Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Γειά σας παιδιά. :)
Λοιπον αφου απέτυχα πλήρως πέρσι να πρόγραμματισω την εκδρομή στο Λονδίνο που ήθελα, είπα να ξεκίνησω απο νωρίς φέτος μπας και τα καταφέρω :p
Θέλω να κανω το πρώτο μου ταξίδι στο Λονδίνο και αυτο κατα την διάρκεια των Χριστουγέννων ή της Πρωτοχρονιάς

1)Λοιπον θα ηθελα να ροτησω πρωτον αν ειναι νωρις να αρχισω να το πρόγραμματιζω απο Τωρα ή αν ειναι καλα

2) περσι τα ειχα ψαξει αλλα ακρη δεν ειχα βγαλει με τους δρόμους και τις μετακινήσεις! Ειμαστε μια οικογένεια 4 (2 παιδια) οποτε μου φανηκε πολυ δύσκολο να κυκλοφορουμε ολοι μαζι αφου δεν ειχα καταλαβει πολλά!
Τι προτεινετε
α) να κατσω να ξεστραβωθω και να προσπαθήσω να τα μάθω με ρίσκο βέβαια να μπερδεύτουμε;
β) να παω με Γκρουπ;
γ) να νοικιάσω αυτοκίνητο;
δ) να παρω κάποιον οδηγό να μας πηγαινοφερνει στα αξιοθέατα;

Κυρίως θελω την πιο οικονομική αλλα κ πιο εύκολη λύση! Αν ειναι δλδ να χαθω προτιμώ να δωσω κατι παραπάνω!

3) Ξενοδοχείο για οικογένεια 4 θα βρούμε; Υπάρχουν δωμάτια; Περσι που το εψαχνα τελευταια στιγμή μια κοπέλα απο ταξιδιωτικό γραφείο μου είχε πει πώς πολυ δύσκολα να βρω.
Καταρχήν δεν είναι καθόλου νωρίς για να κλείσεις εισητήρια. Σε ότι αφορά τη διαμονή μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ www.airbnb.co.uk και να νοικιάσεις διαμέρισμα, ίσως σε βολέψει περοσσότερο.
Οι μετακινήσεις δεν είναι δύσκολες, οι ζώνες που ανέφερες είναι για το κόστος του εισητηρίου στα ΜΜΜ, πχ αν κινέισαι στη ζώνη 1 είναι πιο ακριβά απ` ότι στην 2 κ.ο.κ. Μην σε προβληματίζει όμως αυτό γιατί υπάρχει και εβδομαδιαία κάρτα που σου επιτρέπει να κινείσαι ελεύθερα ανάλογα και πάλι τις ζώνες.
 

Dragonborn

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
1) καλα κανεις! Κλεισε οσο πιο νωρις γινεται για Χριστουγεννα ή Πρωτοχρονια! Το Λονδινο ειναι απο τους πιο δημοφιλεις προορισμους για τις γιορτες και ολα τοτε ειναι πανακριβα!
2) να μην πας με γκουπ! δεν υπαρχει κανενας λογος! Οι μετακινησεις με το μετρο ειναι πανευκολες και πας παντου!
3) Το αμαξι απεκλισε το! Για το κεντρικο λονδινο υπαρχουν διοδια, υπαρχει κυκλοφοριακο και η σταθμευση παντου ειναι με πληρωμη! Δεν αξιζει...
4) να μην παρεις οδηγο! Εξω απο καθε αξιοθεατο (big ben, Μπακιχαμ, Μανταμ τισσο, london eye, πυργος κ.τ.λ) υπαρχει σταση μετρο! Με εναν οδηγο national geographic στο χερι, εισαι κομπλε!
5) Ξενοδοχειο θα βρεις εαν ψαξεις απο τωρα αλλα ετυμασου για το τετρακλινο να δωσεις 150-200€ /νυχτα για κεντρικο λονδινο!
Οτι αλλο θες εδω ειμαστε...
Καταρχήν, χιλια συγνωμη που δεν απαντησα νωρίτερα! Μέσω tapatalk που ήμουν δεν το είχα δεί και μόλις μπήκα απο υπολιγιστή το είδα!
Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε :)))

Οπότε αποκλείω τα άλλα και αρχίζω το διάβασμα, αυτα με τα διόδια δεν τα ήξερα, thanks!
5) Χμ μακάρι να βρω κάτω απο τα 150Ε αλλιώς θα προσπαθήσω να βρω κάπου πιο ''εξω'' από το κεντρο.
Ευχαριστω κ πάλι!


Καταρχήν δεν είναι καθόλου νωρίς για να κλείσεις εισητήρια. Σε ότι αφορά τη διαμονή μπορείς να κοιτάξεις κι εδώ www.airbnb.co.uk και να νοικιάσεις διαμέρισμα, ίσως σε βολέψει περοσσότερο.
Οι μετακινήσεις δεν είναι δύσκολες, οι ζώνες που ανέφερες είναι για το κόστος του εισητηρίου στα ΜΜΜ, πχ αν κινέισαι στη ζώνη 1 είναι πιο ακριβά απ` ότι στην 2 κ.ο.κ. Μην σε προβληματίζει όμως αυτό γιατί υπάρχει και εβδομαδιαία κάρτα που σου επιτρέπει να κινείσαι ελεύθερα ανάλογα και πάλι τις ζώνες.
Ευχαριστώ για το reply φιλε. :) Θα το τσεκάρω, αμά δεν βρω καποιο hotel σε καλή τιμή. Γενικά οι τιμές στα rooms to rent είναι πιο καλές;

Για τις ζώνες το πιάσα, έκανα και ενα γρήγορο search και κατάλαβα περίπου.
Εχώ όμως μια ερώτηση για τις κάρτες, οποτε αν ξέρεις εσύ ή κάποιος άλλος, παρακαλείτε να βοηθήσει.
Λοιπόν έψαξα λίγο κ βρήκα οτι υπάρχουν 2 είδη καρτών μια Oyster Card και μία TravelCard (η οποια ομως είναι είτε daily/weekly/montly απ'οτι κατάλαβα). Μπορείτε να μου πείτε σε τι χρησιμεύουν αυτές οι κάρτες κ αν αξίζουν σε σχέση με το απλο εισητήριο ?
επίσης εγώ που θα μείνω 4 αντε 5 μερες ποια αξίζει να πάρω , άμα αξίζει κάποια;
1.Υποθετω οτι εννοεις τιμη και για τους 4....
2.Η sugar δεν σου εβαλε καποιο λινκ για μετακινησεις,απλως στο φορουμ,οταν γραφονται καποια ονοματα πολεων και πατας πανω,σου βγαζει το booking....το οποιο ειναι μια καλη ιδεα να δεις και ποσο πανε τα ξενοδοχεια η τα διαμερισματα εκεινη την εποχη.
(..ισως θα ηταν προτιμοτερο ενα διαμερισμα και για τους 4)
ευχαριστω για το reply! 1) ναι εννοείτε. Καλή είναι?

2) Σωστά, το booking θα το τσεκάρω. :)

οποιος αλλος μπορει να βοηθησει ευπροσδεκτος φυσικα!
 

thgr

Member
Μηνύματα
362
Likes
288
Ταξίδι-Όνειρο
Χαβάη
Ψάξε στο φόρουμ την πολύ καλή ιστορία του @gannismits glorious london. Θα σε βοηθήσει αρκετά για οργανώσεις το πρόγραμμα.
 

Dragonborn

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Συγνώμη που γράφω 2 συνεχόμενα αλλά εχω κ αλλη μια ερώτηση! έψαξα στο site αυτων των premier inn's που πόσταρε η φίλη πιο πάνω κ βρήκα διάφορα που είναι αρκετά κεντρικά, στην συνέχεια πήγα να τα ψάξω στο booking.com και στην ιστοσελίδα του έγραφε ότι ναι μεν υπάρχει family room αλλά τα παιδιά πρεπει να ειναι κάτω απο 16. Εμένα ο ένας που είναι 16 δλδ δεν μπορεί να μπεί ? λολ

Ξέρετε αν είναι ελαστικοί? Δλδ θα ζητήσουν ξερω γω ταυτότητες κ τετοια? Μπορώ να τους παρω τηλ και να τους πω οτι ο ενας ειναι 16 να δω αν μπορω να μας αφησουν? κριμα και ειχα βρει αρκετες πληροφοριες!
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Γειά σας παιδιά. :)
Λοιπον αφου απέτυχα πλήρως πέρσι να πρόγραμματισω την εκδρομή στο Λονδίνο που ήθελα, είπα να ξεκίνησω απο νωρίς φέτος μπας και τα καταφέρω :p
Θέλω να κανω το πρώτο μου ταξίδι στο Λονδίνο και αυτο κατα την διάρκεια των Χριστουγέννων ή της Πρωτοχρονιάς

1)Λοιπον θα ηθελα να ροτησω πρωτον αν ειναι νωρις να αρχισω να το πρόγραμματιζω απο Τωρα ή αν ειναι καλα

2) περσι τα ειχα ψαξει αλλα ακρη δεν ειχα βγαλει με τους δρόμους και τις μετακινήσεις! Ειμαστε μια οικογένεια 4 (2 παιδια) οποτε μου φανηκε πολυ δύσκολο να κυκλοφορουμε ολοι μαζι αφου δεν ειχα καταλαβει πολλά!
Τι προτεινετε
α) να κατσω να ξεστραβωθω και να προσπαθήσω να τα μάθω με ρίσκο βέβαια να μπερδεύτουμε;
β) να παω με Γκρουπ;
γ) να νοικιάσω αυτοκίνητο;
δ) να παρω κάποιον οδηγό να μας πηγαινοφερνει στα αξιοθέατα;

Κυρίως θελω την πιο οικονομική αλλα κ πιο εύκολη λύση! Αν ειναι δλδ να χαθω προτιμώ να δωσω κατι παραπάνω!

3) Ξενοδοχείο για οικογένεια 4 θα βρούμε; Υπάρχουν δωμάτια; Περσι που το εψαχνα τελευταια στιγμή μια κοπέλα απο ταξιδιωτικό γραφείο μου είχε πει πώς πολυ δύσκολα να βρω.
Μην αγχώνεσαι! Το Λονδινάκι είναι εύκολο στην περιήγηση! Όπως είπαν κ πιο πάνω το μετρό εξυπηρετεί όλα τα αξιοθέατα, θα σού πρότεινα να πάρεις τον Eyewitness Top 10 Travel Guide ο οποίος θα σε βοηθήσει να ξεχωρίσεις τα πολύ βασικά αξιοθέατα απ'τα υπόλοιπα. Εκτός αυτού χωρίζει το Λονδίνο σε περιοχές κ δείχνει κ ποιά στάση μετρό είναι κοντά σε ποιό αξιοθέατο οπότε έχεις έτοιμο πρόγραμμα!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Eπίσης να λάβεις υπόψην σου ότι ανήμερα τα Χριστούγεννα δε λειτουργούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς στο Λονδίνο, αλλά και γενικά στις μέρες των γιορτών υπολειτουργούν και κάποιες γραμμές είναι κλειστές. Είχα πάει πρόπερσι τα Χριστούγεννα, ήταν πολύ όμορφα, είχα γράψει ιστορία για το ταξίδι εδώ.
Αφού θα είστε 4 μπορείτε να βγάλετε travelcards από σταθμό τρένου (τουλάχιστον οι ενηλικες γιατί τα παιδιά μπορεί να έχουν έτσι κι αλλιώς εκπτωση, δε γνωρίζω) και να μπείτε σε πολλά αξιοθέατα, 2 άτομα στην τιμή του ενός εισητηρίου. Πληροφορίες εδώ.

Πληροφορίες για τις συγκοινωνίες εδώ. Είναι πολύ χρήσιμο και μπορείς να βάλεις τη διαδρομή που θες να κάνεις και σου λέει ωράρια και γραμμές αναλυτικά. Επίσης όταν κοντεύουν οι μέρες θα λέει ποιες γραμμές λειτουργούν κανονικά και ποιες όχι.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57
Με την travelcard βγάζεις ημερήσιο εισητήριο που η τιμή του ξεκινά από τις 9 λίρες για ζώνη 1-2 που είναι οι κύριες ζώνες που θα κινηθείς λογικά. Με την oyster μπορείς είτε να βάλεις χρήματα και να σε χρεώνει κάθε φορά, όπου υπάρχει η μέγιστη ημερήσια χρέωση ανάλογη με αυτή της travelcard, είτε να βγάλεις εβδομαδιαίο εισητήριο που είναι λίγο πιο οικονομικό. Αν μείνεις 4-5 μέρες θα πρότεινα την travelcard.

http://visitorshop.tfl.gov.uk/help-centre/travelling-with-children.html

Eπίσης να λάβεις υπόψην σου ότι ανήμερα τα Χριστούγεννα δε λειτουργούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς στο Λονδίνο, αλλά και γενικά στις μέρες των γιορτών υπολειτουργούν και κάποιες γραμμές είναι κλειστές. Είχα πάει πρόπερσι τα Χριστούγεννα, ήταν πολύ όμορφα, είχα γράψει ιστορία για το ταξίδι εδώ.
Αφού θα είστε 4 μπορείτε να βγάλετε travelcards από σταθμό τρένου (τουλάχιστον οι ενηλικες γιατί τα παιδιά μπορεί να έχουν έτσι κι αλλιώς εκπτωση, δε γνωρίζω) και να μπείτε σε πολλά αξιοθέατα, 2 άτομα στην τιμή του ενός εισητηρίου. Πληροφορίες εδώ.

Πληροφορίες για τις συγκοινωνίες εδώ. Είναι πολύ χρήσιμο και μπορείς να βάλεις τη διαδρομή που θες να κάνεις και σου λέει ωράρια και γραμμές αναλυτικά. Επίσης όταν κοντεύουν οι μέρες θα λέει ποιες γραμμές λειτουργούν κανονικά και ποιες όχι.
Ναι αυτό ισχύει, παραμονή Χριστουγέννων τα ΜΜΜ σταματούν νωρίς το βράδυ και ανήμερα τα Χριστούγεννα δεν λειτουργούν. Πρωτοχρονιά κινούνται κανονικά όλα.
 
Last edited by a moderator:

Triplover

Member
Μηνύματα
1.187
Likes
4.046
Οι συγκοινωνίες δεν είναι θέμα. Αν μιλάτε αγγλικά και έχετε στοιχειώδη αίσθηση του χάρτη, σας αρκεί ένα σχεδιάγραμμα των μέσων της πόλης. Όπως προειπώθηκε σε περίπτωση που θα παραμείνετε στην πόλη κοντά στην μία βδομάδα, τότε συμφέρει να βγάλετε εβδομαδιαία Travelcard από σταθμό των τρένων για να έχετε και τις ανάλογες εκπτώσεις σε αξιοθέατα.

Για τιμές εισιτηρίων καλό θα ήταν να μας πείτε και το αεροδρόμιο εξόρμησής σας. Για Θεσσαλονίκη και Αθήνα τιμή γύρω στα 150€ το άτομο είναι ικανοποιητικές για την περίοδο που ψάχνεται. Ρίξτε και μια ματιά στη Ryanair. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν έχετε αργήσει να κλείσετε τα εισιτήρια. 5 μήνες πιο πριν για Λονδίνο δεν το λες αργά.

Μόλις ολοκληρώσετε τα διαδικαστικά, αγοράζετε ή κατεβάζετε έναν οδηγό της πόλης και ταυτοχρόνως ρίχνετε μια ματιά στον οδηγό του Λονδίνου του travelstories που μπορεί να είναι αχανής αλλά περιέχει χρήσιμες πληροφορίες. Και φυσικά θα βρείτε αξιόλογες ιστορίες για την πόλη που σίγουρα, λίγο ή πολύ, θα σας βοηθήσουν.
 

Dragonborn

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Ψάξε στο φόρουμ την πολύ καλή ιστορία του @gannismits glorious london. Θα σε βοηθήσει αρκετά για οργανώσεις το πρόγραμμα.
thanks, θα την κοιταξω. :)

Μην αγχώνεσαι! Το Λονδινάκι είναι εύκολο στην περιήγηση! Όπως είπαν κ πιο πάνω το μετρό εξυπηρετεί όλα τα αξιοθέατα, θα σού πρότεινα να πάρεις τον Eyewitness Top 10 Travel Guide ο οποίος θα σε βοηθήσει να ξεχωρίσεις τα πολύ βασικά αξιοθέατα απ'τα υπόλοιπα. Εκτός αυτού χωρίζει το Λονδίνο σε περιοχές κ δείχνει κ ποιά στάση μετρό είναι κοντά σε ποιό αξιοθέατο οπότε έχεις έτοιμο πρόγραμμα!
θα τον ψαξω σε pdf αν τον βρω αλλιως σε κανα public , ευχαριστώ!

Eπίσης να λάβεις υπόψην σου ότι ανήμερα τα Χριστούγεννα δε λειτουργούν τα μέσα μαζικής μεταφοράς στο Λονδίνο, αλλά και γενικά στις μέρες των γιορτών υπολειτουργούν και κάποιες γραμμές είναι κλειστές. Είχα πάει πρόπερσι τα Χριστούγεννα, ήταν πολύ όμορφα, είχα γράψει ιστορία για το ταξίδι εδώ.
Αφού θα είστε 4 μπορείτε να βγάλετε travelcards από σταθμό τρένου (τουλάχιστον οι ενηλικες γιατί τα παιδιά μπορεί να έχουν έτσι κι αλλιώς εκπτωση, δε γνωρίζω) και να μπείτε σε πολλά αξιοθέατα, 2 άτομα στην τιμή του ενός εισητηρίου. Πληροφορίες εδώ.

Πληροφορίες για τις συγκοινωνίες εδώ. Είναι πολύ χρήσιμο και μπορείς να βάλεις τη διαδρομή που θες να κάνεις και σου λέει ωράρια και γραμμές αναλυτικά. Επίσης όταν κοντεύουν οι μέρες θα λέει ποιες γραμμές λειτουργούν κανονικά και ποιες όχι.
ευχαριστω,θα την δω! θενκς και για τα λινκ.



Με την travelcard βγάζεις ημερήσιο εισητήριο που η τιμή του ξεκινά από τις 9 λίρες για ζώνη 1-2 που είναι οι κύριες ζώνες που θα κινηθείς λογικά. Με την oyster μπορείς είτε να βάλεις χρήματα και να σε χρεώνει κάθε φορά, όπου υπάρχει η μέγιστη ημερήσια χρέωση ανάλογη με αυτή της travelcard, είτε να βγάλεις εβδομαδιαίο εισητήριο που είναι λίγο πιο οικονομικό. Αν μείνεις 4-5 μέρες θα πρότεινα την travelcard.

http://visitorshop.tfl.gov.uk/help-centre/travelling-with-children.html


Ναι αυτό ισχύει, παραμονή Χριστουγέννων τα ΜΜΜ σταματούν νωρίς το βράδυ και ανήμερα τα Χριστούγεννα δεν λειτουργούν. Πρωτοχρονιά κινούνται κανονικά όλα.
Ευχαριστω!
η travelcard ομως συμφερει η daily ή η weekly? 4-5 μερες σκοπευω να μεινω, επισης αυτο που εχω διαβασει οτι φορτονω την travelcard στην oyster δεν εχω καταλαβει τι σημαινει ακομα :p

γενικα με τις καρτες εχω μπερδευτει παρα πολυ... αν μπορει καποιος να μου τα οργανωσει θα ημουν ευγνωμον! :)

Υ.Γ. τελος αν έχετε κάποια άποψη για το παρακάτω...; γτ αν δεν μπορω να κλεισω εκει ισως πρεπει να αρχιζω να ψαχνω για αλλες λυσεις..?

Συγνώμη που γράφω 2 συνεχόμενα αλλά εχω κ αλλη μια ερώτηση! έψαξα στο site αυτων των premier inn's που πόσταρε η φίλη πιο πάνω κ βρήκα διάφορα που είναι αρκετά κεντρικά, στην συνέχεια πήγα να τα ψάξω στο booking.com και στην ιστοσελίδα του έγραφε ότι ναι μεν υπάρχει family room αλλά τα παιδιά πρεπει να ειναι κάτω απο 16. Εμένα ο ένας που είναι 16 δλδ δεν μπορεί να μπεί ? λολ

Ξέρετε αν είναι ελαστικοί? Δλδ θα ζητήσουν ξερω γω ταυτότητες κ τετοια? Μπορώ να τους παρω τηλ και να τους πω οτι ο ενας ειναι 16 να δω αν μπορω να μας αφησουν? κριμα και ειχα βρει αρκετες πληροφοριες!
 

Dragonborn

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Λοιπόν μετά απο ψαξιμο, εφτασα στο συμπερασμα οτι η καλυτερη λυση ειναι 7day travelcard, αφου θα μεινουμε 4-5 μερες!
Λοιπον το προβλημα ειναι οτι εγω -γυναικα πληρωνουμε 32 λιρες για την κανονικη. Ο 14χρονος πληρωνει 16 αλλα ο 16χρονος ειναι ενα μπερδεμα. Αρχικα το site http://visitorshop.tfl.gov.uk/help-centre/travelling-with-children.html που ειχε βαλει ο φιλος gregory αναφερει οτι μονο με oyster θα εχει εκπτωση ο 16+χρονος αν καταλαβαινω καλα? Δλδ αν θελει να βγαλει travelcard θα πρεπει να πληρωσουμε oλο το ποσο? Αν ναι εσεις τι προτεινεται να κανω ? να του παρω oyster?

Οι συγκοινωνίες δεν είναι θέμα. Αν μιλάτε αγγλικά και έχετε στοιχειώδη αίσθηση του χάρτη, σας αρκεί ένα σχεδιάγραμμα των μέσων της πόλης. Όπως προειπώθηκε σε περίπτωση που θα παραμείνετε στην πόλη κοντά στην μία βδομάδα, τότε συμφέρει να βγάλετε εβδομαδιαία Travelcard από σταθμό των τρένων για να έχετε και τις ανάλογες εκπτώσεις σε αξιοθέατα. Για τιμές εισιτηρίων καλό θα ήταν να μας πείτε και το αεροδρόμιο εξόρμησής σας. Για Θεσσαλονίκη και Αθήνα τιμή γύρω στα 150€ το άτομο είναι ικανοποιητικές για την περίοδο που ψάχνεται. Ρίξτε και μια ματιά στη Ryanair. Πάντως σε καμία περίπτωση δεν έχετε αργήσει να κλείσετε τα εισιτήρια. 5 μήνες πιο πριν για Λονδίνο δεν το λες αργά. Μόλις ολοκληρώσετε τα διαδικαστικά, αγοράζετε ή κατεβάζετε έναν οδηγό της πόλης και ταυτοχρόνως ρίχνετε μια ματιά στον οδηγό του Λονδίνου του travelstories που μπορεί να είναι αχανής αλλά περιέχει χρήσιμες πληροφορίες. Και φυσικά θα βρείτε αξιόλογες ιστορίες για την πόλη που σίγουρα, λίγο ή πολύ, θα σας βοηθήσουν.
λολ τωρα το ειδα αυτο! ευχαριστω για την βοηθεια!

Αγγλικα μια χαρα μιλαω και γενικα η οικογενεια δεν εχουμε προβλημα σε αυτο..Απο Ελ. Βενιζελου οταν ειχα ψαξει ειχα βρει γυρω στα 600Ε(4ATOMA που σημαινει 600/4=150E το ατομο :p :p ) με Aegean αν δεν κανω λαθος αλλα δεν το εκλεισα γιατι θελω να προγραμματισω πρωτα το ταξιδι. Ryanair θα τσεκαρω αμα βρω καλυτερη τιμη δεν εχω προβλημα!

Το κυριο θεμα ομως για να παει μπροστα ειναι αυτο με το ξενοδοχειο αμα ξερεις εσυ ή οποιοςδηποτε αλλος ας με βοηθησει με αυτο παρακατω (σορρυ που το ξανα - βαζω)

έψαξα στο site αυτων των premier inn's που πόσταρε η φίλη πιο πάνω κ βρήκα διάφορα που είναι αρκετά κεντρικά, στην συνέχεια πήγα να τα ψάξω στο booking.com και στην ιστοσελίδα του έγραφε ότι ναι μεν υπάρχει family room αλλά τα παιδιά πρεπει να ειναι κάτω απο 16. Εμένα ο ένας που είναι 16 δλδ δεν μπορεί να μπεί ? λολ

Ξέρετε αν είναι ελαστικοί? Δλδ θα ζητήσουν ξερω γω ταυτότητες κ τετοια? Μπορώ να τους παρω τηλ και να τους πω οτι ο ενας ειναι 16 να δω αν μπορω να μας αφησουν? κριμα και ειχα βρει αρκετες πληροφοριες!
 

demie

Member
Μηνύματα
409
Likes
795
Το κυριο θεμα ομως για να παει μπροστα ειναι αυτο με το ξενοδοχειο αμα ξερεις εσυ ή οποιοςδηποτε αλλος ας με βοηθησει με αυτο παρακατω (σορρυ που το ξανα - βαζω)
Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να πάρεις τηλ.

Υπάρχει κ η λύση να νοικιάσεις διαμέρισμα μέσω airbnb
https://www.airbnb.gr/s/London--United-Kingdom?guests=4

Δεν το έχω κάνει ποτέ, αλλά απ'όσο διαβάζω από τους συμφορουμίτες μας, είναι καλή λύση...ειδικά εσείς που είστε 4μελής οικογένεια.
 

Dragonborn

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
Ήλπιζα να πάρω απάντηση ότι δεν θα τσεκάρουν της ηλικίες των παιδιών! :p

Σωστά, μαλλον θα παρω τηλέφωνο να ροτήσω. Ναί, είναι κ το να νοικιάσω μεσα στις επιλογές μου, άμα δεν κάτσει η απλή λύση.

Ευχαριστώ πολύ. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom