Ιταλία Λιμνη κομο.. Τα φώτα σας please

mara1177

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝέαΥόρκη
Μην μείνεις Κομο ... μείνε στα χωριά κ τελευταία μέρα στο Μπέργκαμο
Προς το παρόν έχω κλείσει στο Κόμο το ξενοδοχείο Booking.com: Hotel Borgo Antico, Κόμο, Ιταλία - 30 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!. Εχει δωρεάν ακύρωση, οπότε έχω λίγο χρόνο να το ψάξω παραπάνω. Με την σκέψη οτι μία μέρα θα πάμε λίμνη maggiore και μία μέρα θα πάμε σε κάτι χωριουδάκια στην Ελβετία κοντά στα σύνορα φυσικά (αυτά τα έχει βρει ο καλός μου,αλλα το Σ/Κ θα τα δω κι εγώ αναλυτικα), πού βολεύει να μείνουμε?Είμαστε και λίγο του ρομάντζου... Μπορείς να μου προτείνει κάποιο Χωριό ? Benaggio, mennaggio? Eυχαριστώ.
 

mara1177

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝέαΥόρκη
Προτεινω την τελευταια διανυκτερευση να την κανετε στο πανεμορφο Μπεργκαμο.Οσο για τις αλλες μερες και το Κομο μια χαρα ειναι για βαση και ισως εχει πιο φθηνες επιλογες διαμονης.
Σε ευχαριστώ! Δεν το είχα σκεφτεί και δεν είχα ψάξει καθόλου για bergamo. Ετσι θα το κάνω!
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Μέσω της Ryanair. Έγινε η κράτηση, mail επιβεβαίωσης και το τύπωσα να το έχω.
Κατηγορίας Ford Fiesta or similar.

Δεν το λεει ομως αν είναι diesel.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Σε ευχαριστώ! Δεν το είχα σκεφτεί και δεν είχα ψάξει καθόλου για bergamo. Ετσι θα το κάνω!
Στο Μπεργκαμο ειχα μεινει στο Central Hostel Bergamo,σε πολυ βολικη τοποθεσια και καθαρο,ειναι περισσοτερο ξενοδοχειο παρα hostel.Δεστο,εχει πολυ καλες κριτικες.
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
Προς το παρόν έχω κλείσει στο Κόμο το ξενοδοχείο Booking.com: Hotel Borgo Antico, Κόμο, Ιταλία - 30 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!. Εχει δωρεάν ακύρωση, οπότε έχω λίγο χρόνο να το ψάξω παραπάνω. Με την σκέψη οτι μία μέρα θα πάμε λίμνη maggiore και μία μέρα θα πάμε σε κάτι χωριουδάκια στην Ελβετία κοντά στα σύνορα φυσικά (αυτά τα έχει βρει ο καλός μου,αλλα το Σ/Κ θα τα δω κι εγώ αναλυτικα), πού βολεύει να μείνουμε?Είμαστε και λίγο του ρομάντζου... Μπορείς να μου προτείνει κάποιο Χωριό ? Benaggio, mennaggio? Eυχαριστώ.
στη Varenna ......το απόλυτο ρομαντικό σκηνικό!!!
 

Kellouska

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Μέσω της Ryanair. Έγινε η κράτηση, mail επιβεβαίωσης και το τύπωσα να το έχω.
Κατηγορίας Ford Fiesta or similar.

Δεν το λεει ομως αν είναι diesel.
Καλησπέρα!!! Μόλις έκανα και εγώ μια κράτηση ΙΧ μέσω της Ryanair! Μήπως το έχεις επαναλάβει και ξέρεις αν χρειάζεται κάποια επιβεβαίωση μέσω internet ή κάτι παρόμοιο??? Ή απλά πας εκεί με το νούμερο κράτησης, την πιστωτική και το δίπλωμα??? Σε ευχαριστώ!!
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια καλησπερα. εκλεισα τελικα ενα 6ημερο για λιμνη Κομο,Ιταλια. τελη Σεπτεμβρη...

Ηθελα να σας κανω καποιες τελευταιες ερωτησεις.

1)θα νοικιασω αμαξι και θελω ναμε περιμενει στο αεροδρομιο.μπορω να το κλεισω με χρεωστικη καρτα αντι για πιστωτικη που δεν εχω;
2)χρειαζομαι GPS για να με παει απο το αεροδρομιο στο Ηοτελ Regina στη περιοχη Gravedona .
μηπως αντι να νοικιασω GPS με συμφαιρει να αγορασω καποιο απο εδω; αν ναι καποιο φτηνο και καλο;
3)οτιδηποτε πληροφοριες για το που να φαω,πιω,φαω ή τι να ΜΗΝ κανω ευπροσδεκτες.

Εντωμεταξυ κανω φυλο και φτερο οτι αλλα θεματα βρισκω για Κομο.

ευχαριστω πολυ
 
Last edited by a moderator:

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
χρειαζεσαι πιστωτικη για το αμαξι , οταν το παραλαβεις γιατι θελουν εγγυηση μεσω αυτης :)
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
φτουυυυυ. τωρα τι κανω? ποσο καιρο θελει να βγει πιστωτικη; μπορω να χρησιμοποιησω πιστωτικη αδερφου; σιγουρα καμια εταιρια δε δεχεται χρεωστικη;

παρακαλω δωστε τα φωτα σας μη φαμε κανα πακετο τελευταια στιγμη!!
ευχαριστω!
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ταξίδι-Όνειρο
καραιβικη
σε καποιες εταιρειες, αν πληρωσεις μικτη ασφαλεια δεν χρειαζονται πιστωτκη για εγγυηση.
επισης η πιστωτικη πρεπει να ειναι στο ονομα του οδηγου,και στις περισσοτερες περιπτωσεις χρειαζεται και το pin ,για τη βιζα.
ακομα ,μπορει να μην δεχονται μετρητα για να πληρωσεις πχ τα καυσιμα ,αν πρεπει να το παραδωσεις αδειο.
επισης, δεν μπορουσα να χρησιμοποιησω την debit ,γιατι δεν ειχε αναγλυφα νουμερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.232
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom