Ηνωμένο Βασίλειο Λονδινο για 4 ημερες

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
9-18/11 βρήκαν να το κάνουν?:(
Κρίμα θα ήθελα με 1000 να πάω...
Ε φετος δεν το ξεραν. Του χρονου θα φροντισουν να σε ρωτησουν ποτε σε βολευει...
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
ζηλευω πολυ...παντα με την καλη την εννοια...
1) υπαρχει λεωφορειακι το gatwick express το οποιο τερματιζει στον σταθμο victoria Trains to Gatwick from Victoria | Gatwick Express | Gatwick Express ,απο εκει ή που παιρνεις ταξι και σας αφηνει στο ξενοδοχειο (τσιμπαει) ή απο τον σταθμο victoria που θα εισαι ηδη παιρνεις πρασινη-district ή την κίτρινη γραμμή κατεβαινεις στην σταση westminster και οπως εισαι παιρνεις την γκρι γραμμή- jubilee και κατεβαινεις στην σταση bond street.λιγο περπατημα και εφτασες στο hotel...η συμβουλη μου ειναι αγορασε ταξιδιωτικο οδηγο χαρτοπολεις και φυσικα μια oyster card απο οποιοδηποτε σταθμο του μετρο.
2)να σου πω την αληθεια για τα εστιατορια δεν πολυ συγκρατησα ονοματα και πηγαιναμε οπου μας αρεζε οπτικα σε μπυραριες κυριως γιατι το κλιμα μεσα ηταν πολυ ωραιο και ειχε κρεατα fish and chips και μπυρες φυσικα.. φτήνο φαγητο στo oρθιο θα συναντηστε στην camden .Τα stake houses μας ειχαν φανει πανακριβα 14 λιρες ενα πιατο...
3) απ'οτι θυμαμαι σχεδον παντου ειχε εισοδο εκτος απο το βρετανικό μουσειο.τ ο μουσειο φυσικης ιστοριας και καποια αλλα ψαξε στο google τα λεει ... γνωμη μου καλο το madam tussaud's αλλα πανακριβο και εχει παντα πολυ κόσμο και δεν το ευχαριστιεσαι και απειρη αναμονη στην ουρα..το london eye τζαμπα λεφτα οχι οτι δεν ειναι ωραιο αλλα καλυτερα να τα επενδυστε αλλιως τα χρηματα που θα δωσετε εκει!!!
4) για φτηνες αγορές οτι σου ειπαν οι υπολοιποι συμφωνω απόλυτα αλλα και μια βολτιτσα στο παζαρι portobello market αξιζει.

καλα να περαστε βρε παιδια, ελπιζω να βοηθησα
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
vickoland said:
3) απ'οτι θυμαμαι σχεδον παντου ειχε εισοδο εκτος απο το βρετανικό μουσειο.τ ο μουσειο φυσικης ιστοριας και καποια αλλα ψαξε στο google τα λεει ...
να διορθώσω..
υπάρχουν κι άλλα σημαντικά αξιοθέατα που είναι δωρεάν tate modern,tate britain,εθνική πινακοθήκη
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.142
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
να διορθώσω..
υπάρχουν κι άλλα σημαντικά αξιοθέατα που είναι δωρεάν tate modern,tate britain,εθνική πινακοθήκη
Οντως... Ολα τα δημοσια ειναι ΔΩΡΕΑΝ (εκτος των ειδικων εκθεσεων).
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
giayto egrapsa kai se kapoia alla giati den thymomoun poia einai akrivws me free eisodo.. :)
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
giayto egrapsa kai se kapoia alla giati den thymomoun poia einai akrivws me free eisodo.. :)
Διόρθωσε το μήνυμά σου, γιατί σύμφωνα με τους όρους χρήσης:
Τα μηνύματα πρέπει να γράφονται στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ για να είναι ευανάγνωστα. Η χρήση των greeklish απαγορεύεται στο φόρουμ.
http://www.travelstories.gr/rules.php
 

vickoland

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
brugge-brussels
Ταξίδι-Όνειρο
HALLSTAT
σωστα τωρα ειδα οτι ειναι greeklish τον ξερω τον ορο αλλα απο την βιασυνη μου εκανα το λαθος!!.. δεν εχω στειλει και πολλα μηνυματα στο φορουμ και δεν ειμαι εξοικειωμενη.. θα το διορθωσω τωρα κιολας!!! σορρυ..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.864
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom