Κάρπαθος Λιγη βοηθεια για Καρπαθο!

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Πω πω ολο υποσχεσεις ειμαι ...:Dουτε πολιτικος να μουνα.:bleh:
Καπετανιε με βλεπω να ναυλωνω μια σκουνα για να σας προλαβω ολους....Αληθεια ποσες ωρες ειναι Κρητη-Καρπαθος?:haha:
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Πω πω ολο υποσχεσεις ειμαι ...:Dουτε πολιτικος να μουνα.:bleh:
Καπετανιε με βλεπω να ναυλωνω μια σκουνα για να σας προλαβω ολους....Αληθεια ποσες ωρες ειναι Κρητη-Καρπαθος?:haha:
Αεροπορικώς προς το παρόν έχει ως Σητεία, κανένα μισάωρο το πολύ. Κατα καιρούς βάζουν πτήσεις προς Ηράκλειο.
Με πλοίο Σητεία 4 ώρες, Αγ.Νικόλαος 5, Ηράκλειο 6μισι ωρες....
 

vastsak

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Παρών!!
Δυστυχώς είναι μία δύσκολη μέρα για μένα σήμερα, γι'αυτό η καθυστέρηση...
Και λέω 'είναι', γιατί με βλέπω να κοιμάμαι αρκετές ώρες αργότερα! :(
Καλύτερο νησί; Όχι ότι είμαι υποκειμενικός, αλλά ποιό δηλαδή; :bleh:
Λοιπόν, ότι θες σε μένα. Παρακάτω είναι και το λινκ που γράφω πολλά για το νησί.
Οι παραλίες είναι το ατού μας, μην το σκέφτεσαι.
Καλό θα ήταν να μου πείς που μένεις τώρα (για να δούμε δρομολόγια-πως/τι βολεύει) και πόσες μέρες σκέφτεστε να διαθέσετε.
Θα περάσετε αξέχαστα αν έρθετε πάντως! Το κακό είναι πως ο μικρός δε θα τη θυμάται όταν μεγαλώσει και θα του λέτε πόσο φανταστικά είναι και θα ξαναέρθει!! :D

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...EA%DE-%EA%E1%E9-%EC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE.html
Ελα ρε antonis που ησουν?ξεκιναμε απο θεσ/νικη.γυρω στις 20 ιουλιου.σκεφτομαστε για 2 εβδομαδες με την σκεψη να ξεκουραστουμε και να χορτασει ο μικρος θαλασσα,εφοσον εχει καλες παραλιες.το κακο ειναι οτι τα αεροπορικα θα μας στοιχισουν 800ε οποτε μαλλον θα πρεπει να μειωσουμε λιγο τις μερες διαμονης.μας αρεσε πολυ το konstantinos palace και το apolis hotel.ειναι βεβαια λιγο τσιμπημενα στις τιμες,αλλα ομορφα.εχεις καμια αλλη προταση?

 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ελα ρε antonis που ησουν?ξεκιναμε απο θεσ/νικη.γυρω στις 20 ιουλιου.σκεφτομαστε για 2 εβδομαδες με την σκεψη να ξεκουραστουμε και να χορτασει ο μικρος θαλασσα,εφοσον εχει καλες παραλιες.το κακο ειναι οτι τα αεροπορικα θα μας στοιχισουν 800ε οποτε μαλλον θα πρεπει να μειωσουμε λιγο τις μερες διαμονης.μας αρεσε πολυ το konstantinos palace και το apolis hotel.ειναι βεβαια λιγο τσιμπημενα στις τιμες,αλλα ομορφα.εχεις καμια αλλη προταση?
Να κοιτάξετε μέσω Ρόδου, πόσο βγαίνει έτσι η τιμή; Το Ρόδο-Κάρπαθος είναι στανταρ 34 ευρώ νομίζω, κάπου τόσο, αν βρείτε κάτι φτηνο Θεσ/νίκη-Ρόδος, θα μειώσετε κι απο εκεί!
Ε, βέβαια, είδες και εσύ το 5* Konstantinos και το ολοκαίνουριο υπέροχο Apolis... Σου ξέφυγε το almyra beach μόνο! Δες το, αλλά κι αυτό είναι λίγο τσιμπημένο νομίζω, αλλά απίστευτο, απ' τα αγαπημένα μου (να πηγαίνω για ποτό-καφέ, μένω σπίτι μου...χαχαχα) Επίσης, είναι το Aegean Village, περιοχή Αμμοωπή, για μένα το ωραιότερο! Αυτά είναι όλα ίδιας κατηγορίας 4*-5* και σίγουρα κάπως τσιμπημένα, αλλά επειδή δεν ξέρω ακριβώς, δες το λίγο. Απο εκεί και πέρα υπάρχουν πολλά καλά ξενοδοχεία, δωμάτια κλπ σε πολύ καλή κατάσταση ή πλήρως ανακαινισμένα, που θα μείνετε απόλυτα ικανοποιημένοι! Απλά πρέπει τότε να μου πείς αν θέλετε πισίνα (τι να την κάνετε εδώ; ) ή ότι άλλο θέλετε για να σας πω. Ακόμα, πρέπει να σκεφτείτε σοβαρά αν θα νοικιάσετε αμάξι. Είναι σχεδόν απαραίτητο εδώ. Οι παραλίες είναι όλες γύρω γύρω και το νησί μεγάλο. Πρέπει να πάτε και στην Όλυμπο. Όσον αφορά τ'αμάξι, θα αποφασίσετε και θα μου πείτε όσο το συνατόν συντομότερα, υπάρχει μεγάλο πρόβλημα και πιθανότητα να μη βρείς αν ψάξεις τελευταία στιγμή. Αυτά προς το παρόν, πάω να ετοιμαστώ να δώ την παρέλαση, τα υπόλοιπα μετά. Χρόνια πολλά.
 

vastsak

Member
Μηνύματα
46
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ-ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Παρών!!
Δυστυχώς είναι μία δύσκολη μέρα για μένα σήμερα, γι'αυτό η καθυστέρηση...
Και λέω 'είναι', γιατί με βλέπω να κοιμάμαι αρκετές ώρες αργότερα! :(
Καλύτερο νησί; Όχι ότι είμαι υποκειμενικός, αλλά ποιό δηλαδή; :bleh:
Λοιπόν, ότι θες σε μένα. Παρακάτω είναι και το λινκ που γράφω πολλά για το νησί.
Οι παραλίες είναι το ατού μας, μην το σκέφτεσαι.
Καλό θα ήταν να μου πείς που μένεις τώρα (για να δούμε δρομολόγια-πως/τι βολεύει) και πόσες μέρες σκέφτεστε να διαθέσετε.
Θα περάσετε αξέχαστα αν έρθετε πάντως! Το κακό είναι πως ο μικρός δε θα τη θυμάται όταν μεγαλώσει και θα του λέτε πόσο φανταστικά είναι και θα ξαναέρθει!! :D

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...EA%DE-%EA%E1%E9-%EC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE.html
ολα αυτα τα ξενοδοχεια ειναι ωραια.πιο ομως εχει καλυτερη παραλια μπροστα του?αυτο μας ενδιαφερει πολυ.αυτοκινητο σιγουρα θα νοικιασουμε,δεν γινεται διαφορετικα,θελουμε να δουμε ολο το νησι και ας μας ανεβασει το κοστος των διακοπων κατα 500ε περιπου η ενοικιαση.θα μας ενδιεφερε και αν ξερεις καποιο συνδιασμο [ωραια παραλια-ωραια ανακαινισμενα δωματια].θα ψαξω και το αεροπορικο μεσω ροδο και τα λεμε αργοτερα.ευχαριστουμε πολυ!
Υ.Γ. παρελαση θα κανεις η΄ θα δεις?
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Υπέροχο θα ήταν tripakia, να είμαι 15 ετών και να έχω πάει σε 17-18 χώρες!! Τι λέμε τώρα....

Να δώ παρέλαση πήγα, στην Κάρπαθο συμβαίνουν 5-6 σημαντικά γεγονότα ετησίως (εκτός απροόπτου). Ένα απ' αυτά είναι η 25η Μαρτίου, είναι και μεγάλη εκκλησία εδώ, η Ευαγγελίστρια στη μέση της πόλης.

Αυτό με τα αεροπορικά, πχ είχε τώρα η olympic 31 ευρώ απο Θεσ/νίκη-Ρόδο, οπότε κάπως έτσι πρέπει να το δείτε.

Με τα ξενοδοχεία, μην αγχώνεσαι καθόλου. Το 90% αυτών, βρίσκονται πάνω σε παραλίες ή με καλή θέα. Όπου και να μείνετε, καθημερινά θα πηγαίνετε σε άλλη παραλία, οπότε πάλι αυτό μην το σκέφτεσαι ως δεσμευτικό-ότι δηλαδή θέλετε το ξενοδοχείο να'ναι πάνω σε καλή παραλία, γιατί και να είναι, πόσες φορές θα κάνετε μπάνιο εκεί, 2-3; Έχει τόσες πολλές να πάτε σε 160 χλμ ακτογραμμών...

Το almyra beach και το konstantinos είναι στην ίδια παραλία (στην πρωτεύουσα), to apolis και aegean village στην Αμμοωπή απ'αυτά που αναφέραμε ώς τώρα. Αλλά αν σε όλα η τιμή είναι υψηλή, θα δούμε στις περιοχές αυτές αλλά με χαμηλότερη τιμή. Αφού είμαι εγώ εδώ μην φοβάσαι τίποτα! :D
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Θα κανει. Γ Γυμνασιου παει... θα κρατα και τη σημαια!

tripakia έχομε σημαιοφόρο στο φόρουμ. παρέλασε χτες με το σύλλογο των Μακεδόνων Ηρακλείου. Μουστακαλής λεβέντης σαν Μακεδονομάχος μέσα στη στολή του.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Αντώνη! Έχουμε αρχίσει και ονειρευόμαστε την Απέλλα... Με πλοίο για τι τιμές μιλάμε και για πόσες ώρες σύνολο;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Θα είμαι ευθύς, όπως πάντα άλλωστε.:shock:
Κάνει τουλάχιστον 17 ώρες...ολόκληρο τουρ...κρουαζιέρα κανονική! Αλλά δε λειτουργεί ο server της anek τωρα και δεν μπορώ να δω τιμή...και δεν ξέρω και καθόλου επειδή σπάνια μπαίνω στο πλοίο. Υπολογίζω στα...25-27 ευρώ κατάστρωμα. Άν μπείς στο anek.gr αργότερα μπορείς να δείς.
Το αεροπλάνο όπως έχω πεί, 180 ευρώ περίπου...50 λεπτά διάρκεια πτήσης.
Ονειρεύεστε Άπελλα απο τώρα; Φαντάσου να έρθετε κιόλας, θα τα ονειρεύεστε για χρόνια...
Πάντως εγώ το Σαββατοκύριακο έκανα τα πρώτα μου μπάνια, μετά που έπαιξα ρακετούλες... :bleh::bleh::bleh::bleh:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Αααααχ Κάρπαθος!!!!!!!!!
Εγώ μόνο ένα έχω να σας πω: να πάτε!!! ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ!! Δε θα το μετανιώσετε!!

(p.s. εγώ πάντως την πρώτη φορά που είχα πάει με καράβι, είχα κάνει 23 ώρες!! :haha: Άξιζε όμως και με το παραπάνω!!)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom