Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ζώνη 1-3 7.60 lires x 4 ημέρες που θα καθήσω =30.4 οπότε ίσως μας συμφέρει έστω και για λίγο να βάλουμε 35 λίρες αφου στο τέλος θα πάρω 4 λίρες πίσω.
Oyster γνωρίζεις μπορώ να βγάλω και στο edgware σταθμό ?
Για travelcard θα κοιτάξω τις προσφορές γιατι έκλεισε η κοπέλα μου για madame tussauds k Sea Life με 39lires

Για τα λεωφορεία κατα την άφιξη 1 με 1:30 ώρα είναι καλά να κλείσω όπως διάβασε σε άλλο θέμα έτσι?
Kαι για την αναχώρηση απο Baker Street κανά 4ωρο για να είμαι σίγουρος ;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ζώνη 1-3 7.60 lires x 4 ημέρες που θα καθήσω =30.4 οπότε ίσως μας συμφέρει έστω και για λίγο να βάλουμε 35 λίρες αφου στο τέλος θα πάρω 4 λίρες πίσω.
Oyster γνωρίζεις μπορώ να βγάλω και στο edgware σταθμό ?
Για travelcard θα κοιτάξω τις προσφορές γιατι έκλεισε η κοπέλα μου για madame tussauds k Sea Life με 39lires

Για τα λεωφορεία κατα την άφιξη 1 με 1:30 ώρα είναι καλά να κλείσω όπως διάβασε σε άλλο θέμα έτσι?
Kαι για την αναχώρηση απο Baker Street κανά 4ωρο για να είμαι σίγουρος ;
Α οκ, επειδή είπες και για παρασκευη θεώρησα πως θα κάνετε και κάποιες βόλτες μέχρι να φύγετε.
Oyster ναι κανονικα βγάζεις και edgware.
Ε στα υπόλοιπα που λες πάνω κάτω έτσι είναι, ανάλογα και με τα δορμολόγια και τις τιμές τους.
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σαφάρι στην Τανζανία!
Καλησπέρα σε όλους! Θα ταξιδέψω κι εγώ στο Λονδίνο αρχές Δεκέμβρη και ψάχνω την μεταφορά μας από το αεροδρόμιο gatwick στο κέντρο του Λονδίνου. Έχω διαβάσει ότι είναι γραμμένο για αυτό το θέμα , αλλά καταλήξαμε πως μας συμφέρει/βολεύει καλύτερα να κλείσουμε ένα minicab (θα είμαστε 4 άτομα). Ξέρει κάποιος να μου προτείνει κάποια αξιόπιστη εταιρία? Από αυτές που έχω δει μου άρεσε περισσότερο αυτή
http://greatbritaincars.co.uk/
 

kill_bill

Member
Μηνύματα
183
Likes
261
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αγία Πετρούπολη
Εγώ πάντως έκλεισα εγκαίρως (2-3 μήνες πριν) θέσεις στο λεωφορειάκι της easybus μόλις 1,5 λίρα από το Γκάτγουικ στη Βικτόρια. Είναι ακριβέστατοι στην ώρα τους, εμείς χάσαμε στο πήγαινε το ''κλεισμένο'' δρομολόγιο αλλά πήραμε κανονικά το επόμενο. Τσέκαρε στο site τους, εάν σε ενδιαφέρει!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Στα λεωφορεία της easy μπορείς να πάρεις προηγούμενο ή επόμενο δρομολόγιο απο αυτό που έκλεισες αλλα πάντα έχουν προτεραιότητα αυτοί που ταξιδεουν στη σωστή ώρα και αν μείνουν κενές θέσεις ταξίδευουν οι υπόλοιποι.
 

john-data

Member
Μηνύματα
50
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
+Οτι διάβασα οτι η easy δεν έχει δικά της λεωφορεία και πρέπει να δεις στο εισητήριο επάνω με ποιας εταιρείας θα φύγεις.
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
486
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινικη Αμερικη
Στα λεωφορεία της easy μπορείς να πάρεις προηγούμενο ή επόμενο δρομολόγιο απο αυτό που έκλεισες αλλα πάντα έχουν προτεραιότητα αυτοί που ταξιδεουν στη σωστή ώρα και αν μείνουν κενές θέσεις ταξίδευουν οι υπόλοιποι.
Έκλεισα με easyBus αργά το βράδυ από stansted, αν έχει καθηστερηση και το χάσω μπορώ να πάρω άλλο το πρωί με το ίδιο εισιτήριο;
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Αν προσέξεις το εισιτήριο σου γράφει κάπου με μικρά γράμματα πως το δρομολόγιο εκτελείται από την ''τάδε'' εταιρεία,π.χ national exprees, αυτές οι εταιρείες έχουν δρομολόγια όλο το βράδυ, οπότε γιατι να περιμένεις το πρωι και να μην πάρεις το επόμενο;
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
Καλησπερα σε ολους! Πεταω για λονδινο, και θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος, που συμφερει να αλλαξω ευρω σε λιρες?
ευχαριστωωω
 

galoz

Member
Μηνύματα
446
Likes
659
Καλησπερα σε ολους! Πεταω για λονδινο, και θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος, που συμφερει να αλλαξω ευρω σε λιρες?
ευχαριστωωω
Από τα ATM εκεί και χρήση των πιστωτικών και χρεωστικών καρτών στα καταστήματα.
 

pink cloud

Member
Μηνύματα
71
Likes
13
galoz δεν υπαρχει η δυνατοτητα χρησης πιστωτικων-χρεωστικων καρτων, θα κινουμαι με μετρητα (γι΄αυτο λεω ¨να αλλαξω ευρω¨).
Σε ευχαριστω παρ'ολα αυτα! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom