Γαλλία Κόστος ταξιδιού στο Παρίσι

jfilip21

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να μάθω που κυμαίνεται περίπου οικονομικά ένα ταξίδι μίας εβδομάδας στο Παρίσι. Δε μιλάω για πολυτέλειες,μία μέση κατάσταση.Μου χει κάτσει στο μυάλο και σκέφτομαι να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι τους επόμενους μήνες.
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να μάθω που κυμαίνεται περίπου οικονομικά ένα ταξίδι μίας εβδομάδας στο Παρίσι.Δε μιλάω για πολυτέλειες,μία μέση κατάσταση.Μου χει κάτσει στο μυάλο και σκέφτομαι να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι τους επόμενους μήνες.
καλημέρα!! με αεροπορικά της τάξεως των 100ευρώ/άτομο , καθως και διαμονή με 55ευρώ/δικλινο (άρα 330 δηλαδή 165/άτομο) , και έισοδο σε Ντισνευλαντ (59ευρώ) και Βερσαλλίες (20ευρώ) και Λούβρο (20ευρώ) και πύργο Αιφελ (20 ευρώ) .. μαζί με την μέση κατάσταση που ανέφερες στα ημερήσια έσοδα (τροφιμα, δωράκια, εισιτηρια ΜΜΜ ) , εμένα πέρυσι μου βγήκε περιπου στα 750 ευρώ..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Καλημερα φιλε μου….750 εννοεις το ατομο απ’οτι καταλαβαινω
….ετσι δεν ειναι;
ναι ανά άτομο με όλα μεσα.. βεβαια επιλεγεις και παιρνεις τι μουσεια- attractions θελεις να επισκεφτεις! εγω δεν έκανα υπερβολικές άγορες , ουτε έφαγα σε ακριβά εστιατόρια , και μου βγήκε στο ποσό που σου ανέφερα.. σκεψου 400 ευρώ/ άτομο βγαινουν αυτά που σου ανέφερα + 350 δαπάνες για 6.5 μέρες (έιχα επιστροφη Αθήνα νωρις το απόγευμα)..
 

jfilip21

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Τελεια….καταλαβα….φανταζομαι επισκέφτηκες τα αξιοθέατα που μου προανέφερες
 

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Τελεια….καταλαβα….φανταζομαι επισκέφτηκες τα αξιοθέατα που μου προανέφερες
όλα εκτός Αίφελ γιατι άλλαξαν οι μερες επίσκεψης την περίοδο που πηγαμε, και ηταν κλειστος οταν θελήσαμε να ανεβουμε! όλα αξίζουν στο φούλ να τα επισκεφτείς...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να μάθω που κυμαίνεται περίπου οικονομικά ένα ταξίδι μίας εβδομάδας στο Παρίσι.Δε μιλάω για πολυτέλειες,μία μέση κατάσταση.Μου χει κάτσει στο μυάλο και σκέφτομαι να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι τους επόμενους μήνες.
Γύρω στα €1000-€1500 ευρώ, εκτός αν είστε διατεθειμένοι να μένετε σε τρώγλες και να τρώτε fast food μόνο (επειδή μίλησες για μέση κατάσταση).

Υ.Γ. ΟΚ, προφανώς υπερβάλλω με το "τρώγλες", αλλά ναι, θα χρειαστεί να κάνετε σημαντικούς συμβιβασμούς με λιγότερα.
 
Last edited:

jfilip21

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
όλα εκτός Αίφελ γιατι άλλαξαν οι μερες επίσκεψης την περίοδο που πηγαμε, και ηταν κλειστος οταν θελήσαμε να ανεβουμε! όλα αξίζουν στο φούλ να τα επισκεφτείς...
Καλα σιγουρα….κριμα που δε πηγατε και στο Πύργο του Άιφελ παντως….για τι ημερομηνίες μιλαμε οτι πηγατε;
 
Last edited by a moderator:

spyros91

Member
Μηνύματα
869
Likes
789
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ντουμπαι
Γύρω στα €1000-€1500 ευρώ, εκτός αν είστε διατεθειμένοι να μένετε σε τρώγλες και να τρώτε fast food μόνο (επειδή μίλησες για μέση κατάσταση).
@taver αν θες αμφισβητησε με.. διαμονη στην place d'italie στο hotel kyriad paris 13 (8.3 βαθμολογια στα 3110 σχολια booking με 55 το δικλινο. (ειναι τρωγλη? προφανως οχι γιατι εμεινα εκει και δεν ειχα προβλημα κανενα) .. φαγητό έφαγα 2 φορες σε ενα εστιατοριο που διαβασα εδώ το οποιο ειναι διπλα στον πυργο μονπαρνας (δεν θυμαμαι ονομα εστιατοριου ), τρεις φορές έφαγα σε ενα γιαπωνέζικο (izu λεγοταν και μας αρεσε αρκετα) διπλα στο δωματιο μας , και δυο μερες φάγαμε fast food..
ΥΓ. Μην είστε υπερβολικοί στα σχόλια σας..

update : το ονομα του εστιατορίου ειναι bouillon chartier..

Καλα σιγουρα….κριμα που δε πηγατε και στο Πύργο του Άιφελ παντως….για τι ημερομηνίες μιλαμε οτι πηγατε;
δεν μας πειραξε, γιατι έχουμε σκοπό καποια στιγμή να ξαναπάμε!!!
9-15 Σεπτεμβρη !
 
Last edited:

jfilip21

Member
Μηνύματα
8
Likes
10
Φιλε μου νομιζω εχεις παρεξηγήσει καποια πραγματα.Ουτε σε αμφισβήτησα ουτε τιποτα.Ενδιαφεροναι να παω ενα ταξιδι και ρωτησα να μαθω τι μπατζετ χρειαζεται γιατι δε γνωριζω καλως ή κακως.Το θεμα ειναι οτι δε μιλησα ποτε για τρώγλες και προφανως η μεση κατασταση που αναφέρθηκα ειναι τυπου αυτων που μου ειπες.Σ ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν ειμαστε εδω για να τσακωνόμαστε….Για να βοηθησουμε ο ενας τον αλλον ειμαστε.Εγω εχω βοηθηθεί παντως.

δεν μας πειραξε, γιατι έχουμε σκοπό καποια στιγμή να ξαναπάμε!!!
9-15 Σεπτεμβρη !
Πρεπει να ναι υπεροχα.Τωρα το Δεκεμβρη πρεπει να ναι μια πολυ καλη περιοδος για να το επισκεφτείς.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.199
Καλησπέρα σε όλους.Θα ήθελα να μάθω που κυμαίνεται περίπου οικονομικά ένα ταξίδι μίας εβδομάδας στο Παρίσι.Δε μιλάω για πολυτέλειες,μία μέση κατάσταση.Μου χει κάτσει στο μυάλο και σκέφτομαι να κάνω ένα τέτοιο ταξίδι τους επόμενους μήνες.
Για μια μέση κατάσταση και για να έχεις σχετική άνεση για να το απολαύσεις,για μια εβδομάδα η βάση ξεκινάει από 900-1000 το λιγότερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom