Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο: ερωτησεις ενός πρωτάρη

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
@karfitsa Τώρα το πρόσεξα ... καλό το πρόγραμμα του @jimp (παροτι λαρισαίος) ...
Βάλε και το φάντασμα της όπερας (στο Her Majesty's theater ) αν μπορέσεις στο πρόγραμμα ... θα σου μείνει αξέχαστο... μην μας κάνεις δώρα και έτσι θα εξοικονομήσεις χρήματα γι αυτό :D

Μετακινήσου και με κανα διώροφο λεωφορείο...

ΥΓ "ποτέ κανείς δεν έβαλε τόσα πολλά αξιοθέτα σε τόσο λίγο χρόνο που να περπατούνται άνετα"...:)

Καλά να περνάς ...Απ΄οτι κατάλαβα είσαι εκεί τώρα...
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Πολύ καλό μιούζικαλ είναι και το Αλαντιν αν βρει κανείς εισητήρια γιατί ακόμα και στις μεσημεριανές παραστάσεις δεν πέφτει καρφίτσα. Σκηνικά,κουστουμια φοβερά και ο γεματούλης που κάνει το τζινι όλα τα λεφτά.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
@karfitsa Τώρα το πρόσεξα ... καλό το πρόγραμμα του @jimp (παροτι λαρισαίος) ...
Βάλε και το φάντασμα της όπερας (στο Her Majesty's theater ) αν μπορέσεις στο πρόγραμμα ... θα σου μείνει αξέχαστο... μην μας κάνεις δώρα και έτσι θα εξοικονομήσεις χρήματα γι αυτό :D

Μετακινήσου και με κανα διώροφο λεωφορείο...

ΥΓ "ποτέ κανείς δεν έβαλε τόσα πολλά αξιοθέτα σε τόσο λίγο χρόνο που να περπατούνται άνετα"...:)

Καλά να περνάς ...Απ΄οτι κατάλαβα είσαι εκεί τώρα...
Ναι,τωρα ειμαι Λονδινο...λιγες ωρες αλλα σιγουρα οι μερες μου δεν φτανουν!ελπιζω σε επαναληπτικο :)
Να κανω 2 ερωτησεις....
1.εισιτηρια για την παρασταση που μπορω να βρω;...στα ταμεια του θεατρου; West end ;Επειδη θα κινηθω προς τα εκει σημερα...
@alma αυτο ισχυει και για το αλαντιν....μηπως ειναι πολυ παιδικο;
2.Υπαρχει καποιο διωροφο που να κανει καπως τουριστικη διαδρομη;
Και μια χθεσινοβραδυνη φωτογραφια απο γεφυρα Λονδινου(οχι τοσο καλη)
image.jpg
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.721
Likes
14.816
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εγώ δεν ξέρω να σε βοηθήσω αλλά μπορώ να σε ευχηθώ να περάσεις όμορφα.:icon_lol::icon_lol:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.384
1.εισιτηρια για την παρασταση που μπορω να βρω;...στα ταμεια του θεατρου; West end ;Επειδη θα κινηθω προς τα εκει σημερα...
@alma αυτο ισχυει και για το αλαντιν....μηπως ειναι πολυ παιδικο;
2.Υπαρχει καποιο διωροφο που να κανει καπως τουριστικη διαδρομη;
Και μια χθεσινοβραδυνη φωτογραφια απο γεφυρα Λονδινου(οχι τοσο καλη)
Σόρυ έλειπα σε δουλειά..


1. Εγώ είχα πάρει εισητήρια απο Leicester Square με έκπτωση γύρω στο 40% για την ίδια μέρα και μάλιστα για πλατεία σχεδόν στο κέντρο..
2. όχι ...εννοώ της κανονικής συγκοινωνίας αντι για μετρο... αλλά υπάρχουν και τουριστικά..
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
Να κανω 2 ερωτησεις....
1.εισιτηρια για την παρασταση που μπορω να βρω;...στα ταμεια του θεατρου; West end ;Επειδη θα κινηθω προς τα εκει σημερα...

2.Υπαρχει καποιο διωροφο που να κανει καπως τουριστικη διαδρομη;
1.Εισιτήρια μπορείς να κλείσεις είτε από το internet ή να πας στην Leicester Square στο TKTS Booth, όπου δίνουν τα εισιτήρια που δεν έχουν πουληθεί με αρκετή συνήθως έκπτωση. Δες εδώ για λεπτομέρειες

http://www.tkts.co.uk/leicester-square/

2. Υπάρχει το 453 (που είναι και 24ωρο) το οποίο περνάει από τη Regent, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Downing Street, Big Ben, London Eye και συνεχίζει νότια

https://tfl.gov.uk/bus/route/453/
 

alma

Member
Μηνύματα
3.718
Likes
15.052
Ναι,τωρα ειμαι Λονδινο...λιγες ωρες αλλα σιγουρα οι μερες μου δεν φτανουν!ελπιζω σε επαναληπτικο :)
Να κανω 2 ερωτησεις....
1.εισιτηρια για την παρασταση που μπορω να βρω;...στα ταμεια του θεατρου; West end ;Επειδη θα κινηθω προς τα εκει σημερα...
@alma αυτο ισχυει και για το αλαντιν....μηπως ειναι πολυ παιδικο;
2.Υπαρχει καποιο διωροφο που να κανει καπως τουριστικη διαδρομη;
Και μια χθεσινοβραδυνη φωτογραφια απο γεφυρα Λονδινου(οχι τοσο καλη)
View attachment 163276

Καλή μου @karfitsa σόρρυ για την αργοπορημένη απάντηση.Τώρα μπήκα στο φόρουμ. Εμείς εισητήρια για το Αλαντιν πήραμε από τη Leicester Square όπου έχει εισητήρια για πάρα πολλά θεάματα και συχνά δεν ξέρεις τι να διαλέξεις. Είχε και πολλούς ενήλικες και πολλά παιδιά η παράσταση όπως τα περισσότερα μιούζικαλ. Προσωπικά το ευχαριστήθηκα κι ας μην είμαι παιδί, άλλωστε όπως σου είπα είχε πολλούς ενήλικες χωρίς παιδιά η παράσταση. Απίστευτη ατμόσφαιρα ανατολίτικης μαγείας, τα κουστούμια πολύ προσεγμένα τα σκηνικά το ίδιο σε μετέφεραν σε αραβικές μαγικές μέρες και νύχτες.
Η μεσημεριανή παράσταση είχε καλύτερες τιμές αν και γενικά είναι ελαφρώς τσουχτερά τα εισητήρια.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Τελικά η πρόταση για χριστουγεννιάτικη παράσταση απορρίφθηκε.Και αντ´αυτου είδαμε σήμερα το Bodyguard (Ο σωματοφύλακας)
Ωραία παράσταση και πολύ ωραία φωνή η πρωταγωνίστρια στα πολύ γνωστά τραγούδια.Μας στοίχισε 25 λίρες το άτομο και το κλείσαμε σε γραφείο στο Leicester sq όπως μου είπατε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom