Ιταλία Λιμνη κομο.. Τα φώτα σας please

mara1177

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝέαΥόρκη
Καλησπέρα! Για να μην κουράζω μπαίνω κατευθείαν στο θέμα. Πετάμε για μιλάνο Bergamo στις 29/4 και επιστρέφουμε 5/5. Θέλουμε να επισκευτούμε την λίμνη Κόμο. Εννοείται πως έχω διαβάσει όλα τα θέματα που αφορούν αυτήν την περιοχή εδώ στο forum και έχω κατατοπιστεί πλήρως! ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ:η πτήση επιστροφής είναι στις 07:10 το πρωι. Θα ήθελα να μείνουμε στο bellagio , αλλα ξενοδοχείο μέχρι 120e δεν βρίσκω. Το να μείνουμε menaggio το βρίσκω υπέροχο, αλλα για να πάμε αεροδρόμιο εκείνο το πρωι πρέπει να κάνουμε 130 km περίπου, που δεν παίζει.Πλοίο menaggio-bellagio δεν νομίζω να έχει τα ξημερώματα. Οπότε, τι θα προτείνατε για διαμονή? Να κοιτάξω για Κόμο,αν και απ'ό,τι λέτε δεν είναι τόσο ήσυχα και γραφικά? Ευχαριστώ εκ των προτέρων .
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Προτεινω την τελευταια διανυκτερευση να την κανετε στο πανεμορφο Μπεργκαμο.Οσο για τις αλλες μερες και το Κομο μια χαρα ειναι για βαση και ισως εχει πιο φθηνες επιλογες διαμονης.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Εμείς λέμε να μείνουμε έξω από το Bergamo και οδικώς να πάμε Como Lecco Lugano.
8-12 Μαΐου οι ημερομηνίες.
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Μην μείνεις Κομο ... μείνε στα χωριά κ τελευταία μέρα στο Μπέργκαμο
 

Kellouska

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Καλησπέρα και από μένα!! Βοηθήστε με γιατί έχω μπερδευτεί πάρα πολύ!!! Πετάω για Μπέργκαμο στις 26 Μαιου και ενώ είχα σκοπό να μείνω Μπέργκαμο και να κάνω μια διανυκτερευση στη λίμνη Κόμο, πολλοί μου λένε να πάω μιλάνο γτ Μπέργκαμο δεν αξίζει!!! Τι λέτε??? Πρόκειται να πάω 26-30 Μαιου (μιλάνο έχω ξαναπάει το 2006 για μια μέρα, και νομίζω ότι δεν θέλει και παραπάνω)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Καλησπέρα και από μένα!! Βοηθήστε με γιατί έχω μπερδευτεί πάρα πολύ!!! Πετάω για Μπέργκαμο στις 26 Μαιου και ενώ είχα σκοπό να μείνω Μπέργκαμο και να κάνω μια διανυκτερευση στη λίμνη Κόμο, πολλοί μου λένε να πάω μιλάνο γτ Μπέργκαμο δεν αξίζει!!! Τι λέτε??? Πρόκειται να πάω 26-30 Μαιου (μιλάνο έχω ξαναπάει το 2006 για μια μέρα, και νομίζω ότι δεν θέλει και παραπάνω)
Άμα νομίζεις ότι το Μιλάνο δεν θέλει παραπάνω από μια μέρα τι μας ρωτάς?

Εγώ πάλι με το φτωχό μου το μυαλό, πιστεύω ότι το Μπέργκαμο είναι για μια μέρα και όχι το Μιλάνο...
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
και θα μεινεις 4 μερες Μπεργκαμο? Αμα εχεις αμαξι και μπορεις να πας εκδρομες στην περιοχη οκ. Αλλιως πανω απο 1-2 μερες δεν εχει κατι αλλο να δεις.
 

giorgosk

Member
Μηνύματα
322
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο Κόμο Λέκο
Ταξίδι-Όνειρο
Los Angeles
Πολύ σωστά!!!
Εμείς θα έχουμε σαν βάση το Μπέργκαμο και με το αμάξι εκδρομούλες.
Υ.Γ 4 μέρες το αμάξι μόνο 86 ευρώ.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
1.Το τοσο αδικημενο Μιλανο σιγουρα δεν ειναι για μια μερα. 2.Το Μπεργκαμο σε 2 γεματες μερες το γυριζεις ανετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.442
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom