Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.411
Εμενα προσωπικα με ενδιαφερει να παω αρκετα ψηλα και να πιω ενα καφε πχ... στο skygarden σε τι οροφο ειναι τα μαγαζια; προφανως εχει καλη θεα για να το αναφερεις
Στον τελευταιο αλλα ειναι καπως προς τη μεση του οροφου και η θεα ειναι λιγο χειροτερη, αν μπορω να το πω, απο το να παρεις τον καφε στο χερι και να τριγυρνας γυρω γύρω. Γκουγκλαρε το λιγο και θα δεις και εικονες.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Είναι 155 μέτρα και τα μαγαζιά είναι στον τελευταίο όροφο https://skygarden.london/
το Shard είναι πιο ψηλά..
Στον τελευταιο αλλα ειναι καπως προς τη μεση του οροφου και η θεα ειναι λιγο χειροτερη, αν μπορω να το πω, απο το να παρεις τον καφε στο χερι και να τριγυρνας γυρω γύρω. Γκουγκλαρε το λιγο και θα δεις και εικονες.
Με βαζετε σε διλλημα τωρα! Ειχα σκοπο να παω σε εναν ουρανοξυστη ετσι να πιω ενα καφε και να εχω θεα. Σαν επιλογη ειχα το shard αλλα το οτι εχει εισοδο με φρεναρει... πρεπει να το ψαξω καλυτερα!! Θα κοιταξω και το skygarden
 

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
673
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Να πάτε στο skygarden, ειδικά άμα βρείτε να κλείσετε τραπεζι στο skypod για πρωινο καφεδακι ειναι οτι καλύτερο. Εγω παω παντα τους επισκέπτες μου εκεί. Το Shard εχει καλύτερη θεα το βράδυ γιατι βλέπει στο σιτι αλλα επειδή εχει υπερβολικά πολυ κοσμο στο μπαρ και στο εστιατόριο, ειναι δύσκολο να κάτσεις κοντά στο παράθυρο. Shard παω συνήθως αργά το βράδυ (μετα τις 11) που σπάει ο κόσμος και βρίσκουμε καλή θέση.
 

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
673
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Επίσης θα μοιραστώ ενα tip για οσους θελουν να απολαύσουν ενα κοκτειλακι σε ενα απο τα πιο ενδιαφέροντα μπαράκια του Λονδινου. Το μέρος λέγεται cahoots, ειναι στο κεντρο (Carnaby street) διπλα σε Piccadilly και θέλει κράτηση (απο την σελιδα τους). Ήταν παλιος σταθμός του μετρό (που έχει κλείσει) και με το που μπεις μέσα μεταφέρεσαι σε αλλη εποχή. Ειναι σε κεντρικο σημειο αλλα και απέξω να είσαι δεν το βλέπεις. Για να μπεις λες μια κωδική λέξη. Καλύτερα να μην πείτε πολλές λεπτομέρειες στην παρέα σας για να τους κάνετε έκπληξη!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Επίσης θα μοιραστώ ενα tip για οσους θελουν να απολαύσουν ενα κοκτειλακι σε ενα απο τα πιο ενδιαφέροντα μπαράκια του Λονδινου. Το μέρος λέγεται cahoots, ειναι στο κεντρο (Carnaby street) διπλα σε Piccadilly και θέλει κράτηση (απο την σελιδα τους). Ήταν παλιος σταθμός του μετρό (που έχει κλείσει) και με το που μπεις μέσα μεταφέρεσαι σε αλλη εποχή. Ειναι σε κεντρικο σημειο αλλα και απέξω να είσαι δεν το βλέπεις. Για να μπεις λες μια κωδική λέξη. Καλύτερα να μην πείτε πολλές λεπτομέρειες στην παρέα σας για να τους κάνετε έκπληξη!
Το σημειωσα ηδη! Εισαι ο ανθρωπος μου!

Ισχυει αυτο που βλεπω;; οτι ειναι μαξ 2 ωρες η παραμονη στο χωρο και ειναι 25 λιρες/ατομο....;;
 
Last edited by a moderator:

xalara

Member
Μηνύματα
218
Likes
673
Επόμενο Ταξίδι
Αndromeda
Ταξίδι-Όνειρο
Bora-bora
Η παραμονή είναι όντως δύο ώρες αλλά εξαρτάται απο τον κοσμο και την ημερα. Εκτος και αμα διαλεξες ημερα με event η εισοδος ειναι δωρεαν και απλα πληρώνεις το ποτό σου (κανονικές τιμες Λονδίνου). Απλα οπως σε ολλα τα σοβαρά μερη στο Λονδίνο, οταν κανεις κράτηση δίνεις την πιστωτική σου την οποια σου χρεωνουν μονο αν δεν εμφανιστεις! Αν πας δεν σου χρεώνουν φυσικά τιποτα. (το ιδιο ισχυει και στο skypod).
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Η παραμονή είναι όντως δύο ώρες αλλά εξαρτάται απο τον κοσμο και την ημερα. Εκτος και αμα διαλεξες ημερα με event η εισοδος ειναι δωρεαν και απλα πληρώνεις το ποτό σου (κανονικές τιμες Λονδίνου). Απλα οπως σε ολλα τα σοβαρά μερη στο Λονδίνο, οταν κανεις κράτηση δίνεις την πιστωτική σου την οποια σου χρεωνουν μονο αν δεν εμφανιστεις! Αν πας δεν σου χρεώνουν φυσικά τιποτα. (το ιδιο ισχυει και στο skypod).
Ωραιο φαινεται σαν μερος αλλα για τις μερες που θα βρισκομαι εγω στο Λονδινο ειναι 25 λιρες/ατομο οποτε νομιζω οτι ειναι too much... σε ευχαριστω παρολα αυτα γι αυτη την ωραια προταση!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Αν και εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι δυσκολο.

Παρολα αυτα ξερει κανενας αν θα μπορουσα να βρω εισιτηρια απο καπου για τον αγωνα Αρσεναλ-Μπαγερν Μοναχου στις 7/3 στο Emirates stadium? Το κοστος δεν με ενδιαφερει...
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Αν και εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι δυσκολο.

Παρολα αυτα ξερει κανενας αν θα μπορουσα να βρω εισιτηρια απο καπου για τον αγωνα Αρσεναλ-Μπαγερν Μοναχου στις 7/3 στο Emirates stadium? Το κοστος δεν με ενδιαφερει...
Ειναι η πιο δύσκολη ομάδα του Λονδίνου στο να βρείς εισητήρια. Ειδικα για τέτοιο αγώνα είναι σχεδον αδύνατο.
Οι δυνατότητες σου είναι
Μέσω viagogo ή κατι παρόμοιο με μικρές πιθανότητες και με μεγάλο ώς πολύ μεγάλο κόστος.
Να πάρεις τηλέφωνο στο σύνδεσμο φιλαθλων Αρσεναλ και να ζητήσεις να σου πουν λεπτομέρειες. Εκει ίσως μπορέσει να πάρει κάποιο άλλο μέλος αντι για σένα και να στο δώσει. Δεν ξέρω ποσες πιθανότητες εχεις. Το μόνο σίγουρο οτι θα πρέπει να γραφτείς μέλος αλλα θα πάρεις το εισητήριο στην κανονική τιμη.
Να πας έξω απο το γήπεδο 2 ώρες νωρίτερα και να ψάξεις αν και θα σε βρουν αυτοι που τα πουλάνε. Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το χαρτί που θα έχεις στα χέρια σου και λογικά θα το πληρώσεις πολύ παραπάνω απο το κανονικό.
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ταξίδι-Όνειρο
All over the world
Ειναι η πιο δύσκολη ομάδα του Λονδίνου στο να βρείς εισητήρια. Ειδικα για τέτοιο αγώνα είναι σχεδον αδύνατο.
Οι δυνατότητες σου είναι
Μέσω viagogo ή κατι παρόμοιο με μικρές πιθανότητες και με μεγάλο ώς πολύ μεγάλο κόστος.
Να πάρεις τηλέφωνο στο σύνδεσμο φιλαθλων Αρσεναλ και να ζητήσεις να σου πουν λεπτομέρειες. Εκει ίσως μπορέσει να πάρει κάποιο άλλο μέλος αντι για σένα και να στο δώσει. Δεν ξέρω ποσες πιθανότητες εχεις. Το μόνο σίγουρο οτι θα πρέπει να γραφτείς μέλος αλλα θα πάρεις το εισητήριο στην κανονική τιμη.
Να πας έξω απο το γήπεδο 2 ώρες νωρίτερα και να ψάξεις αν και θα σε βρουν αυτοι που τα πουλάνε. Δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο είναι το χαρτί που θα έχεις στα χέρια σου και λογικά θα το πληρώσεις πολύ παραπάνω απο το κανονικό.
Αρχικα σε ευχαριστω για την απαντηση!

Οταν λες να παω εξω απο το γηπεδο προφανως αναφερεσαι σε μαυρη αγορα σωστα?

Επισης βρηκα αυτο το site http://www.ticketgum.com/arsenal-tickets που πουλαει με αρκετα μεγαλο κοστος. Η ερωτηση μου ειναι η εξης. Αν πχ αγορασεις απο αυτο το site ή αυτο που αναφερεις εσυ, στο γηπεδο για να εισελθεις, ελεγχουν και αν εχεις καρτα μελους της ομαδας ή μονο εισιτηριο και ταυτοτητα?
 
Last edited:

fotast

Member
Μηνύματα
9.411
Likes
14.385
Αν και εχω ακουσει απο πολλους οτι ειναι δυσκολο.

Παρολα αυτα ξερει κανενας αν θα μπορουσα να βρω εισιτηρια απο καπου για τον αγωνα Αρσεναλ-Μπαγερν Μοναχου στις 7/3 στο Emirates stadium? Το κοστος δεν με ενδιαφερει...
Να ρωτήσεις και να σου βρει ο concierge του ξενοδοχείου σου.Κόστος μεγάλο έως πολύ μεγάλο...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.270
Μηνύματα
885.829
Μέλη
38.948
Νεότερο μέλος
Stella_r

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom