Τουρκία Κωνσταντινούπολη

mpampis1979

Member
Μηνύματα
490
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΝΖΑΝΙΑ
Ταξίδι-Όνειρο
εγινε! ΙΝΔΙΑ 2018
Σταματηστε επιτελους:)Σε 10 μερες θα ειμαι εκει:xalara:
μην τους ακους!!! εγω ευχαρίστως ξαναπαω κ τωρα! καλα να περασεις! κ εγω την δευτερη φορα που πηγα πετυχα πορεια διαμαρτυριας στην istiklal. από την αρχη της taksim ειχαν αρχισει να μαζεύονται ματ κ στην εισοδο του ολλανδικου προξενειου αρκετες κλουβες κ υδροφορες! μετα από λιγο από την κατω μερια του δρομου αρχισαν να καταφθανουν οι διαδηλωτες,τα πραγματα ηταν ησυχα κ ακολουθησα την πορεια μεχρι το τελος.ηταν διαμαρτυρια κατά της αστυνομικης βιας...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
φρεσκα νεακια: "κι...ειμαστε...ακομα...ζωντανοι...στη σκηνη..σα ροκ συγκροτημα"!
ναι γυρισα ζωντανη!
ο μαρτης ηταν κωνσταντινοπολιτικος και πολυ ομορφος.
4ημερο την καθαρα Δευτερα 3ημερο για τον εορτασμο...........της 25ης Μαρτίου (ξερω ειμαι λιγο τσο-γλανι :D)
Βλεπω παντως την παραδοση να συνεχιζεται και το 2016-δυοδυο γλυτωνω τις τρομοκρατικες επιθεσεις!
αυτη η καινουρια εγινε μεταξυ των 2 επισκεψεων μου!:confused:
σε φυσιολογικες συνθηκες η αβεβαιοτητα με ενοχλει καθως και το ψαχουλεμα της τσαντας μου κτλ αλλα επειδη η φετεινη χρονια εχει ελαχιστα ταξιδια ειπα να μη χασω την ευκαιρια για σισαμενιο κουλουρακι, καλαμποκι και ολα αυτα τα street που μπορεις να τσακισεις με μαξιμουμ 1 ευρω!:xalara:
ολως παραδοξως μου αρεσε το κρυο που ειχε και λιγες σταγονες ηλιου. φοβαμαι οτι το καλοκαιρι δεν θα μου αρεσει αλλα αυτος ειναι ενας λογος για να ξαναπαω και να αποδειξω το αντιθετο :D
υ.γ. δε θα σας το παιξω μπατμαν εναντιον σουπερμαν :bleh: στην αρχη οντως ολους τους κοιτουσα στη μεση για εκρηκτικους μηχανισμους!
απιστευτες στιγμες βιωνει η ανθρωποτητα παιδια :oops:
 

epp1783

Member
Μηνύματα
80
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
ΒΟΥΔΑΠΕΣΤΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΚΟΥΒΑ
Καλησπερα σε ολους! Επειδη ειναι πολλες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε συγκεκριμενα στεκια για αργιλε τουρκικο καφε μπλακλαβαδες καφετεριες με θεα κτλπ :)

Ευχαριστω!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Καλησπερα σε ολους! Επειδη ειναι πολλες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε συγκεκριμενα στεκια για αργιλε τουρκικο καφε μπλακλαβαδες καφετεριες με θεα κτλπ :)

Ευχαριστω!
το" συγκεκριμένο" και "καλό" ειναι υποκειμενικό.. εμενα πχ μου αρεσει να πινω καφε στη παραλία στο Findikli και αλλος στο 360 στην Ιστικλαλ που εμενα δεν μ αρεσει...ή πηγαινω για φαγητο σε κατι ημιυπόγεια μαγειριά ενω αλλοι σε χλιδάτα εστιατόρια εφάμιλλα των Ευρωπαικών. Αυτο που μπορω να σου πω ομως ειναι οτι υπαρχει τοση προσφορα σε καθε βημα που σιγουρα θα βρεις τα δικα σου αγαπημενα μερη...καλα να περασεις ...
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
190
Likes
441
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Οι {προσ}ευχες σας επιασαν τοπο.Αρτι αφιχθεις απο την Πολη,σωος κι αβλαβης.Λεπτομερειες προσεχως:)
Να περάσεις όμορφα,ανέβασε και καμια φωτό τωρα που ανθίζει η Πόλη να χαρουμε λιγο και 'μεις!

Καλησπερα σε ολους! Επειδη ειναι πολλες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε συγκεκριμενα στεκια για αργιλε τουρκικο καφε μπλακλαβαδες καφετεριες με θεα κτλπ :)
Καλησπέρα, οπως σου ειπε και ο φίλος πιο πάνω δεν θα χρειαστεις οδηγιες γιατι τα περισσότερα θα τα βρεις μπροστά σου,πχ για ναργιλε και τσάι θα σου προτεινα να πας κατω απο τη γεφυρα του γαλατα αλλά αυτο ειναι κατι που θα το βρεις και μονος σου,γενικα θελει εξερευνηση στα στενάκια και θα βρεις μικρούς θησαυρούς - αυτο που σιγουρα θα σου πρότεινα πάντως ειναι εφοσον θελεις να δοκιμασεις χαμαμ να πας με το καραβάκι απέναντι στο Καντίκιοι (ασιατική πλευρα) και ν'αποφυγεις τα τουριστικά στο κέντρο ;)
 

dimivar

Member
Μηνύματα
54
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
Moscow
Ταξίδι-Όνειρο
Μαλδίβες
Καλησπερα σε ολους! Επειδη ειναι πολλες σελιδες. Μπορειτε να μου πειτε συγκεκριμενα στεκια για αργιλε τουρκικο καφε μπλακλαβαδες καφετεριες με θεα κτλπ :)

Ευχαριστω!
Καλησπέρα ,
Θα σου πω κατι πολυ καλο που εχει ολα όσα ζητάς θέα, τουρκικό καφέ, άργιλο και μαγευτική θέα αλλα ειναι λιγουλάκι ακριβό!! Ειναι το ξενοδοχειο Ciragan Palace kempinski !! Μαγευτικό μέρος για καφέ ειδικά άμα καθίσεις εξω!Μ πήγαινε και θα με θυμηθείς!! Κόβω το κεφάλι οτι θα σου αρέσει!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
παιδια εχει παει κανεις αρχες ιουλη?ζεματαει;;;;
στα πριγκηπονησα μπορει κανεις να κανει μπανιο;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.490
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom