Κάρπαθος Λιγη βοηθεια για Καρπαθο!

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Επιτέλους, έφθασαν ενισχύσεις!
Άντε, που είσαι εσύ παιδάκι μου και σε χρειάζομαι εδώ;
Άντε, είστε τυχεροί σήμερα που επαναφέρατε το θέμα γιατί έχω και φρέσκια χθεσινή φωτό (απο Μικρή Αμμοωπή, όχι απο Άπελλα)...
 

Attachments

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
και ξανα-ματα...ααααααααααχ!!!!!!!!!!! :bleh:
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Παίζει πολύ σοβαρά να έρθω και φέτος στο νησάκι "μου" πάντως ;)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Παίζει πολύ σοβαρά να έρθω και φέτος στο νησάκι "μου" πάντως ;)
Άντε!! Πολύ θα χαρώ να σε δώ!
Αν χρειαστείς οτιδήποτε (ξενοδοχείο-αμάξι-κρατήσεις κλπ) πες μου, αν και ξέρω ότι γνωρίζεις το νησί απ' έξω κι ανακατωτά!! :D
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Αντώνη! Έχουμε αρχίσει και ονειρευόμαστε την Απέλλα... Με πλοίο για τι τιμές μιλάμε και για πόσες ώρες σύνολο;
Λοιπόν, κάτι μπορώ να δώ τώρα...
Αναχώρηση Άφιξη
ΠΑΡΑΣΚ 00:00 ΣΑΒ 22:40
ΔΕΥΤ 12:00 ΤΡΙΤ 09:10
ΤΕΤΑΡ 20:00 ΠΕΜΠ 11:50

Η Πέμπτη λοιπόν είναι που συμφέρει απο θέμα ωρών, αφού διαρκεί λιγότερο απο 16 ώρες και οι περισσότερες βράδυ...

Τιμές:
κατάστρωμα 41 ευρώ και η φθηνότερη καμπίνα 65. Καλά, αν είναι για καμπίνα δε το συζητάμε, δίνει κανείς τη διαφορά ως τα 82 ευρώ του αεροπορικού και έρχεται, εκτός αν θέλει να φέρει μαζί δικό του μεταφορικό μέσο.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.317
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Επιτέλους, έφθασαν ενισχύσεις!
Άντε, που είσαι εσύ παιδάκι μου και σε χρειάζομαι εδώ;
Άντε, είστε τυχεροί σήμερα που επαναφέρατε το θέμα γιατί έχω και φρέσκια χθεσινή φωτό (απο Μικρή Αμμοωπή, όχι απο Άπελλα)...
Βρε συνονόματε, τις ρακέτες μου έβαλες φωτό;;;
στην Αμωπή πήγαινα κάθε μέρα από το Φοινίκι, κάθε βράδυ επέστρεφα
με μια καλή τηγανιά ψάρια και τα έδινα στον ταβερνιάρη.
βρήκαμε αλλά ήδη είχαμε κάνει κράτηση μια καλή περίπτωση στην Αμωπή. την αντιγράφω από την κάρτα : Angelos app. hotes
fully furnished family ap. Τα δωμάτια ολοκαίνουργια, κι ένα μεγάλο φανταστικό κήπο απ΄έξω. όποιος θέλει να βάλω τλφ. η τιμή Σεπτέμβρης τότε ήταν στα 45/40 πριν 10 χρόνια
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Βρε συνονόματε, τις ρακέτες μου έβαλες φωτό;;;
στην Αμωπή πήγαινα κάθε μέρα από το Φοινίκι, κάθε βράδυ επέστρεφα
με μια καλή τηγανιά ψάρια και τα έδινα στον ταβερνιάρη.
βρήκαμε αλλά ήδη είχαμε κάνει κράτηση μια καλή περίπτωση στην Αμωπή. την αντιγράφω από την κάρτα : Angelos app. hotes
fully furnished family ap. Τα δωμάτια ολοκαίνουργια, κι ένα μεγάλο φανταστικό κήπο απ΄έξω. όποιος θέλει να βάλω τλφ. η τιμή Σεπτέμβρης τότε ήταν στα 45/40 πριν 10 χρόνια
Αντώνη, αυτές είναι οι δικές μου...δεν ήξερα ότι παίζεις και στην παραλία! Ή πρέπει να μου το είχες πει και να με προδίδει η μνήμη μου!
Άντε, σε περιμένω για παιχνίδι, αν και μάλλον θα απογοητευτείς εσύ.
Η Αμμοωπή για ρακέτες είναι τέλεια, μόνο που πρέπει να πας απο νωρίς (όπως έκανες) να πιάσεις θέση!!! :D
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Λοιπόν, κάτι μπορώ να δώ τώρα...
Αναχώρηση Άφιξη
ΠΑΡΑΣΚ 00:00 ΣΑΒ 22:40
ΔΕΥΤ 12:00 ΤΡΙΤ 09:10
ΤΕΤΑΡ 20:00 ΠΕΜΠ 11:50

Η Πέμπτη λοιπόν είναι που συμφέρει απο θέμα ωρών, αφού διαρκεί λιγότερο απο 16 ώρες και οι περισσότερες βράδυ...

Τιμές:
κατάστρωμα 41 ευρώ και η φθηνότερη καμπίνα 65. Καλά, αν είναι για καμπίνα δε το συζητάμε, δίνει κανείς τη διαφορά ως τα 82 ευρώ του αεροπορικού και έρχεται, εκτός αν θέλει να φέρει μαζί δικό του μεταφορικό μέσο.
Ωωω, ευχαριστώ, κατατοπιστικότατος:) Τα Άπελλα είναι τελικά; Συμφέροντα τα αεροπορικά βρε Αντώνη μου, δε λέω, αλλά καλοκαιρινές διακοπές και να μη μυρίσεις λίγο θάλασσα στο ταξίδι; Άλλη χάρη έχει το πλοίο. Θα δούμε.
Γενικά, πόσες μέρες προτείνεις διαμονή και πού; Να προλάβουμε να τη δούμε λίγο. Τέλη Ιουλίου πως είναι ως περίοδος;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ωωω, ευχαριστώ, κατατοπιστικότατος:) Τα Άπελλα είναι τελικά; Συμφέροντα τα αεροπορικά βρε Αντώνη μου, δε λέω, αλλά καλοκαιρινές διακοπές και να μη μυρίσεις λίγο θάλασσα στο ταξίδι; Άλλη χάρη έχει το πλοίο. Θα δούμε.
Γενικά, πόσες μέρες προτείνεις διαμονή και πού; Να προλάβουμε να τη δούμε λίγο. Τέλη Ιουλίου πως είναι ως περίοδος;
Παρακαλώ!
Ναι είναι ''τα''...Έχουμε πολλά περίεργα με τα ονόματα εδώ. πχ είναι ένα χωριό '' Όθος '' και περιμένεις να είναι ''ο'' αλλά είναι ''το'', ε όλα έτσι είναι-παραξενιές! :lol:
Ε βέβαια, αν προτιμάτε πλοίο, δεν το συζητάμε αν δε σας ενοχλούν οι 17 ώρες... Τέλος Ιουλίου, συνήθως δε φυσάει, αλλά εδώ ποτέ δε μπορείς να είσαι βέβαιος. Είναι βέβαια high season και λογικά οι τιμές είναι λίγο αυξημένες, αλλά μπορώ να βοηθήσω να βρείτε κάτι καλό και καλή τιμή. Αν θέλετε να νοικιάσετε αμάξι τέτοια εποχή, πρέπει να κλείσουμε απο νωρίς!! Οι μέρες εξαρτώνται απο το πως θες να περάσεις. Δηλαδή, να πηγαίνετε κάθε μέρα σε 1 φανταστική παραλία και μετά να καθεστε απο πάνω για φαγητο σε ταβέρνα και να περνάει η μέρα και το βράδυ χαλαρά μια βόλτα στο κέντρο και ένα ποτάκι ή στο περισσότερο τρέξιμο-δηλαδή κάθε μέρα απο 2 παραλίες προκειμένου να τις δείτε όλες; Στην πρώτη περίπτωση, καλές είναι οχι λιγότερες απο 9 μέρες...στην δεύτερη όχι λιγότερες απο 1 εβδομάδα. Πρέπει να πάτε 1 ημέρα Όλυμπο (οδικώς ή με καραβάκι), 1 ολόκληρη μέρα Άπελλα (εκεί θα θέλετε να ξαναπάτε), 1 ολόκληρη μέρα Λευκό γιατί είναι λίγο μακρυά. Τα υπόλοιπα μπορείτε να τα στριμώξετε αν σας πιέζει ο χρόνος...
Πάντως οι παραλίες που ΠΡΕΠΕΙ να πάτε είναι: Λευκός, Άπελλα, κ.Παναγιά, Αχάτα, Αγ.Νικόλας Αρκάσας (και ψάρι δίπλα στο Φοινίκι), Αγ.Συμεών, Διακόφτης (εκεί θα νομίζεις πως είσαι στην Καραϊβική), Μικρή Αμμοωπή...αυτές είναι υποχρωτικά!! :D Μετά έχουμε τα προεραιτικά...:D

Βέβαια δεν ξέρω αν έχεις διαβάσει το θέμα:
http://www.travelstories.gr/%ED%E7%F3%E9%DC-%E1%E9%E3%E1%DF%EF%F5/10359-%EA%DC%F1%F0%E1%E8%EF%F2-%E1%EA%F1%E9%F4%E9%EA%DE-%EA%E1%E9-%EC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE.html
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
Ναι είναι ''τα''...Έχουμε πολλά περίεργα με τα ονόματα εδώ. πχ είναι ένα χωριό '' Όθος '' και περιμένεις να είναι ''ο'' αλλά είναι ''το'', ε όλα έτσι είναι-παραξενιές! :lol:
Και μην ξεχνάμε και τΗν Όλυμπο βέβαια ;)
Αντώνη κάτι περιμένω από εσένα σήμερα... :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.863
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom