Γερμανία Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο ή Βερολίνο;

tpap

Member
Μηνύματα
39
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
London
Ταξίδι-Όνειρο
Tokyo
London χωρίς εξηγήσεις. Χωρίς δεύτερη σκέψη
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Όσοι γράφετε για τον καιρό του Βερολίνου μην είστε απόλυτοι. Δύο σερί χρόνια Ιούνιο έκανε απίστευτη ζέστη, σαν Αθηναϊκό Ιούλιο. 30 βαθμοί (σαν 37+ ελληνικοί) και απίστευτη υγρασία. Μέρα από τις τέσσερις τη νύχτα μέχρι τις 11 το βράδυ κ.ο.κ. Την επόμενη χρονιά μπορεί να έχει 10 βαθμούς. Ο καιρός του Βερολίνου είναι τελείως απρόβλεπτος, εδώ πέφτουν έξω για τον καιρό της επόμενη βδομαδας, πόσο μάλλον όταν μιλάμε για τέσσερις μήνες μπροστά. Και Βερολίνο μπορείς να πας χειμώνα άνετα, κατά τη γνώμη μου οι καλύτερες εποχές είναι άνοιξη και Χριστούγεννα.

Σαν πόλεις δν συγκρίνονται μεταξύ τους. Το Βερολίνο είναι σύγχρονο, μοντέρνο, φθηνό αλλά δν μπορεί να συγκριθεί με το Λονδίνο. Πιστεύω είναι και μια μόδα που θα περάσει η τόση τρελα για το Βερολίνο
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
για τον καιρο ισχυει..μολις γυρισα απο βερολινο και για φεβρουαρη δεν ειχε κρυο.την μερα εφτανε 12..μπορει και παραπανω..ακομα και τις μερες που ειχε ψιλοκρυο ημασταν κανενα οκταωρο εξω και δεν το νιωθαμε ασχημα
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ναι, το έχουμε αποφασίσει! Λονδίνο!!!! Αν ξέρει κανείς οικονομικά δωμάτια η ξενοδοχείο για 25 με 30 Ιουνίου πείτε μου! Έχω ρωτήσει κ στο αλλά θέμα με τα ξενοδοχεία
 
Last edited:

taver

Member
Μηνύματα
12.488
Likes
28.959
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Αν στη ζωή σας θα πάτε μόνο σε μία από τις δυο πόλεις, αυτή πρέπει να είναι το Λονδίνο. Αν ψάχνετε για ποιά από τις δυο ο Ιούνιος είναι καλή περίοδος, η απάντηση είναι καμμία από τις δυο. Αλλά μπορεί πάντα και να σας κάνει το χατήρι ο καιρός... Στο θέμα του Ιουνίου, θεωρώ πάντως ότι το Βερολίνο έχει μια μικρή υπεροχή.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.280
Likes
1.349
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
ποιο ειναι το "κακο" στο Λονδινο τον Ιουνιο; Ισα ισα που δεν εχει και το κρυο του χειμωνα. Οχι;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
εσυ παλι, να ερθεις προετοιμασμενη για χειμωνα. Το εννοω. Ή κοιτα τον καιρο πριν ερθεις.
 

Inertia79

Member
Μηνύματα
53
Likes
57
Επόμενο Ταξίδι
Βαρσοβία
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Το κομμάτι "Crazy English Summer" το θυμάσαι; Μπορεί Ιούνιο να κάνει καύσωνα (σπάνια) ή να πέσει στους 10 βαθμούς...
Στο Βερολίνο αν κάνει καλό καιρό θα δείτε και τεχνητές πλαζ!
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ταξίδι-Όνειρο
Κίνα
Εγώ θα έλεγα Λονδίνο! Και το Βερολίνο μου φαίνεται πανέμορφο (αν κ δεν έχω πάει) αλλά είμαι σίγουρη ότι με το Λοvδίνο δε συγκρίνεται.. Τόση ποικιλία στις εικόνες... Τόση διαφορετικότητα.. Διαφορετικές γειτονιές , διαφορετικοί άνθρωποι.. Τα έχει όλα! Είχα πάει Αύγουστο 7 μέρες και ο καιρός ήταν ιδανικός .. Μια δυο μέρες ψιλόβρεξε ,κατά τα άλλα μια χαρά.. Ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Ένα μπουφανάκι το θες! Με 6 μέρες θα δεις ένα πολύ μεγάλο κομμάτι αλλά πάντα θα αισθάνεσαι ότι έχεις άλλα τόσα αν δεις.... Είναι όντως πιο ακριβό αλλά βρίσκεις προσφορές συχνά. Δες και Ryannair... Βέβαια πάντα εξαρτάται από το τι θες εσύ να δεις !!
 

sourloulou

Member
Μηνύματα
103
Likes
68
Επόμενο Ταξίδι
Λος Αντζελες-Λας Βεγκας
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα
λονδινο θα προετεινα με τη σειρα μου!
γιατι εχεις να δεις πολλα πραγματα εκει κ στεκεται μονο του σαν ταξιδι με αξιοθεατα κ ιστορια!!
γιατι το βερολινο αξιζει χειμωνα με τις ανοιχτες υπαιθριες αγορες στη γιορτη της πατατας ή απο 1 δεκεμβριου που ξεκινουν τα χριστουγεννα γιαυτους!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.514
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom