Λονδίνο με το γιό μου

Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Σε 20 μερες παω Λονδινο με το φροντιστηριο του γιου μου.Ως ασιοπληκτος μουρχεται καπως, αλλα κανω τα ξινα γλυκα και αφου εχουμε μια μερα φρι ζηταω καμια ιδεα αφου δεν εχω ξαναπαει.(Οσο σκεφτομαι ποσα φραγκα σκαμε για 5 μερες...σκαω)
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Να υποθεσω περιλαμβανει και μαθηματα σε καποιο κολεγιο? Η απλα βολτα στο Λονδινο?
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.026
Πόσο χρονών είναι ο γιος και τι ενδιαφέροντα έχει?
Υ.Γ. Μόνο 1 μέρα free? :(
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Πόσο χρονών είναι ο γιος και τι ενδιαφέροντα έχει?
Υ.Γ. Μόνο 1 μέρα free? :(
Ειναι 13,σκιτσαρει παντου,κολημενος με το αμερικανικο wrestling(SmackDown,RAW,ECW), jackass, οπλα, υπολογιστη(ειναι φυσιολογικο το παιδι μου;), ευτυχως με μετρο ολα αυτα.
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
μικρε ουρανέ, πρέπει να δεις τι πρόγραμμα σας έχουνε βγάλει, ώστε να δούμε τι έχει μείνει απ' έξω και να σας το προτεινουμε :)

εχει άπειρα πράγματα το λονδινο... αλλα για να διαλέξεις καποια για 1 μονο μέρα πρεπει να ξέρουμε τι αξιοθέατα έχει κανονίσει να δούνε τα παιδιά το group!
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
μικρε ουρανέ, πρέπει να δεις τι πρόγραμμα σας έχουνε βγάλει, ώστε να δούμε τι έχει μείνει απ' έξω και να σας το προτεινουμε :)

εχει άπειρα πράγματα το λονδινο... αλλα για να διαλέξεις καποια για 1 μονο μέρα πρεπει να ξέρουμε τι αξιοθέατα έχει κανονίσει να δούνε τα παιδιά το group!
Βρετανικο Μουσειο, M. Tussand's, National Aquarium, Buckingham Palace, Tower Of London - Αυτά.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.026
Ειναι 13,σκιτσαρει παντου,κολημενος με το αμερικανικο κατς(smack down), jackass, οπλα, υπολογιστη(ειναι φυσιολογικο το παιδι μου;), ευτυχως με μετρο ολα αυτα.
Πιστεύω ότι θα του άρεσε πολύ το Μουσείο Επιστημών. Πέρα από τα εκθέματα έχει πολλούς προσομοιωτές και αίθουσες προβολών 3D ταινιών!

Επίσης το London Dungeon πιστεύω ότι θα του αρέσει (αναβίωση της ιστορίας του Λονδίνου με πολλά special effects που βασίζονται στο να τρομάξουν τον επισκέπτη. Τα πιτσιρίκια ξετρελαίνονται). Τσέκαρέ το: London Dungeon Guide | Guide to the London Dungeon | The London Dungeon Attractions.

Και τέλος το Madame Tussauds.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.504
Likes
8.026
Πιστεύω ότι θα του άρεσε πολύ το Μουσείο Επιστημών. Πέρα από τα εκθέματα έχει πολλούς προσομοιωτές και αίθουσες προβολών 3D ταινιών!

Επίσης το London Dungeon πιστεύω ότι θα του αρέσει (αναβίωση της ιστορίας του Λονδίνου με πολλά special effects που βασίζονται στο να τρομάξουν τον επισκέπτη. Τα πιτσιρίκια ξετρελαίνονται). Τσέκαρέ το: London Dungeon Guide | Guide to the London Dungeon | The London Dungeon Attractions.

Και τέλος το Madame Tussauds.
Ποστάραμε ταυτόχρονα και δεν είδα ότι το Tussauds περιλαμβάνεται στο πρόγραμμα. Τα άλλα 2 πάντως τα προλαβαίνετε άνετα σε 1 μέρα και περισσεύει και χρόνος π.χ. για τον εξαιρετικό Ζωολογικό Κήπο (ή δεν ψήνεται ο μικρός? :haha:).
Υ.Γ. Το Ενυδρείο πολύ καλή επιλογή!
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
επειδη παω για υπνο, ετσι πρόχειρα μου έρχονται το natural history museum και το science museum... νομιζω θα ενδιαφερουν το μικρο! το δεύτερο ειναι πιο εξειδικευμενο αλλα νομιζω για το γιο σου θα ειναι μια χαρα... :)

τωρα βεβαια μπορει να εχει μπουχτισει το παιδι και να μη θελει αλλο μουσεια.. ρωτα τον, αφου του εξηγησεις βεβαια τι εχουν, γιατι τα θεωρω πολυ καλα για την ηλικία του!

οποτε, αν δε θέλει, δες και την περιπτωση για καποιες χαλαρες βολτες ή ό,τι άλλο... (κανα london eye π.χ.? κανα trocadero?)

επανέρχομαι, αν και φαντάζομαι θα έχεις και άλλες απαντήσεις!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Επειδή έχουμε συγγενείς στο Λονδίνο πήγαινα μικρός (στην ηλικία του γιού σου) αρκετά συχνα.
Μα κάθε φόρα όμως ότι και να γινόταν δεν ησύχαζα αν δεν πάω στο natural history museum και στο ζωολογικό κήπο! Moυ έχουν αφησεί τις καλύτερες αναμνήσεις και τα 2 ειδικά το πρώτο.
 

GeorgeD

Member
Μηνύματα
240
Likes
44
Στην ηλικία του μικρού πρωτοπήγα Λονδίνο.
National History Museum σίγουρα για αυτή την ηλικία!
Καλή επιλογή και Madame Tussauds και Βρετανικό Μουσείο.
Στο Buckingham Palace δε νομίζω να εντυπωσιαστεί εκτός και εάν δει καμιά αλλαγή φρουράς. Tower Of London προσωπικά δεν αξίζει, καλύτερα να περπατήσετε δίπλα στο Τοwer Bridge, να βγείτε φωτογραφίες κτλ.
Για 1 μέρα πιστεύω είναι αρκετά αυτά και δε νομίζω να υπάρξει πρόβλημα τουλάχιστον για 3 αξιοθέατα μέσα στο Λονδίνο καθώς το metro βοηθάει πολύ στην γρήγορη εξερέυνηση. Καλά να περάσετε! ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.957
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom