακόμα καλύτερη συμπεριφορά από τους γείτονες ειδικά όταν ακούνε την καταγωγή ενθουσιάζονται, δεν μου έχει τύχει ποτέ άσχημη συμπεριφορά
 

Hayate

Member
Μηνύματα
838
Likes
5.104
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ονειρεμένο Ταξίδι
Hokkaido χειμωνα
Γενικά ό,τι κι αν ακούμε από τα μίντια καλό είναι να γνωρίζουμε ότι ο κόσμος στην Τουρκία γενικά δεν ασχολείται με την Ελλάδα. Αυτό που εδώ θεωρείται μέγα θέμα, εκεί συνήθως περνάει στα ψιλά. Γι' αυτό και πολύ σπάνια θα συναντήσει κάποιος έλληνας άσχημη συμπεριφορά στην Τουρκία.
Ιδιως οσο πας προς τα μεσα (για Άγκυρα δε ξερω) στο ακουσμα Ελλαδα(Γιουνανισταν, Γιουναν κ.τ.λ.)σου δινουν την εντύπωση οτι αντιδρούν οπως εμείς αντιδρουμε οταν ακουμε Σλοβενία ας πούμε.. Κοινώς δεν τους ενδιαφέρει.'' Απλος'' κοσμος δε μας ξέρει καν τους εξηγείς προς τα που πέφτουμε. Γενικα πρέπει να είσαι απίστευτα άτυχος για να αντιμετωπίσεις κάποιο πρόβλημα.
 
D

Delmem38110

Guest
Καμία απ
Καλησπερα, Γυρισε κανεις προσφατα απο την Πολη; Διαφορα στον τροπο αντιμετωπισης μα; απο τους Τουρκους;
καμία απολύτως. Είναι φιλόξενοι και κοιτάνε τις δουλειές τους.
θα ξαναπάω το επόμενο ΣΚ πάλι γιατί η πολη ειναι μοναδική.
 

sofidofi

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα. Ετοιμαζόμαστε να κλείσουμε για Κωνσταντινούπολη τέλη Αυγούστου μετά τις 20. Θα ήθελα να ρωτήσω από άποψη θερμοκρασιών αν πιστεύετε πως είναι καλή ιδέα. Ευχαριστώ.
 

Lino22gr

Member
Μηνύματα
39
Likes
27
Καλησπέρα. Ετοιμαζόμαστε να κλείσουμε για Κωνσταντινούπολη τέλη Αυγούστου μετά τις 20. Θα ήθελα να ρωτήσω από άποψη θερμοκρασιών αν πιστεύετε πως είναι καλή ιδέα. Ευχαριστώ.

θα ήθελα να μάθω κ εγώ γιατί έχω κλείσει για 27/8. χαχαχα καλά θα πάει αυτό
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.576
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom