Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ευχαριστώ θα το κοιτάξω .. όσο για το ξενοδοχείο είναι το


Best Western London Peckham Hotel
Διαφορα στη τιμή του μετρό και των λεωφορείων δεν θα έχει γιατι είναι ζώνη 2. Απο το ξενοδοχείο για το κέντρο θα θέλετε το λιγοτερο μισή ωρα και κατα μεσο όρο 45 λεπτά.Μετρο κοντά δεν έχει αλλα έχει λεωφορείο που παει απευθέιας Soho.Νομίζω οτι ειναι μεγάλη η απόσταση όχι τόσο σε χιλιόμετρα αλλα σε χρόνο γιατι δεν σας βολευει το μετρο.
 

marianix83

Member
Μηνύματα
22
Likes
11
το βρήκα σε πάρα πολύ καλή τιμή σχετικά με την εποχή και την ποιότητα γιατί τουλάχιστον έχει 7,6 βαθμολογία και 323 ευρω για 5 βράδια
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
το βρήκα σε πάρα πολύ καλή τιμή σχετικά με την εποχή και την ποιότητα γιατί τουλάχιστον έχει 7,6 βαθμολογία και 323 ευρω για 5 βράδια
To Peckham ως γειτονιά είναι γνωστό για 2 πράγματα:
α) Για το ότι είναι γειτονιά μαύρων (Βρετανών Αφρικανικής καταγωγής ή πως το λένε τέλος πάντων) και σχετικά φτωχή.
β) Για το πόσο κακές είναι οι συγκοινωνίες στην περιοχή (μόνο National Rail και Buses).
 

marianix83

Member
Μηνύματα
22
Likes
11
To Peckham ως γειτονιά είναι γνωστό για 2 πράγματα:
α) Για το ότι είναι γειτονιά μαύρων (Βρετανών Αφρικανικής καταγωγής ή πως το λένε τέλος πάντων) και σχετικά φτωχή.
β) Για το πόσο κακές είναι οι συγκοινωνίες στην περιοχή (μόνο National Rail και Buses).
αλήθειά???? απογοητεύτηκα τώρα...καμία πρόταση για διαμονή???
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
αλήθειά???? απογοητεύτηκα τώρα...καμία πρόταση για διαμονή???
Για τσέκαρε αλυσίδες τύπου Travelodge, Tune, Premier Inn(Πιο ακριβό) και Easy hotels. Πριν από 3 εβδομάδες έμεινα στο Travelodge στο King Cross/St Pancras με 60 ευρώ τη βραδιά. :)
 

marianix83

Member
Μηνύματα
22
Likes
11
για να ρίξω μια ματιά...εγώ πάλι μόνο μια σελίδα ξέρω με ξενοδοχεία και όλα απο κει τα κλείνω γι αυτό και την έχω πατήσει κανα δυο φορες
 

Kanel28

Moderator
Μηνύματα
1.431
Likes
2.429
Επόμενο Ταξίδι
Εδιμβούργο
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ναι πολλές, κοίτα ibis, travelodge, tune hotels, easyhotels
Τηλεπάθεια έχουμε Jimako.
Να προσθέσω ότι έκλεισα τέλη Νοέμβρη στο Easy Hotels στο Earls Court σε κανονικό δωμάτιο(όχι μικρό) με παράθυρο με 50 ευρώ τη βραδιά. :)
 

aggelikiio

Member
Μηνύματα
50
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Madrid
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Καλησπερα σε ολους!
Θα ταξιδεψω Λονδινο τον Νοεμβριο και η πτηση μου φτανει Stansed 8:40 το πρωι. Θα ταξιδεψω με ταυτοτητακαι δεν γνωριζω αν αυτο καθυστερει τη διαδικασια ελεγχου . Εχω βρει αρκετα οικονομικα εισητηρια για easy bus και μιας που φθανω νωρις και δεν θα βιαζομαι τοσο λεω να τα κλεισω. Το θεμα μου ειναι ποση ωρα αργοτερα να τα κλεισω απο την ωρα που φθανω;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Καλησπερα σε ολους!
Θα ταξιδεψω Λονδινο τον Νοεμβριο και η πτηση μου φτανει Stansed 8:40 το πρωι. Θα ταξιδεψω με ταυτοτητακαι δεν γνωριζω αν αυτο καθυστερει τη διαδικασια ελεγχου . Εχω βρει αρκετα οικονομικα εισητηρια για easy bus και μιας που φθανω νωρις και δεν θα βιαζομαι τοσο λεω να τα κλεισω. Το θεμα μου ειναι ποση ωρα αργοτερα να τα κλεισω απο την ωρα που φθανω;;;
Ευχαριστω εκ των προτερων
Μία ώρα σίγουρα.

Προσοχή η easybus ΔΕΝ εκτελεί τα δρομολόγια αλλά συνεργάζεται με άλλες εταιρείες (national express ή airport bus express). Στο εισιτήριο που θα βγάλεις θα αναγράφει με ποια από τις δύο εταιρείες θα ταξιδέψεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.844
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom