Τουρκία Κωνσταντινούπολη

Μηνύματα
16
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Πού αλλού? Στην Πόλη!
Ενέργειες νομικές

Δε χρειάζεται να πας κατευθείαν στα δικαστήρια. Αρκετές φορές το ξεφώνημα δημοσίως φέρνει αποτελέσματα. Τί εννοώ? Μαζεύεις μερικές μαρτυρίες. Καταθέτεις μία καταγγελία στη Δνση Καταναλωτών της Νομαρχίας Αθηνών (αν εκεί εδρεύει η επιχείρηση). Ταυτοχρόνως στέλνεις εξώδικο που το κοινοποιείς στο ΙΝΚΑ, στο Υπ. Τουρισμού και ίσως σε αρμόδιους φορείς. Μόλις δουν ότι το θέμα παίρνει έκταση, συνήθως υποχωρούν.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Ταξιδιώτης ----> 10-13/9/07 Η Ιωάννα να προσέξει γιατί μάλλον θα έχουμε εκλογές στις 4/10!
Όποτε και να'ναι να γίνουν, δε νομίζω ότι καιγόμαστε οι περισσότεροι! Σιγά μην αφήσουμε τα ταξίδια να τρέχουμε για κούφιες ψήφους!
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Η λίστα των Φθινοπωρινών επισκεπτών στην Πόλη:
ioanna balla ---> 5-9/10/09
CakeNet ------> 24-27/10/09

Επόμενος;
ΜΙΑΤ ----> 26-30/09/2009
Eλπίζω μόνο να μην αναστείλουν τις άδειες κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με CakeNet
 
Last edited by a moderator:

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Ταξιδιώτης ----> 10-13/9/07 Η Ιωάννα να προσέξει γιατί μάλλον θα έχουμε εκλογές στις 4/10!

αχ..ταξιδιώτη μου....μαλλον πρέπει να ΄φύγω νωρίτερα η να παρατεινω το ταξίδι μου...δεν θελω να ειμαι εδω στις εκλογές....τις αποφευγω....δεν ξερω τι να ψηφισω πλέον...και ετσι παντα κανονιζω ταξιδι στις εκλογες...τωρα περιμενω να δω τι θα κανει ο κωστάκης για να αναπροσαρμοσω τις ημερομηνιες του ταξιδιού μου!!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Όποτε και να'ναι να γίνουν, δε νομίζω ότι καιγόμαστε οι περισσότεροι! Σιγά μην αφήσουμε τα ταξίδια να τρέχουμε για κούφιες ψήφους!

γεια στο στόμα σου cakenet!!!!
μαζί σου ειμαι!!!!
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
ΜΙΑΤ ----> 26-30/09/2009
Eλπίζω μόνο να μην αναστείλουν τις άδειες κατά τα άλλα συμφωνώ απόλυτα με CakeNet

Ποιες άδειες να αναστείλουν; Άντε....στα σώματα ασφαλείας, οι υπόλοιποι τι δουλειά έχουν;
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Ποιες άδειες να αναστείλουν; Άντε....στα σώματα ασφαλείας, οι υπόλοιποι τι δουλειά έχουν;
Με εγκύκλιο του υπουργείου Εσωτερικών, απαγορεύεται η χορήγηση κανονικής άδειας από την επίσημη προκήρυξη των εκλογών μέχρι την ημέρα διεξαγωγής τους σε τακτικούς δημοσίους και δημοτικούς υπαλλήλους και σε στρατιωτικούς, ενώ ανακαλούνται οι άδειες που ήδη έχουν χορηγηθεί!ΕΛΕΟΣ!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.793
Likes
18.402
Το γράφεις όμως λες και αυτό αφορά τους πάντες....αφορά όμως όπως διευκρινίζεις, μόνο τους δημοσίους υπαλλήλους.
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Το γράφεις όμως λες και αυτό αφορά τους πάντες....αφορά όμως όπως διευκρινίζεις, μόνο τους δημοσίους υπαλλήλους.
Σωστά αν με τον τρόπο που το εγραψα φάνηκε πιο γενικό έγινε κατα λάθος.Πάντως τα ταξίδια εννοείται οτι δεν θα τα ακύρωνα ΠΟΤΕ για εκλογές, το ξαναείπα άλλωστε οτι συμφωνώ με τους περισσότερους από εδω!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Παιδιά...θα ήθελα να ρωτήσω κάτι εν αναμονή της αναχώρησης μου για την Πόλη...
γνωρίζει κανείς αν το duty free του αεροδρομίου ataturk έχει αρκετά μαγαζιά....η ειναι παρακμιακό? και αν ναι...πως ειναι οι τιμές?
θεωρειται οτι ειναι φθηνότερο η ακριβότερο απο το ελ. βενιζέλος....
θέλω να αγοράσω βασικά καλλυντικά..και δεν ξέρω να τα παρω απο εδω η απο εκεί?
αν καποιος γνωρίζει..ας κανει τον κόπο να απαντήσει...
ευχαριστώ εκ των προτέρων την όμορφη διαδυκτιακή μου παρέα!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.851
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom