Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο με Ryanair

Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Καλησπέρα σε όλη την παρέα.....τελικά για ΒΡΥΞΕΛΕΣ δεν με βλέπω ...μου καρφώθηκε το ΛΟΝΔΙΝΟ με raynair από Θεσσαλονίκη που πετάει για London (Stansted)...εδώ θα ήθελα την βοήθεια σας.....

1. Τιμή πτήσης ανα άτομο με επιστροφή 47.98 EUR είναι καλή?
2. Μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο είναι ακριβή και πόσο?Βρήκα το easybus 12 λίρες το άτομο με επιστροφή.....αξίζει?
3. Για ξενοδοχείο δεν έχω δει αλλά γενικά πόσο θα μου κόστιζε ένα οικονομικό στο κέντρο..?
4. Η διαμονή θα είναι για 5 ημέρες τι κόστος θα έχω στο περίπου?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
1. θα μπορούσε να είναι κ καλύτερη, εκεί γύρω μπορεί να είναι κ η easy δοκίμασε κ σε αυτήν αν δεν θες κανονικές εταιρείες ή δεν σε θέλουν αυτές !!!
2. easybus εκλεισα κ γω μια χαρά είναι η τιμή
3. Οικονομικό στο κέντρο?χμ..ακατόρθωτο, οτι βρεις πες μου ψάχνω κ γω για 2 βραδιές!
4. Απο πενταροδεκάρες μέχρι το στέμα της Queen, εξαρτάται καθαρά απο τα γούστα σου αν μείνεις σε χοστελ υπολόγιζε 20 ευρώ η βραδιά αν μείνεις σε ξενοδοχείο μονόκλινο δε συμφέρει δίκλινο ναι!Τα μέσα μεταφοράς είναι τσουχτερά αλλά πάρε travelcard ή oyster card. ψαχουλεψε μέσω "αναζητησης" θα τα βρεις κ συνοπτικά

καλά να περάσεις
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
1. θα μπορούσε να είναι κ καλύτερη, εκεί γύρω μπορεί να είναι κ η easy δοκίμασε κ σε αυτήν αν δεν θες κανονικές εταιρείες ή δεν σε θέλουν αυτές !!!
2. easybus εκλεισα κ γω μια χαρά είναι η τιμή
3. Οικονομικό στο κέντρο?χμ..ακατόρθωτο, οτι βρεις πες μου ψάχνω κ γω για 2 βραδιές!
4. Απο πενταροδεκάρες μέχρι το στέμα της Queen, εξαρτάται καθαρά απο τα γούστα σου αν μείνεις σε χοστελ υπολόγιζε 20 ευρώ η βραδιά αν μείνεις σε ξενοδοχείο μονόκλινο δε συμφέρει δίκλινο ναι!Τα μέσα μεταφοράς είναι τσουχτερά αλλά πάρε travelcard ή oyster card. ψαχουλεψε μέσω "αναζητησης" θα τα βρεις κ συνοπτικά

καλά να περάσεις
1.Τιμή easy live για ένα άτομο με επιστροφη 99,73  τα διπλά απο raynair...άρα συμφέρει
2. οι ώρες του easy bus μπορει να είναι ανοιχτές?
3.Τι προτήνεται απο ξενοδοχείο οικονομικο και προσβάσιμο?
4.travelcard ή oyster card τι κόστος έχουν και τι προσφέρουν.....?
5.γενικά αυτη η περίοδος για Λονδίνο αξίζει?
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
Όποιος έχει όρεξη ας βοηθήσει.....λιγο γιατί έχω χαθεί στο ψάξε ψάξε...είδικά στο θέμα ξενοδοχείου και περιοχής ....τα βρίσκω όλα πανάκριβα
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στη Τοσκάνη..
1) Δεν υπάρχει RAYNAIR.....(Μόνο RAY-BAN:cool: )
2)Η τιμή είναι πολύ καλή αλλά φαντάζομαι χωρίς βαλίτσα μόνο με χειραποσκευή, αν θέλεις είναι κανένα 30αρι νομίζω εξτρα...)
3)Στο πήγαινε η easy έχει καλύτερη ώρα(φτάνεις μεσημεράκι περίπου) ενώ η ryan βολεύει στην επιστροφή μιας και ξεκινάει πάλι μεσημεράκι σε αντίθεση με το 6.50πμ της easy....
4)Η μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο γίνεται είτε με stansted express είτε με easybus σύμφωνα και με τον ταξιδιωτικό οδηγό του traveller..Στο πρώτο η διαδρομή διαρκεί 45 λεπτά ενώ στο δεύτερο 1 ώρα και 15 λεπτά..Επίσης το κόστος είναι διπλάσιο στο πρώτο.....Απλώς δεν γνωρίζω ακριβώς ποιο από τα 2 σε αφήνει σε καλύτερο σημείο...Εσύ θα αποφασίσεις αφού βρεις και το ξενοδοχείο σου...
5)Για το easybus οι ώρες πρέπει να είναι κανονισμένες τη στιγμή της κράτησης..
6)Σε ποια περίοδο αναφέρεσαι...?
7) Για 5 ημέρες θα είναι γύρω στις 500-600 λίρες κάτι οικονομικό εκτός κι αν δεν έχεις πρόβλημα καθόλου με το δωμάτιο και δεν πάσχεις από κλειστοφοβία οπότε μπορείς να δεις τη περίπτωση των easyhotel...
8)Εμένα προσωπικά με βολεύει περισσότερο να βγάζω ημερήσιες κάρτες...Γύρω στις 6,5 λίρες για ζώνες 1-2..Επίσης η διαφορά είναι ότι η oyster είναι μια κάρτα που τη γεμίζεις από πριν με χρήματα και κάθε φορά που μπαίνεις σε κάποιο μέσο θα πρέπει να την ακουμπάς στο ειδικό μηχάνημα ώστε να σου αφαιρεθεί το ανάλογο ποσό...Με την ημερήσια είναι στάνταρ τα λεφτά που θα δώσεις για όλη τη μέρα και όλα τα μέσα....
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
1) Δεν υπάρχει RAYNAIR.....(Μόνο RAY-BAN:cool: )
2)Η τιμή είναι πολύ καλή αλλά φαντάζομαι χωρίς βαλίτσα μόνο με χειραποσκευή, αν θέλεις είναι κανένα 30αρι νομίζω εξτρα...)
3)Στο πήγαινε η easy έχει καλύτερη ώρα(φτάνεις μεσημεράκι περίπου) ενώ η ryan βολεύει στην επιστροφή μιας και ξεκινάει πάλι μεσημεράκι σε αντίθεση με το 6.50πμ της easy....
4)Η μεταφορά από και προς το αεροδρόμιο γίνεται είτε με stansted express είτε με easybus σύμφωνα και με τον ταξιδιωτικό οδηγό του traveller..Στο πρώτο η διαδρομή διαρκεί 45 λεπτά ενώ στο δεύτερο 1 ώρα και 15 λεπτά..Επίσης το κόστος είναι διπλάσιο στο πρώτο.....Απλώς δεν γνωρίζω ακριβώς ποιο από τα 2 σε αφήνει σε καλύτερο σημείο...Εσύ θα αποφασίσεις αφού βρεις και το ξενοδοχείο σου...
5)Για το easybus οι ώρες πρέπει να είναι κανονισμένες τη στιγμή της κράτησης..
6)Σε ποια περίοδο αναφέρεσαι...?
7) Για 5 ημέρες θα είναι γύρω στις 500-600 λίρες κάτι οικονομικό εκτός κι αν δεν έχεις πρόβλημα καθόλου με το δωμάτιο και δεν πάσχεις από κλειστοφοβία οπότε μπορείς να δεις τη περίπτωση των easyhotel...
8)Εμένα προσωπικά με βολεύει περισσότερο να βγάζω ημερήσιες κάρτες...Γύρω στις 6,5 λίρες για ζώνες 1-2..Επίσης η διαφορά είναι ότι η oyster είναι μια κάρτα που τη γεμίζεις από πριν με χρήματα και κάθε φορά που μπαίνεις σε κάποιο μέσο θα πρέπει να την ακουμπάς στο ειδικό μηχάνημα ώστε να σου αφαιρεθεί το ανάλογο ποσό...Με την ημερήσια είναι στάνταρ τα λεφτά που θα δώσεις για όλη τη μέρα και όλα τα μέσα....
Ryanair.....πάμε...χεχεχε....σχετικά με την τίμή έιναι +40 με την βαλίτσα αλλά και πάλι καλή είναι....(μόλις άλλαξε προς τα κάτω στα 30 ευρώ το άτομο με επιστροφή) ...σχετικά με τις ώρες έχεις δίκιο αλλά η easy ακόμα δεν έχει καμμία προσφορά...σχετικά με το easy bus μάλλον για εκεί καταλήγω....(έχει πάει κάποιος?)...
Το θέμα μου το μεγάο είναι που πρέπει να μείνω πια περιοχή....θέλω κάτι οικονομικό ρε γαμώτο...(HELP ME......)
Με τις μεταφορές έχεις δίκιο καλήτερα μάλλον οι ημερήσιες....κάρτες....

περίοδος ταξιδιού 12/10 με 17/10
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
στο booking.com δεξιά σου μπήκες??Πειραματίσου λίγο σε αυτό, γράψε μας αυτά που έχεις κατά νου κ σε εξυπηρετούν οικονομικά και θα σου πούμε μια γνώμη. Θα έχεις κ μωρουλίνι μαζί?Το σίγουρο είναι οτι δεν μπορείς να το βασανίσεις άρα αναγκαστικά πρέπει να μείνεις περιοχή westminster (χμ ευρηκα!Στο αββαείο! :haha:) ή σε hyde park.

Ψάχνεις για τρίκλινο επομένως??
Ειλικρινά πολύ δύσκολο να βρεις κάτι οικονομικό στο κέντρο αλλά μη σε απελπίζω απο τώρα :(

΄σο για την easy bus κάπου πήρε το μάτι μου οτι μπορείς να πας κ στην επόμενη διαδρομή αν δεν προλάβεις αυτή που έκλεισες. Μια χαρά οικονομική είναι κ άμεσα μπορείς να πάρεις μετρο να συνεχίσεις...
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
στο booking.com δεξιά σου μπήκες??Πειραματίσου λίγο σε αυτό, γράψε μας αυτά που έχεις κατά νου κ σε εξυπηρετούν οικονομικά και θα σου πούμε μια γνώμη. Θα έχεις κ μωρουλίνι μαζί?Το σίγουρο είναι οτι δεν μπορείς να το βασανίσεις άρα αναγκαστικά πρέπει να μείνεις περιοχή westminster (χμ ευρηκα!Στο αββαείο! :haha:) ή σε hyde park.

Ψάχνεις για τρίκλινο επομένως??
Ειλικρινά πολύ δύσκολο να βρεις κάτι οικονομικό στο κέντρο αλλά μη σε απελπίζω απο τώρα :(

΄σο για την easy bus κάπου πήρε το μάτι μου οτι μπορείς να πας κ στην επόμενη διαδρομή αν δεν προλάβεις αυτή που έκλεισες. Μια χαρά οικονομική είναι κ άμεσα μπορείς να πάρεις μετρο να συνεχίσεις...
στο booking έχω μπει και ψάχνω .....πολυ ψάξιμο....μέχρι το βραδυ θα γράψω κάποια να μου πείτε....σχετικά με τις περιοχές να κοιτάω westminster ή σε hyde park?αυτές είναι κέντρο?....το μωρό θα το κρατήσουν οι γιαγιάδες .....άρα ψάχνω δίκλινο.....πιστεύω πρέπει το βραδυ να κλείσω τα αεροπορικά για να προλάβω.......Το ξενοδοχείο μένει....πρέπει να κατεβάσω το κόστος της διαμονής.......(μια ιδέα τα easy hotel.....η ούτε να το σκέφτομαι?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
το easyhotel είναι να..πως να το πω...ασφυκτικό..οριακά χωράει ένας αλλά πολύ οικονομική λύση για δεδομένα δίκλινου ειδικά, μπες στο youtube έχει κάποια βιντεάκια να πάρεις μια ιδέα κ αν δεν σου έρθει δύσπνοια θα υποκλυθώ :D
Αν είστε πάντως κατηγορία φτερού κ χωράτε προχώρα το έχει ένα πολύ ωραίο στη victoria που βολεύει πολύ ;) καμιά 50αριά ευρώ το πολύ.
hyde park ακόμη καλύτερα..
Θα κοιτάξω κ γω λίγο αργότερα κ θα σου πω, ειδήμων είναι ο τριπάκιας πάντως ;)
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
το easyhotel είναι να..πως να το πω...ασφυκτικό..οριακά χωράει ένας αλλά πολύ οικονομική λύση για δεδομένα δίκλινου ειδικά, μπες στο youtube έχει κάποια βιντεάκια να πάρεις μια ιδέα κ αν δεν σου έρθει δύσπνοια θα υποκλυθώ :D
Αν είστε πάντως κατηγορία φτερού κ χωράτε προχώρα το έχει ένα πολύ ωραίο στη victoria που βολεύει πολύ ;) καμιά 50αριά ευρώ το πολύ.
hyde park ακόμη καλύτερα..
Θα κοιτάξω κ γω λίγο αργότερα κ θα σου πω, ειδήμων είναι ο τριπάκιας πάντως ;)
οκ θα δω και εγω περημένω τα νέα σου καθώς και τον τρυπάκια...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
μαύρα μαντάτα σου έχω Αχιλλέα!
Στο κέντρο έχει μόνο δίκλινα-ναι μεν ξενοδοχεία-αλλά με κοινό μπάνιο.

Προτείνω easyhotel victoria τελικά.
Αν μπορείς να ξεφύγεις οικονομικά θα βρεις πολλά-οικονομικό όμως δεν βρήκα κάτι :( Αξίζει όμως μωρέ να ξεφύγεις οικονομικά για τη μητέρα του παιδιού σου :D (τι κ αν δεν θα έχει γάλα να πιει ο μικρός για καναδυο μήνες, μετά το ξεσάλωμα των γονιών του στο London? :haha:)
 
Μηνύματα
167
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Δενν πάμε ...έχουμε μωρά.
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΝΤΑΡΚΤΙΚΗ
μαύρα μαντάτα σου έχω Αχιλλέα!
Στο κέντρο έχει μόνο δίκλινα-ναι μεν ξενοδοχεία-αλλά με κοινό μπάνιο.

Προτείνω easyhotel victoria τελικά.
Αν μπορείς να ξεφύγεις οικονομικά θα βρεις πολλά-οικονομικό όμως δεν βρήκα κάτι :( Αξίζει όμως μωρέ να ξεφύγεις οικονομικά για τη μητέρα του παιδιού σου :D (τι κ αν δεν θα έχει γάλα να πιει ο μικρός για καναδυο μήνες, μετά το ξεσάλωμα των γονιών του στο London? :haha:)
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου....είμαι στο μανιακό ψάξιμο....χεχεχε ...αν κάποιος έχει να προτεινει κάτι καλό και οικονομικό στο Λονδίνο.....θα περιμένω ....... και τον μετρ τρυπακια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.856
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom