Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

haralantza25@gmai

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, έχω ενα μήνα περιπου που εχω κλείσει εισητήρια για Μάλτα απο Θεσσαλονίκη και εχω βαλει τα ονοματα στα ελληνικα. Λέτε να υπαρχει προβλημα? πιο πολυ με προβληματιζει απο μαλτα για θεσσαλονικη αν εχουμε προβλημα στον ελεγχο.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα, έχω ενα μήνα περιπου που εχω κλείσει εισητήρια για Μάλτα απο Θεσσαλονίκη και εχω βαλει τα ονοματα στα ελληνικα. Λέτε να υπαρχει προβλημα? πιο πολυ με προβληματιζει απο μαλτα για θεσσαλονικη αν εχουμε προβλημα στον ελεγχο.
Επικοινώνησε με την εταιρία. Εμείς ότι και να σου πούμε δεν λύνει το πρόβλημα (αν υπάρξει).
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.953
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, έχω ενα μήνα περιπου που εχω κλείσει εισητήρια για Μάλτα απο Θεσσαλονίκη και εχω βαλει τα ονοματα στα ελληνικα. Λέτε να υπαρχει προβλημα? πιο πολυ με προβληματιζει απο μαλτα για θεσσαλονικη αν εχουμε προβλημα στον ελεγχο.
Μίλα απευθείας με την αεροπορική, καλύτερα μέσω chat έχοντας τους αριθμούς κρατήσεων διαθέσιμους, και πες τους ότι έγινε λάθος εκ παραδρομής προκειμένου να στο αλλάξουν δωρεάν. Αλλιώς το πρόστιμο είναι μεγάλο.
 

Jorge97

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Καλημέρα!!! Θα ήθελα την συμβουλή σας.
Έχω κλείσει για Νοέμβριο 4 εισιτήρια για Πραγα από τα οποία τα 3 έκανα το λάθος ( πραγματικά δεν ξέρω πως δεν το είδα ) να βάλω αντίστροφα στα πεδία Όνομα και Επώνυμο τα ονόματα των επιβατών. Πετάω με Aegean και τα έκλεισα με την trip.com.
Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω για να κάνω την αλλαγή αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη διότι η τριπ με στέλνει στην Aegean και το αντίστροφο λέγοντας μου ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Πρόσφατα η Aegean μου είπε επειδή είναι ειδική προσφορά δεν μπορούν να τα αλλάξουν ( μου φαντάζει αστείο διότι πλήρωσα το άτομο πήγαινε έλα 180€😂 όποτε πραγματικά απορώ τι εννοούν ειδική προσφορά) κάτι το οποίο από όσο μου είπε η τριπ δεν έχει να λέει. Στα δικά μου μάτια το βρίσκω γελοίο να μην μπορούν να κάνουν μια τόσο μικρή αλλαγή ενώ όλα τα ονόματα είναι σωστά απλά όχι με την σειρά που έπρεπε...
Έχω απελπιστεί γνωριζει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω ;;;;
 

connosp

Member
Μηνύματα
377
Likes
812
Καλημέρα!!! Θα ήθελα την συμβουλή σας.
Έχω κλείσει για Νοέμβριο 4 εισιτήρια για Πραγα από τα οποία τα 3 έκανα το λάθος ( πραγματικά δεν ξέρω πως δεν το είδα ) να βάλω αντίστροφα στα πεδία Όνομα και Επώνυμο τα ονόματα των επιβατών. Πετάω με Aegean και τα έκλεισα με την trip.com.
Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω για να κάνω την αλλαγή αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη διότι η τριπ με στέλνει στην Aegean και το αντίστροφο λέγοντας μου ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Πρόσφατα η Aegean μου είπε επειδή είναι ειδική προσφορά δεν μπορούν να τα αλλάξουν ( μου φαντάζει αστείο διότι πλήρωσα το άτομο πήγαινε έλα 180€😂 όποτε πραγματικά απορώ τι εννοούν ειδική προσφορά) κάτι το οποίο από όσο μου είπε η τριπ δεν έχει να λέει. Στα δικά μου μάτια το βρίσκω γελοίο να μην μπορούν να κάνουν μια τόσο μικρή αλλαγή ενώ όλα τα ονόματα είναι σωστά απλά όχι με την σειρά που έπρεπε...
Έχω απελπιστεί γνωριζει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω ;;;;
Σε Ryanair που έτυχε σε εμένα δεν το πρόσεξε κανένας, το είδα εγώ αργότερα, κάνε την πάπια!!!!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλημέρα!!! Θα ήθελα την συμβουλή σας.
Έχω κλείσει για Νοέμβριο 4 εισιτήρια για Πραγα από τα οποία τα 3 έκανα το λάθος ( πραγματικά δεν ξέρω πως δεν το είδα ) να βάλω αντίστροφα στα πεδία Όνομα και Επώνυμο τα ονόματα των επιβατών. Πετάω με Aegean και τα έκλεισα με την trip.com.
Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω για να κάνω την αλλαγή αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη διότι η τριπ με στέλνει στην Aegean και το αντίστροφο λέγοντας μου ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Πρόσφατα η Aegean μου είπε επειδή είναι ειδική προσφορά δεν μπορούν να τα αλλάξουν ( μου φαντάζει αστείο διότι πλήρωσα το άτομο πήγαινε έλα 180€😂 όποτε πραγματικά απορώ τι εννοούν ειδική προσφορά) κάτι το οποίο από όσο μου είπε η τριπ δεν έχει να λέει. Στα δικά μου μάτια το βρίσκω γελοίο να μην μπορούν να κάνουν μια τόσο μικρή αλλαγή ενώ όλα τα ονόματα είναι σωστά απλά όχι με την σειρά που έπρεπε...
Έχω απελπιστεί γνωριζει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω ;;;;
Η ερώτηση που θα πρέπει να γίνει στηνAegean είναι αν θα έχεις πρόβλημα, που φαντάζομαι όχι...
 

AERAS

Member
Μηνύματα
759
Likes
1.114
Καλημέρα!!! Θα ήθελα την συμβουλή σας.
Έχω κλείσει για Νοέμβριο 4 εισιτήρια για Πραγα από τα οποία τα 3 έκανα το λάθος ( πραγματικά δεν ξέρω πως δεν το είδα ) να βάλω αντίστροφα στα πεδία Όνομα και Επώνυμο τα ονόματα των επιβατών. Πετάω με Aegean και τα έκλεισα με την trip.com.
Εδώ και κάτι μέρες προσπαθώ να επικοινωνήσω για να κάνω την αλλαγή αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βγάλει άκρη διότι η τριπ με στέλνει στην Aegean και το αντίστροφο λέγοντας μου ότι δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Πρόσφατα η Aegean μου είπε επειδή είναι ειδική προσφορά δεν μπορούν να τα αλλάξουν ( μου φαντάζει αστείο διότι πλήρωσα το άτομο πήγαινε έλα 180€😂 όποτε πραγματικά απορώ τι εννοούν ειδική προσφορά) κάτι το οποίο από όσο μου είπε η τριπ δεν έχει να λέει. Στα δικά μου μάτια το βρίσκω γελοίο να μην μπορούν να κάνουν μια τόσο μικρή αλλαγή ενώ όλα τα ονόματα είναι σωστά απλά όχι με την σειρά που έπρεπε...
Έχω απελπιστεί γνωριζει κάποιος τι θα μπορούσα να κάνω ;;;;
Και έμενα είχε τύχει πριν μιά δεκαετία στο Αθήνα - Κωνσταντινούπολη. Οι Τούρκοι απλά κοίταξαν λίγο παραπάνω το διαβατήριο και όλα καλά, δεν είχα κανένα θέμα. Δεν το είχα όμως προσέξει και δεν είχα άγχος.
 

Jorge97

Member
Μηνύματα
7
Likes
3
Η ερώτηση που θα πρέπει να γίνει στηνAegean είναι αν θα έχεις πρόβλημα, που φαντάζομαι όχι...
Και εγώ φαντάζομαι πως δεν θα έχω θέμα γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσο μεγάλο το λάθος.. παρόλα αυτά η Aegean με στέλνει πάλι στην trip λέγοντας μου ότι αυτοί πρέπει να κάνουν την αίτηση. Γενικά άκρη δεν βγάζω έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο ; Έχω την εντύπωση ότι η τριπ πρέπει να είναι κακή εταιρία; Πραγματικά δεν ξέρω
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Και εγώ φαντάζομαι πως δεν θα έχω θέμα γιατί εδώ που τα λέμε δεν είναι και τόσο μεγάλο το λάθος.. παρόλα αυτά η Aegean με στέλνει πάλι στην trip λέγοντας μου ότι αυτοί πρέπει να κάνουν την αίτηση. Γενικά άκρη δεν βγάζω έχει τύχει σε κανέναν το ίδιο ; Έχω την εντύπωση ότι η τριπ πρέπει να είναι κακή εταιρία; Πραγματικά δεν ξέρω
Θεωρώ πως ούτε καν θα το προσέξουν αλλά και να το προσέξουν κατά 99% δεν θα έχεις θέμα από τη στιγμή που το spelling είναι σωστό. Δεν θα με απασχολούσε καν στη θέση σου.
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
792
Likes
273
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Να ρωτήσω κάτι παρεμφερές και εγώ. έχω πτήση τον Οκτώβρη για εδιμβούργο, κατά τη διάρκεια της κράτησης είχα συμπληρώσει για εμένα αριθμό ταυτότητας - γιατί δεν είχα διαβατήριο - και για τη φίλη μου αριθμό διαβατηρίου, το οποίο πλέον έχει λήξει. Πρέπει οπωσδήποτε να τα διορθώσουμε πριν το τσεκ ιν? επειδή τα έχουμε κλείσει μέσω kiwi και ζητάνε έξτρα χρήματα για αυτό
ευχαριστώ!
 

andpsy

Member
Μηνύματα
268
Likes
648
Επόμενο Ταξίδι
Μαρόκο, Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νότια Αμερική / Ισλανδία
Το λάθος είναι που -ειδικα τέτοιες εποχές - αντί να κλείσετε από την επίσημη σελίδα της αεροπορικής, κλείνετε μέσω τρίτων σελίδων.
Απο Ελλάδα για Πράγα, δεν θα έχεις κανένα θέμα, από Πράγα για Ελλάδα, αν, το κοιτάξει κανείς, μπορεί να στραβωσουν, αλλά θεωρώ δεν θα έχεις πρόβλημα. Κατά 99,9% δεν θα έχεις πρόβλημα.

Για το Εδιμβούργο, δεν ξέρω να σου πω, αλλά σε 80+ πτήσεις που έχω δηλώσει το διαβατήριο κατά την διαδικασία check-in, κατά το boarding έδειχνα την ταυτότητα και ποτέ δεν αντιμετώπισα πρόβλημα. Θεωρω κατά 99% δεν θα έχετε πρόβλημα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Να ρωτήσω κάτι παρεμφερές και εγώ. έχω πτήση τον Οκτώβρη για εδιμβούργο, κατά τη διάρκεια της κράτησης είχα συμπληρώσει για εμένα αριθμό ταυτότητας - γιατί δεν είχα διαβατήριο - και για τη φίλη μου αριθμό διαβατηρίου, το οποίο πλέον έχει λήξει. Πρέπει οπωσδήποτε να τα διορθώσουμε πριν το τσεκ ιν? επειδή τα έχουμε κλείσει μέσω kiwi και ζητάνε έξτρα χρήματα για αυτό
ευχαριστώ!
Πιθανότατα δεν θα υπάρξει πρόβλημα και ειδικά αν δεν έχετε βαλίτσες και πάτε κατευθείαν στην πύλη.Συνήθως κοιτάνε(σε οποιοδήποτε έγγραφο) μόνον το όνομα για ταυτοπροσωπία.Αλλά δεν παύει να υπάρχει κάποιο ρίσκο.Πόσο ζητάνε για τις αλλαγές;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.668
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom