Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

love travel

Member
Μηνύματα
47
Likes
40
Καλημέρα....προσπαθώ να κλείσω εισιτήρια για το sky garden στο Λονδίνο κ ενώ γράφω το τηλέφωνο μου μου λέει να βάλω εν σωστό νούμερο.....μήπως πρέπει να προσθέσω κ κάτι άλλο?????μπορεί κάποιος να με βοηθήσει???
 

kriti

Member
Μηνύματα
45
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σουηδία
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Είχα βρεθεί πέρυσι στο Λονδίνο για 4 ημέρες. Έπεσα σε κάτι παιχνίδια lotto, thunderball, set for life, euromillions. Δηλαδή αντίστοιχα παιχνίδια του δικού μας ΟΠΑΠ για να καταλάβετε. Αν έπαιζα κάτι και κέρδιζα θα μπορούσα να πάρω τα κέρδη μου ή θα είχα πρόβλημα λόγω του ότι δεν ήμουν κάτοικος Ηνωμένου Βασιλείου; Και τώρα με το brexit και όταν με το καλό τελειώσει ο κορονοιός επειδή μου άρεσε το Λονδίνο και θα ήθελα να ξαναπάω έχω σκοπό να παίξω και κάποιο από αυτά τα παιχνίδια. Α κερδίσω πως θα μπορώ να πάρω τα κέρδη;
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλημέρα σας. Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι.
Είχα βρεθεί πέρυσι στο Λονδίνο για 4 ημέρες. Έπεσα σε κάτι παιχνίδια lotto, thunderball, set for life, euromillions. Δηλαδή αντίστοιχα παιχνίδια του δικού μας ΟΠΑΠ για να καταλάβετε. Αν έπαιζα κάτι και κέρδιζα θα μπορούσα να πάρω τα κέρδη μου ή θα είχα πρόβλημα λόγω του ότι δεν ήμουν κάτοικος Ηνωμένου Βασιλείου; Και τώρα με το brexit και όταν με το καλό τελειώσει ο κορονοιός επειδή μου άρεσε το Λονδίνο και θα ήθελα να ξαναπάω έχω σκοπό να παίξω και κάποιο από αυτά τα παιχνίδια. Α κερδίσω πως θα μπορώ να πάρω τα κέρδη;
Πρέπει να δεις τους όρους των συγκεκριμένων παιχνιδιών που θα έπαιζες/θα παίξεις. Λογικά θα υπάρχουν στα site τους.
 

yllos

Member
Μηνύματα
451
Likes
2.960
Επόμενο Ταξίδι
Σλοβενία-Τσεχία-Ουγγαρία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Βασικά αν κερδίσεις πολλά και επειδή σου άρεσε η Λονδινάρα, κάτσε εκεί μωρέ. Αγόρασε μια σπιταρόνα κάπου ωραία και ζήστο. Και μην ακούς χαζά δεν μπορείς να ανοίξεις λογαριασμό σε τράπεζα κλπ, λίγο attitude θέλει....
 

Maria.st

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Καλησπέρα φίλοι,

Θα ήθελα να ρωτήσω κάποιον που ξέρει καλά το Λονδίνο. Μένω στο τοτεναμ και τρίτη πρωί πετάω από αεροδρόμιο Στανστετ. Ποιος είναι ο οικονονικοτερος τρόπος πάω; πετάω στις 11.30
 

deja vu

Member
Μηνύματα
125
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΟΥΒΑ
Θα ταξιδέψουμε Λονδίνο από 26/04 - 1/5 γονείς με δυο παιδιά 11(γεν 07/11) και 10(γεν 12/12) ετών. Θα πάμε από Gatwick και θα γυρίσουμε από Stansted.
1. Οι γονείς έχουμε από μια Revolut την οποία αν κατάλαβα καλά θα περνάμε από το μηχάνημα για να ανοίξουν οι πόρτες στην είσοδο και στην έξοδο του σταθμού. Απ ότι έχω διαβάσει τα παιδιά κάτω των 12 ετών ταξιδεύουν δωρεάν αν ταξιδεύουν με κάποιον ενήλικα με εισιτήριο. Πώς όμως θα ανοίγουν οι πόρτες αφού για τα παιδιά δεν θα χρησιμοποιούμε κάρτα;
2. Ποιο είναι το μάξιμουμ της ημέρας στα εισιτήρια;
3. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος από Gatwick προς κέντρο Λονδίνου και από κέντρο Λονδίνου προς Stansted δεδομένης της σύνθεσης της οικογένειας;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Θα ταξιδέψουμε Λονδίνο από 26/04 - 1/5 γονείς με δυο παιδιά 11(γεν 07/11) και 10(γεν 12/12) ετών. Θα πάμε από Gatwick και θα γυρίσουμε από Stansted.
1. Οι γονείς έχουμε από μια Revolut την οποία αν κατάλαβα καλά θα περνάμε από το μηχάνημα για να ανοίξουν οι πόρτες στην είσοδο και στην έξοδο του σταθμού. Απ ότι έχω διαβάσει τα παιδιά κάτω των 12 ετών ταξιδεύουν δωρεάν αν ταξιδεύουν με κάποιον ενήλικα με εισιτήριο. Πώς όμως θα ανοίγουν οι πόρτες αφού για τα παιδιά δεν θα χρησιμοποιούμε κάρτα;
2. Ποιο είναι το μάξιμουμ της ημέρας στα εισιτήρια;
3. Ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος από Gatwick προς κέντρο Λονδίνου και από κέντρο Λονδίνου προς Stansted δεδομένης της σύνθεσης της οικογένειας;
1. Για τα παιδιά διαβάζεις εδώ Free and discounted travel

2. Για το cap εδώ που επιλέγεις ζώνες, ηλικιακό γκρουπ και σου βγάζεις τιμή
Caps and Travelcard prices

3. Από Gatwick με τρένο για London Bridge, το κλείνεις μέσα από national rail.

Για Stansted μπορείς να τσεκαρεις το Stansted express (προσοχή στη σελίδα γιατί είχε πάρει το μάτι μου πως θα κάνουν κάτι έργα εκείνη την περίοδο και δεν θα έχει απευθείας τρένα για το αεροδρόμιο αλλά μέχρι ένα σημείο και μετά λεωφορεία)
Μετά μπορείς να δεις εισιτήρια με national express, airport bus express (αυτή φεύγει και από Stratford σε περίπτωση που μένεις προς τα εκεί)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.799
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom