Ιταλία Λιμνη κομο.. Τα φώτα σας please

Desiro

Member
Μηνύματα
285
Likes
625
Επόμενο Ταξίδι
Τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εγώ είχα κλείσει με πιστωτική και με περίμενε στο αεροδρόμιο το αμάξι!!Με χρεωστική νομίζω και εγώ ότι δεν γίνεται να κλείσεις μέσω ίντερνετ γιατί όντως την θέλουν την κάρτα για την εγγύηση!Ίσως μπορέσεις να κάνεις κάτι από κει αλλά δεν νομίζω να είσαι σε φάση να ρισκάρεις!!Βέβαια να προσέχεις πολύ γτ εγώ είχα φάει μια κλήση στο Μιλάνο και μου χρεώσανε 60Ε στην πιστωτική έξοδα αποστολής και την κλήση να την πληρώσω εγώ μέσω ίντερνετ,κάτι το οποίο εγώ τα κατάλαβα αργότερα!! Η κλήση ήταν στα Ιταλικά και δεν κατάλαβα τι έγραφε και όταν μου την ξαναστείλανε μετά απο 5 μήνες στα Αγγλικά το ποσό από 75Ε είχε φτάσει στα 110!!!!!!
Το ρεζερβουάρ το παραλαμβάνεις γεμάτο και το επιστρέφεις γεμάτο!!Βέβαια δεν γίνεται σοβαρός έλεγχος,κοιτάνε απλά να είναι στην γραμμή του Full (τουλάχιστον στην δικιά μας εταιρεία).
Νομίζω χρειάζεται το καινούριο το δίπλωμα να έχεις και όσο για Gps το χρεώνουν πολύ ακριβά!
Αγόρασε ένα φτηνό smartphone (αν δεν έχεις) και κατέβασε ένα πρόγραμμα πλοήγησης και θα σου μείνει κιόλας!!
Όσο για το τι να μην χάσεις!!!Οπωσδήποτε να ανέβεις με το funikolar του Como sto Brunate και να πάρεις καραβάκι απο το Bellagio για Ravenna!!!Και μιας και θα έχεις χρόνο πάνε και μια εκδρομή στο Lugano είναι πολύ Must (εγώ δεν πήγα λόγω ελλειψης χρόνου)
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
ευχαριστω πολυ.
Funikolar τι ειναι?

παιδια οποιες αλλες ιδεες-προτασεις ειναι ευπροσδεκτες.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Παιδια βοηθεια καιγομαι.
Το σαββατο φευγω για κομο κ χρειαζομαι αμαξι γιατι θα μενω στο Gravedona και πρεπει να μπορω να μετακινουνε στα γνωστα χωριουδακια Bel Lazio menagio κτλ.

Δεν εχω πιστωτικη.

Δεν υπαρχει καμια λυση;;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Nα νοικιάσεις αυτοκίνητο με προσωπικό οδηγό.
 

hamurabi

Member
Μηνύματα
246
Likes
13
Πρωτη φορα τακουω αυτο. Αλλα το κοστος φοβαμαι θαναι απαγορευτικο.
Ξερεις ποσο ειναι;

Αν τελικα φαω τρελο πακετο υπαρχει συχνα λεωφοριο που να κινειτε απτο gravedona στα υπολοιπα γνωστα χωρια;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.370
Likes
9.297
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Παιδια βοηθεια καιγομαι.
Το σαββατο φευγω για κομο κ χρειαζομαι αμαξι γιατι θα μενω στο Gravedona και πρεπει να μπορω να μετακινουνε στα γνωστα χωριουδακια Bel Lazio menagio κτλ.

Δεν εχω πιστωτικη.

Δεν υπαρχει καμια λυση;;
για ΙΧ με οδηγό μην το ψαξεις καν, στην Ιταλια ιδιως. ηταν μια φτηνη εξυπναδα.
υπάρχει λύση. συνηθως τοπικα πρακτορεια νοικιαζουν με μετρητά κ μονο. δεν εγραψες από πού το θέλεις,. υποθετοντας από το Μιλανο πχ το πρωτο που βρηκα κ οικονομικό κιολας:
http://www.mi-rent.com/index.php/autonoleggio-noleggio-auto-furgoni-e-minivan
E' possibile effettuare il noleggio senza essere in possesso di una carta di credito
(ειναι δυνατόν να πραγματοποιησετε την ενοικιαση χωρις πιστωτική)
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.223
Μηνύματα
884.226
Μέλη
38.915
Νεότερο μέλος
katsanas1962@gmai

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom