Ουγγαρία Λουτρά στη Βουδαπέστη!!!

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ωστόσο το ποιες θα είναι οι επιπτώσεις όταν βγεις απο τα ζεστά νερά στους -2C και πιθανόν και στα χιόνια (παρόλο που θα στεγνώσεις τα μαλλιά) είναι ένα θέμα...
Σε διαβεβαιώ καμία επίπτωση. Και σου μιλάει μια κρυουλιάρα:D Εννοείται ότι μετά το μπανιάρισμά σας θα ντυθείτε ζεστά και θα βάλετε κι ένα σκουφάκι, ε;


Και στα Gellert υπάρχουν 2-3 κοινές πισίνες.
Επειδή μπανιαρίστηκα καταχείμωνο,να σας πω ότι η αίσθηση μετά τα λουτρά είναι απίστευτη...τι κρύο και τι πιστολάκια...ένα σκουφί και βουρ στο περπάτημα μια και η κούραση έχει μείνει στις πισίνες...
Αυτό είναι αλήθεια!!! Νιώθεις "ανάλαφρος" μετά τα λουτρά, σα να έχει φύγει από πάνω σου όλη η κούραση. Χμμμμμ... για τα μαλλιά ενός άντρα τα πράγματα είναι πιο εύκολα, αν όμως μια γυναίκα έχει μακριά μαλλιά δεν μπορεί να βγει έξω με βρεγμένα μαλλιά γιατί θα ξυλιάσει.

Κάπου διάβασα ότι άμα μείνεις λιγότερο από ένα δίωρο δεν πληρώνεις? Ή κάτι έχω μπερδέψει?
Και κάτι ακόμα.. εκτός από πλάτσα πλούτσα αξίζει να κάνεις και κάτι αλλό στα λουτρά?
Όχι, πληρώνεις. Απλά σου επιστρέφουν ένα μέρος των χρημάτων που έδωσες. Μπες στο site που σου έδωσα πιο πάνω και τσέκαρε τις τιμές. Εκτός από μπάνιο στις εξωτερικές και στις εσωτερικές πισίνες μπορείς να κάνεις σάουνα και μασάζ. Αν θέλεις όμως μασάζ, πρέπει να είσαι εκεί νωρίς γιατί κλείνουν το απόγευμα, έχω την εντύπωση ή στις 6 ή στις 7.

Οι εξωτερικές πισίνες είναι όλα τα λεφτά!!!:clap:
Να πάρετε καμπίνα για να βάλετε όλα τα προσωπικά σας αντικείμενα και να αλλάξετε με την ησυχία σας. Η διαφορά στην τιμή είναι πολύ μικρή.
Εννοείται ότι 2 ώρες δε θα σας φτάσουν! Η εμπειρία είναι μοναδική!:clap:
Βγαίνοντας από το χώρο που αλλάζεις και αφήνεις τα πράγματά σου, παθαίνεις ένα σοκ:shock: από τη διαφορά θερμοκρασίας (σκέψου να βγεις με μαγιώ στους 0 βαθμούς:roll::haha:), αλλά ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ! Όλα μια απόφαση είναι!
 

the Lycan

Member
Μηνύματα
215
Likes
90
Επόμενο Ταξίδι
Βοστώνη...10 και σήμερα..
Ταξίδι-Όνειρο
Σκωτία
από όσα ποστ βλέπω σε αυτό και σε άλλα topic , καταλαβαίνω ότι θα είμαστε κάμποσοι Βουδαπέστη Νοέμβριο Δεκέμβριο. Δεν κανονίζουμε λοιπόν έναν καφέ Travelstories εκεί?????
:bleh:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Απο οτι θυμαμαι στα Gellert ειχε καποια σεσουαρ (σαν αυτα που εχουν στα ξενοδοχεια) τα οποια κανουν μια χαρα την δουλεια τους
Στα Szechenyi δεν θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο .. Παντως ουτε πετσετα να παρεις, νοικιασε μια απο εκει. Δεν αξιζει να την κουβαλας μαζι σου, ασε που μπορει να την χασεις! Ειναι πολυ μικρο το κοστος.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Στα Szechenyi δεν θυμαμαι να ειδα κατι τετοιο .. Παντως ουτε πετσετα να παρεις, νοικιασε μια απο εκει. Δεν αξιζει να την κουβαλας μαζι σου, ασε που μπορει να την χασεις! Ειναι πολυ μικρο το κοστος.
Πιστολάκια στα Szechenyi έχει σίγουρα (τα χρησιμοποιήσαμε). Τώρα για την πετσέτα, αυτή που νοικιάζεις είναι σαν μεγάλο σεντόνι και όχι πετσέτα. Ευαγγελία, νομίζω ότι κάπου σε κάποιο άλλο τόπικ το έχουμε ξανασυζητήσει αυτό. Όταν ήμασταν εμείς εκεί, έδιναν κάτι μεγάλα πανιά σα σεντόνια, νομίζω ότι όταν ήσουν εσύ εκεί είπες ότι έδιναν κανονικές πετσέτες ή δε θυμάμαι καλά;
Πάντως και η πετσέτα του ξενοδοχείου είναι μια καλή λύση.
 

xrysa_kon

Member
Μηνύματα
39
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Όπου υπάρχουν όνειρα..
Ναι για τις πετσέτες το έχετ ξανασυζητήσει!! χαχα το έχω διαβάσει!!! και για αυτό είπα να παρω πετσέτες μαζί μου... :lol:
θα κάνω την πιο χαζή ερώτηση ever... Οκτώβριο μήνα... θα πάμε στις εξωτερικές πισίνες?? Πλάκα με κάνετε?? Μήπως πρέπει να αγοράσω ειδικό μαγιό με γουνάκι πάνω?(πάντα οικολογικό,ε!!):shock:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Πιστολάκια στα Szechenyi έχει σίγουρα (τα χρησιμοποιήσαμε). Τώρα για την πετσέτα, αυτή που νοικιάζεις είναι σαν μεγάλο σεντόνι και όχι πετσέτα. Ευαγγελία, νομίζω ότι κάπου σε κάποιο άλλο τόπικ το έχουμε ξανασυζητήσει αυτό. Όταν ήμασταν εμείς εκεί, έδιναν κάτι μεγάλα πανιά σα σεντόνια, νομίζω ότι όταν ήσουν εσύ εκεί είπες ότι έδιναν κανονικές πετσέτες ή δε θυμάμαι καλά;
Πάντως και η πετσέτα του ξενοδοχείου είναι μια καλή λύση.
Ειπα εγω ετσι? Δεν θυμαμαι να το ειπα...Μεγαλα πανια , σαν σεντονια μας ειχαν δωσει και μας!
Κανονικες πετσετες ειχαμε στο Gellert
Ας παρει απο το χοτελ , αλλα εκει γινεται της συμπουρμπουλης και ο ενας βουταει την πετσετα του αλλου, οποτε για να ειναι ξεγνοιαστη ας νοικιασει μια.
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ναι για τις πετσέτες το έχετ ξανασυζητήσει!! χαχα το έχω διαβάσει!!! και για αυτό είπα να παρω πετσέτες μαζί μου... :lol:
θα κάνω την πιο χαζή ερώτηση ever... Οκτώβριο μήνα... θα πάμε στις εξωτερικές πισίνες?? Πλάκα με κάνετε?? Μήπως πρέπει να αγοράσω ειδικό μαγιό με γουνάκι πάνω?(πάντα οικολογικό,ε!!):shock:
Και γω Οκτωβρη πηγα, αλλοι πηγαν Νοεμβρη , Δεκεμβρη...
Μην το σκεφτεσαι!!! Το σιγουρο ειναι οτι θα παθεις πλακα!!!!
Πολυυυυυ relax !!!!!!!!
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Εγώ ήμουν ο τυχερός που δεν μου έδωσαν σεντόνι...
Μα η μεγαλύτερη απόλαυση xrysa είναι να βουτάς στις ζεστές πισίνες με ψοφόκρυο...δοκίμασέ το είναι απίθανο!!!!
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
θα κάνω την πιο χαζή ερώτηση ever... Οκτώβριο μήνα... θα πάμε στις εξωτερικές πισίνες?? Πλάκα με κάνετε?? Μήπως πρέπει να αγοράσω ειδικό μαγιό με γουνάκι πάνω?(πάντα οικολογικό,ε!!):shock:
Χμμμ... εγώ θα σου πρότεινα στολή βατραχανθρώπου:bleh::haha: Γι' αυτό σου έγραψα πιο πάνω ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ! Μετά δε θα θες να βγεις! Εμείς ήμασταν εκεί τις πρώτες μέρες του Νοεμβρίου. Το μεγάλο πρόβλημα είναι πώς βγαίνεις από τις εξωτερικές πισίνες για να πας στις εσωτερικές. Θυμάμαι ότι είχαμε αφήσει τις πετσέτες έξω σε ένα παγκάκι και, όταν βγήκαμε και προσπαθήσαμε να τις ρίξουμε πάνω μας μέχρι να μπούμε στο κτίριο με τις εσωτερικές πισίνες, αρχίσαμε να ουρλιάζουμε γιατί οι πετσέτες είχα πιάσει κρυστάλλους και ήταν προτιμότερο να είσαι με το μαγιώ στο κρύο (μπρρρρρρρρ...) παρά να έχεις τα παγάκια στην πλάτη σου:haha:
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Ειπα εγω ετσι? Δεν θυμαμαι να το ειπα...Μεγαλα πανια , σαν σεντονια μας ειχαν δωσει και μας!
Εγώ ήμουν ο τυχερός που δεν μου έδωσαν σεντόνι...
Βρέθηκε ο ένοχος!:bleh::haha: Θυμόμουν ότι κάποιος το είπε, αλλά δε θυμόμουν ποιος:rolleyes:
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Όπως τα λέει η Bahari είναι.Και αν τυχόν σκουπιστείς στο ενδιάμεσο,η πετσέτα γίνεται κασάτο!!!!!:haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
883.981
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom