Λονδίνο με το γιό μου

Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
εγώ και ο γιός μου σας λέμε καλά να περάσετε !!!!!!!!!
Σ' ευχαριστω, μολις γυρισαμε και περασαμε καλα, ειδικα ο Ορεστης γυρισε ευχαριστημενος.
Ειδα οτι πας Βερολινο, ειχα παει περυσι και αν χρειαστεις κατι ευχαριστως να σου πω οτι θυμαμαι.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Σ' ευχαριστω, μολις γυρισαμε και περασαμε καλα, ειδικα ο Ορεστης γυρισε ευχαριστημενος.
Ειδα οτι πας Βερολινο, ειχα παει περυσι και αν χρειαστεις κατι ευχαριστως να σου πω οτι θυμαμαι.

Welcome back!!! Πήγατε τελικά σε κάποιο από τα μέρη που προτείναμε??? :)
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Καλως ορισατε! Περιμενουμε και φωτογραφιες απο τους ειδικους του forum.
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Welcome back!!! Πήγατε τελικά σε κάποιο από τα μέρη που προτείναμε??? :)
Φυσικα και πηγαμε: Νatural history museum-αρκετα καλο,μονο που δεν το προλαβαμε ολο
και πολυ εντυπωσιακο το κομματι του εσωτερικου της γης, Madame Tussans, ο Ορεστης το καταχαρηκε,εγω εκανα βολτες στην περιοχη και κατεληξα με μια μπυρα στη φοβερη λιακαδα, British Museum που αρεσε σε ολους και γω καταπια τη γλωσα μου αφου πηγα προκατελειμενος,παντως κομματακι δυσκολο να δωσουν τα μαρμαρα οι αγγλοι αφου ειναι το πιο γερο τους χαρτι στο μουσειο, science museum- πολυ καλο αν και ο οροφος της γκαλαρι ηταν κλειστος και φυσικα ειδαμε IMAX 3D Vinama, fly Me to the Moon, τελοιο και ηταν μαζι κι' ενα δημοτικο και γινοταν συναρπαστικη η προβολη.Ειδαμε την αλλαγη στο Βuckingham Palace με πολυ κοσμο και ηταν καλα γιατι περπατησαμε πολυ για ναμαστε εκει οποτε χαζευαμε διαφορα.Αυτα που μου μεινανε ηταν τα πολλα ποδηλατα (αποφασισα να φτιαξω και την αντικα μου) και οι πολλες φυλες του κοσμου να λειτουργουν ολοι μαζι.Το κορυφαιο να παρατηρω τον τροπο που καναν οι Ευρωπαιοι τουρισμο( μολις γυρισω απο ενα ταξιδι μπαμ μπαμ λεω να ανοιξω ενα θεμα γι αυτο). Πανακριβα βεβαια, αφου τα πιο πολλα τα σκεφτομουνα σε ρουπιες.Κανοντας μινι απολογισμο αξιζε τον κοπο αλλα
ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ασε που μαλλον παω μετα απο 8 μηνες και τρελαινομαι, αλλα οπως λενε και οι κινεζοι ''περιμενε αυτο που θελεις''.
Ξεχασα μια σουπερ βολτα στο ποταμι, στην οχθη περπατωντας βεβαια και fhis and chips
σε καφε στο ποταμι που ο Ορεστης μολις τ' ανακαλυψε ενθουσιαστηκε.
Αντε και του χρονου μονος του!:clap:
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Καλως ορισατε! Περιμενουμε και φωτογραφιες απο τους ειδικους του forum.
Μας δινεις τιτλο και μας αγχωνεις.Απλα φωτογραφιες τραβαμε.Ομως το πιο ευκολο οταν πας καπου ειναι να τραβας αυτα που βλεπεις και μαλιστα τουριστικα.Αυτο το εχεις κι αμα παρεις και μια καρτα, αλλα μας ενδιαφερει να εχουμε στην κατοχη μας ενα μερος εχοντας το και στη φωτογραφικη μηχανη μας. Αν ξεπερασεις αυτη την πρωτη αντιδραση, που την εχουν ολοι φυσικα, προσπαθεις να τραβηξεις την καθημερινοτητα του τοπου που δεν ειναι ευκολο να πιασεις αυτην την αισθηση σε λιγες μερες. Ελπιζω να δειξω αυτη την καθημερινοτητα (αρπαχτα βεβαια, οποτε πρεπει ναχεις και τυχη), αν και βλεποντας φωτογραφιες στο φορουμ πιο πολυ ενδιαφερον εχουν οι φωτογραφιες που δειχνουν μνημεια και τοπους που φυσικα και γω τα βλεπω.
Μεχρι να κανω επιλογη συν ενα ταξιδι με την μαμα του Ορεστη και μηχανη(οχι φωτογραφικη), μαλλον λιγο θ' αργησω.
Μεχρι που ζοριστηκα να βγαλω καμμια φωτογραφια παραπανω για το φορουμ, καλο μουκανε που καποιος περιμενει να δει τι θα φερω.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.502
Likes
8.023
Φυσικα και πηγαμε: Νatural history museum-αρκετα καλο,μονο που δεν το προλαβαμε ολο
και πολυ εντυπωσιακο το κομματι του εσωτερικου της γης, Madame Tussans, ο Ορεστης το καταχαρηκε,εγω εκανα βολτες στην περιοχη και κατεληξα με μια μπυρα στη φοβερη λιακαδα, British Museum που αρεσε σε ολους και γω καταπια τη γλωσα μου αφου πηγα προκατελειμενος,παντως κομματακι δυσκολο να δωσουν τα μαρμαρα οι αγγλοι αφου ειναι το πιο γερο τους χαρτι στο μουσειο, science museum- πολυ καλο αν και ο οροφος της γκαλαρι ηταν κλειστος και φυσικα ειδαμε IMAX 3D Vinama, fly Me to the Moon, τελοιο και ηταν μαζι κι' ενα δημοτικο και γινοταν συναρπαστικη η προβολη.Ειδαμε την αλλαγη στο Βuckingham Palace με πολυ κοσμο και ηταν καλα γιατι περπατησαμε πολυ για ναμαστε εκει οποτε χαζευαμε διαφορα.Αυτα που μου μεινανε ηταν τα πολλα ποδηλατα (αποφασισα να φτιαξω και την αντικα μου) και οι πολλες φυλες του κοσμου να λειτουργουν ολοι μαζι.Το κορυφαιο να παρατηρω τον τροπο που καναν οι Ευρωπαιοι τουρισμο( μολις γυρισω απο ενα ταξιδι μπαμ μπαμ λεω να ανοιξω ενα θεμα γι αυτο). Πανακριβα βεβαια, αφου τα πιο πολλα τα σκεφτομουνα σε ρουπιες.Κανοντας μινι απολογισμο αξιζε τον κοπο αλλα
ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ασε που μαλλον παω μετα απο 8 μηνες και τρελαινομαι, αλλα οπως λενε και οι κινεζοι ''περιμενε αυτο που θελεις''.
Ξεχασα μια σουπερ βολτα στο ποταμι, στην οχθη περπατωντας βεβαια και fhis and chips
σε καφε στο ποταμι που ο Ορεστης μολις τ' ανακαλυψε ενθουσιαστηκε.
Αντε και του χρονου μονος του!:clap:
Σούπερ το προγραμματάκι!!! Χαίρομαι που περάσατε καλά!!! :)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.968
Likes
9.384
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
αξιζε τον κοπο αλλα ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ Η ΑΣΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ
Σε καταλαβαινουμε..καλη η Ευρωπη αλλα υπαρχει αυτο το αλλα για καποιους απο εμας :D. Φαινεται οτι περασατε καλα με τον Ορεστη παντως.. Καποιες φωτο σου που ειδα απο Ινδια (και οι λεζαντες απο κατω) ειναι φανταστικες , μαλλον γι'αυτο σου απενειμαν τον τιτλο :lol:
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Μας δινεις τιτλο και μας αγχωνεις.
Μεχρι να κανω επιλογη συν ενα ταξιδι με την μαμα του Ορεστη και μηχανη(οχι φωτογραφικη), μαλλον λιγο θ' αργησω.
Προς θεού δε θέλω να αγχώσω κανένα. Με την ησυχιά σας και όποτε μπορέσετε.
Και καλά να περάσετε και με την "άλλη" μηχανή.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Σ' ευχαριστω, μολις γυρισαμε και περασαμε καλα, ειδικα ο Ορεστης γυρισε ευχαριστημενος.
Ειδα οτι πας Βερολινο, ειχα παει περυσι και αν χρειαστεις κατι ευχαριστως να σου πω οτι θυμαμαι.
καλώς ήρθατε.τώρα είδα την απαντησή σου:roll::roll:.σ' ευχαρίστώ για την προθυμία σου να μου δώσεις πληροφορίες για το βερολίνο.θα μου χρειαστούν σίγουρα αν και κάτι άλλαξε στο πρόγραμμα και δεν ξέρω πότε θα πάμε τελικά.εσύ τι εποχή πήγες?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.923
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom