Τουρκία Κωνσταντινούπολη

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.037
Αν θες να δεις μόνο αυτά θα είσαι υπερβολικά άνετος
Προσοχή Αγία Σοφια κλειστά Δευτέρα !!!

Και επιπλέον βασιλική δεξαμενή
Αρχαιολογικό μουσείο
Μουσείο Ισλαμικης τέχνης
Μουσείο μοντέρνας τέχνης
Πύργος Γάλατα
Τζαμι Σουλειμανιγιε οπωσδήποτε !!!!!
Kαι το Ντολμαμπαχτσε ειναι κλειστο Δευτερα (και Πεμπτη, αλλα δεν σε ενδιαφερει).
Επισης, επειδη εχεις λιγες σχετικα μερες, για να μην χανεις χρονο, αποφυγε τα Τζαμια (Μπλε και Σουλειμαν και αν αποοφασισεις καποιο αλλο) τις ωρες προσευχης οποτε και παραμενουν κλειστα για το κοινο για 1-1,5 ωρα.
 

ptzelepis

Member
Μηνύματα
16
Likes
0
Μπορείτε να μου δώσετε τις καλύτερες επιλογές για φαγητό (και street food, ντονέρ κτλ) στην περιοχή Sultanahmet και στην Ιστικλαλ - Ταξιμ ? Και για γλυκό στις ίδιες περιοχές.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.641
Likes
12.467
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
και μόνο αυτό το θέμα να διαβάσεις από την αρχή και να κρατήσεις σημειώσεις θα είσαι καλυμμένος.
 

chrkor7

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Είμαι στην πόλη και έχω αγοράσει κουτί με γλυκά θα έχω προβλημα αν τα μεταφέρω στην καμπίνα.δεν μου έχει ξανά τύχει.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.051
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Είμαι στην πόλη και έχω αγοράσει κουτί με γλυκά θα έχω προβλημα αν τα μεταφέρω στην καμπίνα.δεν μου έχει ξανά τύχει.
Αν τα υγρά σου είναι υγρά (π.χ. Asure) ναι, θα έχεις πρόβλημα (μου έχει τύχει μάλιστα). Συσκεύασέ τα σε μια αποσκευή και παρέδωσέ τη...
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Με το μπακλαβα δεν έχεις πρόβλημα,έφερα πριν δυο βδομάδες!το πρόβλημα ειναι μην αρχίσεις κ τον τρως στο αεροπλάνο κ δε μείνει τίποτα μέχρι να φτασεις!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
XRISTOS71 said:
Αν είσαι ακόμα εκεί
να ζητήσεις να σου συσκευάσουν το κουτί για ταξίδι με αεροπλάνο
ξέρουν αυτοί ;)
Δίκιο έχεις Χρησταρα!!ετσι έκαναν και στο Hafiz Mustafa....γιαυτο δεν μπορούσα να τα καταβροχθησω στο αεροπλάνο.....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.224
Μηνύματα
884.294
Μέλη
38.917
Νεότερο μέλος
drsofika

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom