Πορτογαλία Λισσαβώνα - Πόρτο. Ένα νοσταλγικό ταξίδι

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
anny η lisboa card ισχυει και για τα ελεβαντορ?εσυ θεωρεις οτι αξιζει τον κοπο να την βγάλει καποιος?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Διάβασα την ιστορία και θα "πατήσω¨" επάνω της για το ταξίδι μου στήν Πορταγαλία.Θά κάνω (3) διανυκτερεύσεις στο Πόρτο και (4) στήν Λισαβώνα όποτε νομίζω οτι είναι εντάξει.Λές να βρώ και τήν ξανθιά τραγουδίστρια?
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Μια χαρά είναι το πλάνο σου. 3 μέρες στο Πόρτο είναι αρκετές για να το ευχαριστηθείς πλήρως και οι υπόλοιπες 4 στη Λισαβώνα θα γεμίσουν πανεύκολα.

Η ξανθιά κυρία είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα είναι ακόμα εκεί. Τη βρήκε πέρυσι και η getxowoman. Για τον μπάρμπα πάλι, δεν είμαι και πολύ σίγουρη. Και μεγάλος σε ηλικία ήταν και μισότυφλος. :D
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Μια χαρά είναι το πλάνο σου. 3 μέρες στο Πόρτο είναι αρκετές για να το ευχαριστηθείς πλήρως και οι υπόλοιπες 4 στη Λισαβώνα θα γεμίσουν πανεύκολα.

Η ξανθιά κυρία είμαι σχεδόν σίγουρη ότι θα είναι ακόμα εκεί. Τη βρήκε πέρυσι και η getxowoman. Για τον μπάρμπα πάλι, δεν είμαι και πολύ σίγουρη. Και μεγάλος σε ηλικία ήταν και μισότυφλος. :D
Ναι το διάβασα για την ξανθιά.ΟΚ θα αρκεστούμε σ' αυτην.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Ναι το διάβασα για την ξανθιά.ΟΚ θα αρκεστούμε σ' αυτην.
Στην ουσία αυτή ήταν η φωνάρα του μαγαζιού. Και η άλλη κοπέλα ήταν πάρα πολύ καλή, αλλά η κυρία Dilar ήταν μια κλάση επάνω.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Λοιπόν αναφορά για την περασμένη εβδομάδα(Σάββατο).Βρήκαμε το μαγαζί αλλα δυστυχώς ηταν κλειστό μέχρι και προχθές.Δεν ξέρω τι έγραφε το χαρτί που είχε στην είσοδο.Ετσι καταλήξαμε σε ένα άλλο στόν ίδιο δρόμο που τραγουδούσε μια μαύρη,μια λευκή ο ιδιοκτήης και ένας φίλος του.Καλές φωνές ο φίλος και η μαύρη.Οχι τίποτα το ιδιαίτερο,απλά συμπαθητικά.
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Λοιπόν αναφορά για την περασμένη εβδομάδα(Σάββατο).Βρήκαμε το μαγαζί αλλα δυστυχώς ηταν κλειστό μέχρι και προχθές.Δεν ξέρω τι έγραφε το χαρτί που είχε στην είσοδο.Ετσι καταλήξαμε σε ένα άλλο στόν ίδιο δρόμο που τραγουδούσε μια μαύρη,μια λευκή ο ιδιοκτήης και ένας φίλος του.Καλές φωνές ο φίλος και η μαύρη.Οχι τίποτα το ιδιαίτερο,απλά συμπαθητικά.
Καλώς ήρθες.

Κρίμα που δε λειτουργούσε το μαγαζί. Λες να πήγαν διακοπές?

Περιμένουμε εντυπώσεις για ό,τι είδες και γεύτηκες. :D
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.365
Likes
14.259
Καλώς ήρθες.

Κρίμα που δε λειτουργούσε το μαγαζί. Λες να πήγαν διακοπές?

Περιμένουμε εντυπώσεις για ό,τι είδες και γεύτηκες. :D
Ευχαριστώ.Για την ιστορία το μσγαζί που πήγαμε λέγεται Dega Mesquita και είναι στον αριθμό 107της Rua Diario de Noticias.Απλά συμπαθητικό με απλό φαγητό και τιμές γύρω στα 20-22 Ευρώ/άτομο.

Πάντως στά 5 λεπτα που είμασταν μπροστά στο μαγαζί τής ξανθιάς ήρθαν τουλάχιστον τρείς παρέες.Μου έκανε εντύπωση καθώς το μαγαζίι είναι μακριά απο όλα τα υπόλοιπα.Μάλλον είναι διάσημοι πλέον στόμα με στόμα:lol:
 

travelina

Member
Μηνύματα
425
Likes
818
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία [√]
Εμείς είχαμε περισσότερη τύχη με την ξανθιά κυρία, πήγαμε στις 21 Ιουλίου. Πριν τραγουδήσει της είπαμε ότι ήρθαμε γι΄αυτήν και απ' ότι φάνηκε συγκινήθηκε, αργότερα που πήραμε το cd της έγραψε αφιέρωση για να μας ευχαριστήσει. Το μαγαζί ήταν μισογεμάτο και προς το τέλος ήρθε άλλη μια παρέα Ελλήνων.
P (373).jpg
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Εμείς είχαμε περισσότερη τύχη με την ξανθιά κυρία, πήγαμε στις 21 Ιουλίου. Πριν τραγουδήσει της είπαμε ότι ήρθαμε γι΄αυτήν και απ' ότι φάνηκε συγκινήθηκε, αργότερα που πήραμε το cd της έγραψε αφιέρωση για να μας ευχαριστήσει. Το μαγαζί ήταν μισογεμάτο και προς το τέλος ήρθε άλλη μια παρέα Ελλήνων.
View attachment 8609

Φαίνεται, όπως διάβασα και σε άλλο θέμα, ότι μάλλον σας άρεσε το μαγαζί.

Βλέπω και στη φωτογραφία, μια χαρά είναι η κυρία Dilar. Με το περιποιημένο μαλλάκι της και τα πολλά κοσμήματά της. Κάπως έτσι την είδαμε και εμείς. :D

Λες και η άλλη παρέα των ελλήνων να ήταν από το forum? :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.162
Μηνύματα
882.493
Μέλη
38.878
Νεότερο μέλος
pennykk

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom