Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

Doulinho

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Είσαστε σωστοί αλάνια, έτσι ακριβώς έγινε. Σας παραθέτω την απάντηση του υπαλλήλου.προφανώς ο χτεσινός βαριόταν να ασχοληθεί και έδωσε απάντηση πρωτοκόλλου.
 

Attachments

Marianna12mp

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Καλημερα!
Ταξιδευω το Μαρτη για Λονδινο με Aegean και κατα τη διάρκεια της κράτησης του εισιτηρίου (μεσω του petas.gr) εγινε ενα ορθογραφικό στο επίθετο μου (Beblidaki αντι Bemplidaki που γραφει η ταυτοτητα). Το σαιτ μου ζητησε 45€ (Μου ειπαν οτι η αεροπορική εταιρια χρεώνει 30€ -ενω χρεώνει 20€- και εκείνοι +15€) για την αλλαγη, αλλα μου εβαλαν δωρεαν μια υποσημείωση για το ορθογραφικό. Δεν πιστευω οτι θα εχω προβλημα με την αεροπορική στο πηγαινελα, αλλα με αγχωνει ο έλεγχος στο αεροδρομιο του Λονδίνου, πριν μπεις στη χώρα.
Εχει καποιος ανάλογη εμπειρια;;
Ευχαριστω πολυ!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.163
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν πιστευω οτι θα εχω προβλημα με την αεροπορική στο πηγαινελα, αλλα με αγχωνει ο έλεγχος στο αεροδρομιο του Λονδίνου, πριν μπεις στη χώρα.
Τα εισιτηρια δεν ελεγχονται κατα την αφιξη.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.123
Likes
41.422
Το σαιτ μου ζητησε 45€ (Μου ειπαν οτι η αεροπορική εταιρια χρεώνει 30€ -ενω χρεώνει 20€- και εκείνοι +15€) για την αλλαγη, αλλα μου εβαλαν δωρεαν μια υποσημείωση για το ορθογραφικό.
Με 45 ευρω κοστος, δεν την εβαλαν και δωρεαν! Απλα αναρωτιεμαι γιατι εβαλαν υποσημειωση αφου εκαναν αλλαγη ονοματος.
Υποψιν, η υποσημειωση ηταν δωρεαν, οταν χρειαστηκε να κανω καποτε απευθειας στην αεροπορικη (SAS) και δεν χρεωθηκα αλλαγη ονοματος. Αυτη την εννοια εχει η υποσημειωση εξαλλου.
Τι ονομα λεει τωρα το εισιτηριο σου στη διαχειριση πτησης? Το σωστο η αφησαν το λαθος με υποσημειωση?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.653
Likes
12.506
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Με 45 ευρω κοστος, δεν την εβαλαν και δωρεαν! Απλα αναρωτιεμαι γιατι εβαλαν υποσημειωση αφου εκαναν αλλαγη ονοματος.
Υποψιν, η υποσημειωση ηταν δωρεαν, οταν χρειαστηκε να κανω καποτε απευθειας στην αεροπορικη (SAS) και δεν χρεωθηκα αλλαγη ονοματος. Αυτη την εννοια εχει η υποσημειωση εξαλλου.
Τι ονομα λεει τωρα το εισιτηριο σου στη διαχειριση πτησης? Το σωστο η αφησαν το λαθος με υποσημειωση?
Κατάλαβα ότι δεν έγινε διόρθωση. Μόνο υποσημείωση.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.310
Likes
5.066
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Σε κράτηση που έκανα στο petas.gr με διπλό μικρό όνομα αντί να εμφανιστεί η παύλα μεταξύ των δύο μικρών ονομάτων, εμφανίστηκε ενιαίο (προφανώς η παύλα δεν πρέπει να επιτρέπεται σα χαρακτήρας, δηλαδή αντί για MARIA-ELENI η κράτηση έδειχνε MARIAELENI). Eπικοινώνησα και μου είπαν ότι μπορούν να προσθέσουν μια σημείωση στην κράτηση με ολόκληρο το μικρό όνομα στη σωστή μορφή για να το δουν στο τσεκίν ώστε να μην έχω πρόβλημα το οποίο και έκαναν χωρίς κάποια χρέωση (άλλωστε δικό τους λάθος ήταν). Φαντάζομαι κάτι αντίστοιχο έγινε κι εδώ.
 

Marianna12mp

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
Οχι δεν πληρωσα για την αλλαγη! Μου φαινεται κοροϊδία! Εχω αφησει το «λαθος» ονομα με την υποσημείωση (αυτο ειναι μονο δωρεαν). Οι ιδιοι στο μειλ μου ειπαν οτι πιστεύουν οτι δεν θα εχω προβλημα, αλλα η τελικη αποφαση ειναι δικη μου.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.110
Likes
1.971
Οχι δεν πληρωσα για την αλλαγη! Μου φαινεται κοροϊδία! Εχω αφησει το «λαθος» ονομα με την υποσημείωση (αυτο ειναι μονο δωρεαν). Οι ιδιοι στο μειλ μου ειπαν οτι πιστεύουν οτι δεν θα εχω προβλημα, αλλα η τελικη αποφαση ειναι δικη μου.
προβλημα στο counter της αεροπορικης σου ισως εχεις,ειδικα αν εχεις βαλιτσες οπου δε μπορεις να το αποφυγεις!σε ελεγχο δε νομιζω να χεις θεμα,εσυ κρινεις τωρα αν θες να σαι καλυμενη ή οχι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.277
Μηνύματα
886.039
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom