Τουρκία Κωνσταντινούπολη

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Καλα εκανες και μας μετεφερες,τις εντυπωσεις σου απο αυτο το υπεροχο ξενοδοχειο...μην στραβοπατησει καποιος και πεσει πανω του... :D...
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Σε δυο εβδομάδες θα πάω για δεύτερη φορά (σ ένα χρόνο )στην αγαπημένη Κωνσταντινούπολη. Κλείσαμε ξενοδοχείο στο Karakoy επειδή νιώθω ότι είναι βολική τοποθεσία και είχαμε κλείσει και μια μετάβαση από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο επειδή φτάνουμε παράξενες ώρες (ξημερώματα)..είχαμε όμως μια ''διαμάχη'' με τον manager του ξενοδοχείου και νομίζω ότι τελικά δεν θα έχουμε το transfer μήπως γνωρίζεται κάποια εταιρεία να κάνει οικονομική μεταφορά; το πιο οικονομικό που βρήκα είναι 30 ευρώ η μονή διαδρομή.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Σε δυο εβδομάδες θα πάω για δεύτερη φορά (σ ένα χρόνο )στην αγαπημένη Κωνσταντινούπολη. Κλείσαμε ξενοδοχείο στο Karakoy επειδή νιώθω ότι είναι βολική τοποθεσία και είχαμε κλείσει και μια μετάβαση από το αεροδρόμιο στο ξενοδοχείο επειδή φτάνουμε παράξενες ώρες (ξημερώματα)..είχαμε όμως μια ''διαμάχη'' με τον manager του ξενοδοχείου και νομίζω ότι τελικά δεν θα έχουμε το transfer μήπως γνωρίζεται κάποια εταιρεία να κάνει οικονομική μεταφορά; το πιο οικονομικό που βρήκα είναι 30 ευρώ η μονή διαδρομή.
Τόσο παίρνουν καλή τιμή ειναι ..20 λιρες θα εδεινες αν πηγαινες με λεωφορειο στη Ταξιμ ( για 2 ατομα)...Απο Ηρακλειο Κρητη πετάς???... ποσο βρηκες το ξενοδοχείο (τιμη)... καλα να περασετε!!.. ;)
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Τόσο παίρνουν καλή τιμή ειναι ..20 λιρες θα εδεινες αν πηγαινες με λεωφορειο στη Ταξιμ ( για 2 ατομα)...Απο Ηρακλειο Κρητη πετάς???... ποσο βρηκες το ξενοδοχείο (τιμη)... καλα να περασετε!!.. ;)
ευχαριστώ για την απάντηση, έκλεισα πριν 2 μήνες με aegean που έχει καλοκαιρινές πτήσεις απευθείας Κωνσταντινούπολη 115 το άτομο και ξενοδοχείο κλείσαμε σε αυτό http://www.thehazeistanbul.com/en επειδή μου αρέσει πολύ από τις φώτο, τοποθεσία και έχει κ καλές κριτικές και το είχε προσφορά 90 eur πιστεύω λόγω επεισοδίων είχε ρίξει τις τιμές στην αρχή το βρίσκαμε 145.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
evagelina...εχεις περασει απέναντυ στο Καντικιόυ? Εχεις πάει να φας στο www.ciya.com.tr ? ΥΓ. σε ζηλευω...!!!..αν και γω θα παω Ρωμη ..ακόμη σε ζηλευω..που πας στη Πόλη :rolleyes:
 

evagelina

Member
Μηνύματα
60
Likes
89
Επόμενο Ταξίδι
Βόσπορος
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
πέρυσι πήρα μια 'μυρωδιά' ήταν βιαστικό ταξίδι που απλά μου άνοιξε την όρεξη για να ξαναπάω,τώρα είμαι πιο οργανωμένη και το ciya είναι μέσα στα top 6 εστιατόρια που έφτιαξα..κ εγώ ανυπομονώ να πάω, νομίζω είναι η μοναδική πόλη που απλά ερωτεύτηκα από το πρώτο λεπτό!και εσύ καλά να περάσεις στην Ρώμη, όμορφη αλλά Κωνσταντινούπολη δεν είναι :p
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
....καλά να περάσεις στην Ρώμη, όμορφη αλλά Κωνσταντινούπολη δεν είναι :p
Η γνωριμια μου με την Κων/πολη ηταν για καποιες ωρες....αλλα η Ρωμη ειναι πανεμορφη και δεν συγκρινεται με καμμια αλλη,θα ηθελα να παω και να ξανα-ξαναπαω..... :)τελικα,ολα ειναι θεμα γουστου....
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
πέρυσι πήρα μια 'μυρωδιά' ήταν βιαστικό ταξίδι που απλά μου άνοιξε την όρεξη για να ξαναπάω,τώρα είμαι πιο οργανωμένη και το ciya είναι μέσα στα top 6 εστιατόρια που έφτιαξα..κ εγώ ανυπομονώ να πάω, νομίζω είναι η μοναδική πόλη που απλά ερωτεύτηκα από το πρώτο λεπτό!και εσύ καλά να περάσεις στην Ρώμη, όμορφη αλλά Κωνσταντινούπολη δεν είναι :p
Να σου πω....οταν πας εκει θα περασεις μεσα απο μια ομορφη αγορα με ψαρια και λαχανικα..και πολυ καλα μαγαζια που πουλανε γλυκα....αγορασε μερικα....και δοκιμασε και κιουνεφε..( κανταιφι με τυρι).. και οταν πας στο Ciya να καθησεις στο Sofrasi.... ή μαλλον πρωτα να μπεις μεσα να διαλεξεις απο το μπεν-μαρι φαγητα.... ( και για να κανεις κ ποιο οικεία την ατμοσφαιρα αν δεις ενα μελαχροινό σερβιτόρο (τι αλλο δλδ να ειναι?..) ρωτα αν ειναι ο Εμρέ?..και τι κανει το μωρακι του ...κοριτσακι 1-2 μηνων κατι τετοιο πρεπει να ειναι..( ειναι 3 μαγαζια σε τριγωνο..τα αλλα εχουν κιμπαπ..κπλ...). ( στο τελος θα σου φερουν τα πιοοοο νοστιμα γλυκα κουταλιου..)
Καρτα απεριοπιστων διαδρομων ΑΚΒIL να βγαλεις απο την Εμινονου... ( ειναι κατι σαν πιστωτικη 6 λιρες και μετα τη φορτώνεις μοναδες ευρώ και δεν ψαχνεις για εισητηρια...ακομη και στα καραβακια για απεναντυ την χρησιμοποιεις..μμμ αν θες να με ρωτησεις κατι μην διστασεις... ;)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Η γνωριμια μου με την Κων/πολη ηταν για καποιες ωρες....αλλα η Ρωμη ειναι πανεμορφη και δεν συγκρινεται με καμμια αλλη,θα ηθελα να παω και να ξανα-ξαναπαω..... :)τελικα,ολα ειναι θεμα γουστου....
Θα σου πω οταν γυρίσω παω Οκτωμβριο με κόρη και Νοεμβριο με αντρα μου.. :rolleyes:¨Εγώ παλι Στη Πόλη θελω να παω κ να ξαναπαω..και να ξαναπαω ..και πηγαινω.. και πηγαινω ..πιο καλα αποτην Αθηνα την ξερω.. :D
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
νομίζω είναι η μοναδική πόλη που απλά ερωτεύτηκα από το πρώτο λεπτό!
Δεν αντεξα η γυναίκα..!!!.εχω και γενεθλια 24/8 Υπάρχει και η απευθειας πτηση Ηρακλειο -Κωσταντινοπολη...δεν εχω παει και καλοκαιρι....εχω και σας να λετε για την Πόλη....εεεεε εκλεισα κ γω να παω ενα 3ημερακι 22-25 /8 !!!!
 

georgekostas

Member
Μηνύματα
42
Likes
5
Ταξίδι-Όνειρο
Μαυρικιος
νομίζω είναι η μοναδική πόλη που απλά ερωτεύτηκα από το πρώτο λεπτό !!!!
Κι εγω τα ιδια, απο το 2005 μονο μια χρονιά δεν πηγα. Εχει κατι που σε μαγεύει αυτή η Πόλη.
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Κι εγω τα ιδια, απο το 2005 μονο μια χρονιά δεν πηγα. Εχει κατι που σε μαγεύει αυτή η Πόλη.
Εγώ βέβαια παω και για "eatting tour.".!! :D ολη μερα.!!.τα πάντα.!!..και μια και η διαφορα του νομισματος...εχω κ την πολυτέλεια συνείδησης να παραγγέλνω "μια απο ολα" και απλα να τα δοκιμάζω... :rolleyes:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom