Κίνα Κόστος Βιζας για Κίνα

Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Ξέρετε κανένα πρακτορείο στην Αθήνα να αναλαμβάνει βίζα για Κίνα σε νορμάλ τιμή;Ειμαι από επαρχία και εδώ δεν αναλαμβάνει κανένα αφού δεν έβγαλα αεροπορικά και ξενοδοχεία από τα πρακτορεία,ένα που με σφυριξαν στην Αθήνα ότι αναλαμβάνει από επαρχία είδα στο site τους ότι θέλουν 160€ μονής εισόδου!
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ξέρετε κανένα πρακτορείο στην Αθήνα να αναλαμβάνει βίζα για Κίνα σε νορμάλ τιμή;Ειμαι από επαρχία και εδώ δεν αναλαμβάνει κανένα αφού δεν έβγαλα αεροπορικά και ξενοδοχεία από τα πρακτορεία,ένα που με σφυριξαν στην Αθήνα ότι αναλαμβάνει από επαρχία είδα στο site τους ότι θέλουν 160€ μονής εισόδου!
:shock::shock::shock:
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Τελικά το κόστος της κινεζικής βίζας από 04/10/2018 πηγε στα 128 ευρώ απο 60 ευρω και δε βγαίνει στη Πρεσβεία αλλά στο κέντρο για έκδοσης κινέζικης βίζας (Ελληνορωσων Βρανά 25)και τα πρακτορεία την έχουν στα 160€.
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Τελικά το κόστος της κινεζικής βίζας από 04/10/2018 πηγε στα 128 ευρώ απο 60 ευρω και δε βγαίνει στη Πρεσβεία αλλά στο κέντρο για έκδοσης κινέζικης βίζας (Ελληνορωσων Βρανά 25)και τα πρακτορεία την έχουν στα 160€
Πολύ μεγάλη αύξηση! Με την μετακόμιση τουλάχιστον αποχώρησε η "περίεργη" υπάλληλος που έκοβε και έραβε στα μέτρα της τις βίζες
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Πολύ μεγάλη αύξηση! Με την μετακόμιση τουλάχιστον αποχώρησε η "περίεργη" υπάλληλος που έκοβε και έραβε στα μέτρα της τις βίζες
Πάω να περάσω που λέτε τα σύνορα εισόδου στην Κίνα στη Dandong (αυτόματες πύλες πριν φτάσω στο γκισέ με το σφραγιδοκράτη), και μόλις σκανάρω το διαβατήριό μου στο μηχάνημα ακούγεται η φωνή αυτής της συγκεκριμένης υπαλλήλου να μου εξηγεί στα Ελληνικά με ποιό τρόπο πρέπει να βάλω τα δάκτυλά μου στο scanner....

(Πάντως στο επίσημο site της πρεσβείας δεν αναφέρεται τίποτα για αλλαγή, ούτε καν ως ανακοίνωση).
 

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Πάω να περάσω που λέτε τα σύνορα εισόδου στην Κίνα στη Dandong (αυτόματες πύλες πριν φτάσω στο γκισέ με το σφραγιδοκράτη), και μόλις σκανάρω το διαβατήριό μου στο μηχάνημα ακούγεται η φωνή αυτής της συγκεκριμένης υπαλλήλου να μου εξηγεί στα Ελληνικά με ποιό τρόπο πρέπει να βάλω τα δάκτυλά μου στο scanner....

(Πάντως στο επίσημο site της πρεσβείας δεν αναφέρεται τίποτα για αλλαγή, ούτε καν ως ανακοίνωση).
Tην στείλανε "δυσμενή" στην Κίνα??:clap::clap:

Μου είχε δυσκολέψει τη ζωή με τις επαγγελματικές βίζες που χρειαζόταν να βγάλω. Και όντως υπάρχει αυτή η μετακόμιση του τμήματος για τις βίζες, το γνωρίζω απο τέλος Σεπτέμβρη
 

geo23

New Member
Μηνύματα
4
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
Αναμένεται να ταξιδέψω κίνα σε δυο μήνες, τελικά έχει ανέβει τόσο πολύ το κόσος της βίζας; Και γιατί δεν υπάρχει πουθενά μια επίσημη ενημέρωση;
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
170€ μου βγήκε τελικά εμένα σε πρακτορείο μαζί με τις Courier γιατί μένω επαρχία!
Περαστικά σου... (γενικότερα ισχύει αυτό για Κίνα, εκτός κι αν πας για επαγγελματικούς λόγους...)
 
Μηνύματα
138
Likes
937
Ταξίδι-Όνειρο
EBC Nepal
Δε πειράζει τουλάχιστον έκλεισα πολύ φτηνά τα αεροπορικά, δε μπορούμε να τα έχουμε όλα σε αυτή τη ζωή:xalara:
 
Last edited:

KaterinaJ

Member
Μηνύματα
422
Likes
512
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Αναμένεται να ταξιδέψω κίνα σε δυο μήνες, τελικά έχει ανέβει τόσο πολύ το κόσος της βίζας; Και γιατί δεν υπάρχει πουθενά μια επίσημη ενημέρωση;
Το γραφείο τους για έκδοση βίζας έχει αλλάξει. Η καινούργια διεύθυνση είναι: Βρανά 25, Ελληνορώσων, τηλ : 210 6723282

Αν πάρεις τηλ στο αυτόματο μήνυμα αναφέρουν ακόμη την παλαιά διεύθυνση Κρίνων 2. Μπορείς όμως να τηλεφωνήσεις για κόστος. Ωρες λειτουργίας (και τηλεφωνικής επικοινωνίας 0900-1200)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom