Πορτογαλία Λισσαβώνα

duty_free

Member
Μηνύματα
903
Likes
3.223
"Ιστορία της πολιορκίας της Λισαβόνας"
Αν σε ενδιαφέρει στα Αγγλικά, στείλε μου π.μ.
τα εγγλεζικα μου, "πτυχιου" λοουερ, σε ποιοτητα που θα εκανε τον Σταματη Γαρδελη απο τις ταινιες σκουπιδια του 80, να με κοιτα με ξιπασια και υφος αγγλου λορδου αιρετικων γενετησιων γουστων, δεν ειναι τοσο μαχιμα για να διαβασουν νουβελες! Ευχαριστω παντως!
 

Vicky.K

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Γεια ! Είμαι καινούργια εδώ ,θα παω Λισαβόνα τον Απρίλιο ,επειδή τα ξενοδοχεία στο κέντρο ήταν πολυ ακριβά έκλεισα ενα που ειναι περιπου 20 -30 λεπτα μακριά απο το κέντρο ,στην περιοχή Santo Antonio (όχι πολύ ψηλά όμως ),ξέρει κανείς αν αξίζει η περιοχή ?Επίσης θέλω μια γνώμη ,θα μείνουμε μια ή δυο νύχτες στην Κοιμπρα αλλα Σιντρα και Κασκαις λεμε για ημερήσια εκδρομή ,έχετε να μου προτείνετε κοντινές πολείς ή χωριά που αξίζει να μείνουμε κιολας? Ευχαριστώ :)
 

matina1

Member
Μηνύματα
29
Likes
44
Ταξίδι-Όνειρο
To επόμενο!
Πολύ όμορφο είναι το χωρίο Obidos, από αυτά που μου είχαν μείνει από το ταξίδι πριν 2-3 χρόνια που είχα πάει. Γενικά την αγαπώ την Πορτογαλία, μου αρέσουν τα πάντα, θέλω να επιστρέψω σύντομα Λισαβόνα και να της δώσω ακόμα περισσότερο χρόνο.
Kαι το Aveiro δεν είναι κακό, ειδικά αν δεν έχει πάει κάποιος Βενετία, παίρνει μια πρώτη γεύση.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
,έχετε να μου προτείνετε κοντινές πολείς ή χωριά που αξίζει να μείνουμε κιολας? Ευχαριστώ :)
Μία τουλάχιστον (εφόσον έχετε μέρες) διανυκτέρευση στην Έβορα και από εκεί επίσκεψη στο χωριό Μονσαράζ.
 

Vicky.K

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Τέλεια !θα τα ψαξω τώρα αμέσως ,σας ευχαριστω παρα πολύ !
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Είμαι καινούργια εδώ ,θα παω Λισαβόνα τον Απρίλιο ,επειδή τα ξενοδοχεία στο κέντρο ήταν πολυ ακριβά έκλεισα ενα που ειναι περιπου 20 -30 λεπτα μακριά απο το κέντρο ,στην περιοχή Santo Antonio (όχι πολύ ψηλά όμως ),ξέρει κανείς αν αξίζει η περιοχή ?
Γεια. Που βρίσκεται αυτή η περιοχή;
 

Vicky.K

Member
Μηνύματα
14
Likes
7
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Το ξενοδοχείο που έκλεισα είναι λίγο ''κάτω'' απο την περιοχή Marques de Pombal λεει οτι είναι 1,5 χλμ απο το κέντρο κοντά στη λεωφόρο Liberty.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το ξενοδοχείο που έκλεισα είναι λίγο ''κάτω'' απο την περιοχή Marques de Pombal λεει οτι είναι 1,5 χλμ απο το κέντρο κοντά στη λεωφόρο Liberty.
Αυτό μάλιστα. 15-20 λεπτά με τα πόδια από το κέντρο. Και κοντά στην αφετηρία των λεωφορείων για Peniche και Obidos.
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.511
Likes
7.700
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
Αυτη η εβδομαδα ειναι με πολλη βροχη στη Λισσαβωνα..οι τιμες εχουν αλλαξει απο εκεινες του Δεκεμβρη.η καρτα της Λισσαβωνας πηγε στα 40 ευρω αντι 36 στη Σιντρα το εισητηριο με το 434 πηγε στα5.5 κσι στο παλατι πηγε στα 12.5...οσο για το 28 και τους πορτοφολαδες ειναι μια τραγικη πραγματικοτητα..καταμεσημερο και με επιβατες ολοι τουριστες και μιας ηλικιας που δεν δινει αμφιβολιες κανανε φτερα τα λεφτα μου ....απο ενα ζευγαρι τουριστων ιταλων..........
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.191
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom