Τουρκία Κωνσταντινούπολη

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Κοριτσια μην φοβάστε..οι Τουρκοι δεν δαγκώνουν..και καθόλου σημασία δεν δινουν στις Ευρωπαίες...αυτοι γουσταρουν γυναίκες "Ανατολίτισσες"... ΔΕΝ υπάρχει καμμια περιπτωση να σας ενοχλήσει κανεις..!!! οτι ωρα και να ειναι... μη σου πω οτι θα περνάτε εντελώς απαρατήρητες......
Εμένα άλλα μου έλεγες όταν κάναμε βόλτες φιλενάδα!!!Χαχαχαχαχαχαχα!! ;):bleh::clap:
 
Last edited by a moderator:

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Εμένα άλλα μου έλεγες όταν κάναμε βόλτες φιλενάδα!!!Χαχαχαχαχαχαχα!! ;):bleh::clap:
...ειπα προτιμουν "πιο Ανατολιτισσες" τι δεν καταλαβαινεις???...ή μημπως να εξηγήσω...:haha::haha:
 
Last edited:

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
...ειπα προτιμουν "πιο Ανατολιτισσες" τι δεν καταλαβαινεις???...ή μημπως να εξηγήσω...:haha::haha:
όχι όοοοοχι κατάλαβαν όλοι νομίζω!!!! :p:p:p

Το θεμα της ασφαλειας στην Πολη εχει συζητηθει ηδη πολλες φορες.Καθε λογικα κινουμενος επισκεπτης δεν εχει κανενα προβλημα.
Έτσι ακριβώς! Όλοι όσοι έχουμε επισκεφθεί την Πόλη συμφωνούμε απόλυτα!!!
 
Last edited by a moderator:

fotoole

Member
Μηνύματα
11
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
ΣΙΚΑΓΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η.Π.Α , ΚΑΝΑΔΑ, ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Σε ευχαριστω πολυ, το ειδα το ξενοδοχειο,φαινεται πολυ καλο και οι τιμες πανω κατω ιδιες αλλα...450 μετρααπο τη σταση του Τραμ δεν ειναι πολλα για 2 γυναικες να περπατανε μες τη νυχτα;Εχει κινηση ο δρομος παντα;
Κοιτά δεν ειναι πολυσύχναστος δρόμος ;αλλά δεν θα έχετε θεμα . Α ξέχασα να σου πω ότι απο εξω ακριβώς εχει πιάτσα ταξί , και ότι για να πας στο τραμ εχει κατηφόρα, συνήθως εγω μετα στον γυριςμο έπαιρνα το τελεφερίκ που εχει στην επόμενη στάση απο το findikli νομιζω αυτο σε παει στο μέτρο πλατεία ταξιμ και απο εκει πήγαινα στο ξενοδοχείο 100 μέτρα κατηφόρα πάλι ..
 
Last edited by a moderator:

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Ευχαριστώ για την απάντηση...μήπως έχει κάποιος να μου προτείνει κάτι για βραδινή διασκέδαση; Κάτι με live μουσική, στυλ ρεμπετάδικου ή κάτι τέτοιο στην Πόλη;;
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά

marianna k.

Member
Μηνύματα
186
Likes
534
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κoύβα
Μή πως μπορεί κάποιος να μου πει ποιο πρόγραμμα GPS χρησιμοποίησε για να μπει στην Πόλη; Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κατεβάσω από το ίντερνετ στο κινητό μου;
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Μή πως μπορεί κάποιος να μου πει ποιο πρόγραμμα GPS χρησιμοποίησε για να μπει στην Πόλη; Μήπως υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για να κατεβάσω από το ίντερνετ στο κινητό μου;
http://copilotgps.com/uk/
αν θες κατι free ,μπορεις να κατεβάσεις το co pilot και να κατεβάσεις ένα χάρτη δωρεάν.(εσύ κατέβασε Τουρκία).Απλά μετά απο 7 μέρες,δε θα έχεις φωνητική καθοδηγηση,αλλά δε σε πειράζει...
Εμείς χρησιμοποιουμε Τomtom ή /και Sygic ......
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Παιδιά θα είμαι στην Πόλη τέλη Μαίου 5 βράδια αλλά 6μέρες γεμάτες (γιατι φτάνουμε την πρώτη μέρα στις 8.20 το πρωί και φεύγουμε στις 22.40 την τελευταια).
Το ερώτημα είναι... Αξίζει την μία μέρα να την φάμε στα Πριγκηπονήσια; (Χάλκη & Πρίγκηπο).
Έχουν κάτι αξιοσημείωτο ή για μας (που έχουμε τόσο όμορφα νησιά) δε λένε τίποτα;
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Παιδιά θα είμαι στην Πόλη τέλη Μαίου 5 βράδια αλλά 6μέρες γεμάτες (γιατι φτάνουμε την πρώτη μέρα στις 8.20 το πρωί και φεύγουμε στις 22.40 την τελευταια).
Το ερώτημα είναι... Αξίζει την μία μέρα να την φάμε στα Πριγκηπονήσια; (Χάλκη & Πρίγκηπο).
Έχουν κάτι αξιοσημείωτο ή για μας (που έχουμε τόσο όμορφα νησιά) δε λένε τίποτα;
Από τώρα αγχώνεσαι για το Μάιο?
Για μένα δε συμπεριλαμβάνονται στα must που πρέπει να δει κάποιος στην Πόλη, ειδικά αν πηγαίνει πρώτη φορά... Είναι ωραία μεν, αλλά όχι τίποτα super ιδιαίτερο, ενώ σε πολλούς φαίνονται τουριστικά υπέρ το δέον...
Αν έχετε όρεξη (και αν βολεύει ο καιρός σε κάθε περίπτωση) μπορείτε να πάρετε το καραβάκι της γραμμής και να κάνετε μια βόλτα στην Πρίγκηπο για λίγες ώρες, να χαζέψετε λίγο τα κτίρια, να πάτε στον Αη-Γιώργη κλπ., αλλά προσωπικά θα προτιμούσα π.χ. να επισκεφτώ κάποιο παραθαλάσσιο προάστιο στα βόρεια της Πόλης.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.721
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom