Ουγγαρία Λουτρά στη Βουδαπέστη!!!

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Θανάση επειδή βλέπω ότι τα ξέρεις καλά, μέχρι τι ώρες είναι ανοιχτά τα λουτρά; Και πόσο κοστίζουν σε ευρώ; (στο λινκ που έδωσες δεν τα γράφει σε ευρώ)
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μέχρι τις 8 το βράδυ, και η είσοδος στα λουτρά ξεκινάει απο τα 9 ευρώ

ένα ευρώ - 320 HUF
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
αισθανομαι λιγο καλυτερα τωρα
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
άμα σε ηρεμήσει αυτό:
έχω κάνει μπάνιο εκεί, πάνω από 10 φορές (εκ των οποίο είχα κι 2 bussines meeting εκεί με την πρωην δουλειά μου εκεί)
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
άμα σε ηρεμήσει αυτό:
έχω κάνει μπάνιο εκεί, πάνω από 10 φορές (εκ των οποίο είχα κι 2 bussines meeting εκεί με την πρωην δουλειά μου εκεί)
Λίγο kinky τα business meetings σας;; :shock:
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
ειχα διαβασει πολυ καλα λογια για το Szechenyi Bath and Spa Budapest
αλλα τελικα δεν ανταποκρινοταν στα δικα μου γουστα!

περα απο την υπεροχη αρχιτεκτονικη, ολα τα αλλα τα βρηκα χαλια!

που και παλι το κτιριο δεν ειναι καλοδιατηρημενο, αν κοιταξεις το πατωμα, τους τοιχους τα παραθυρα ολα φθαρμενα..μου εδωσαν την εντυπωση οτι δεν τους νοιαζει γιατι οπως και να χει ειναι τοσο πολυδιαφημισμενα που και μονο απο περιεργεια θα πας...

οι εσωτερικες πισινες πηχτρα στον κοσμο, και το χρωμα πρασινο..ουτε κατα διανοια να βουτηξουμε..
ειναι το χρωμα παντα ετσι ή επειδη ηταν απλα βρωμικα..?

η σαουνα τραγικη.. δεν υπηρχε καν καρβουνο να ριξεις νερο....

παρα πολυς κοσμος με αποτελεσμα μηδεν καθαριοτητα και μηδεν χαλαρωση..

δεν ξερω.. ισως επειδη ηταν Σαββατο, ισως επειδη ειναι τοσο τουριστικα, φτηνα και πανε ολοι... κοσμοσυρροη , η σαρα και η μαρα....

πηγα με δυο φιλες μου ιταλιδες, και απλα δεν προκειται να ξαναπαμε! ενταξει για γνωριμιες καλο ηταν, τιποτα παραπανω..

στην αυστρια και στην Ελλαδα βρισκεις καλυτερα σπα, κυριως πεντακαθαρα οπου δεν γινεται πατα με να σε πατω..αλλα και πιο ακριβα ... η χαλαρωση ομως και η καθαριοτητα ειναι εγγυημενη γιατι ακριβως δεν μπορουν να πανε ΟΛΟΙ ..
παραθετω εδω τα λινκ:

στην ΑΙΔΗΨΟ 5 Star Hotel - Thermae Sylla Spa & Wellness Hotel - Greece, Griechenland, Evia, Edipsos, Spa, Athen, Luxury Hotel
στην ΒIENNH Therme Wien: das gr
στο ΣΑΛΣΜΠΟΥΡΓΚ και συγκεκριμενα στο zell am See Tauern Spa Kaprun

Σε καποιον που δεν εχει ξανα παει σε σπα, τα szecheny φανταζουν παραδεισος,
προτιμηστε να πατε καθημερινες, ισως να εχει λιγοτερο κοσμο..
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
δεν ξερω.. ισως επειδη ηταν Σαββατο, ισως επειδη ειναι τοσο τουριστικα, φτηνα και πανε ολοι... κοσμοσυρροη , η σαρα και η μαρα....
Ακριβώς γι' αυτό γινόταν ο κακός χαμός!!! Όταν είχα πάει, πριν περίπου τρία χρόνια, και το είχα ψάξει σε διάφορα ξένα site/φόρουμ, η συμβουλή όλων ήταν: Μην πάτε σ/κ γιατί συνήθως πάει πολύς κόσμος "εκδρομή", συν γυναιξί και τέκνοις, οπότε και δεν μπορείς να το ευχαριστηθείς.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Όποιος δεν διαβάζει τις (σωστές) πληροφορίες, αυτά παθαίνει...

Τό'χουν γράψει και εδώ (ευαγγελία, κλπ.) για τα Gellert, το έχουμε γράψει και σε άλλά (από τα άπειρα) ποστ για τη Βουδαπέστη:

1) Δεν πάτε στα Szechenyi
2) Πάτε στα Rudas ή στα Gellert

και, αν θέλετε να δείτε πώς ήταν πραγματικά τα λουτρά του 16ου αιώνα και να μη δείτε τουρίστα, στα Kiraly. Τέλος!
 

neraida

Member
Μηνύματα
391
Likes
87
δεν πειραζει καθολου babaduma!:)
για μια φορα δεν πειραζει καθολου!
καλυτερα να ξερουμε τα χειροτερα, για να μπορουμε να εκτιμουμε τα καλυτερα!

αν ειχα χρονο θα πηγαινα και στα αλλα! αλλα ειχαμε χρονο μονο για ενα σπα αυτη την φορα!

δυστηχως τα gellert σαβατο και κυριακη ηταν κλειστα!

from 6.30am until 7pm on weekdays, closed on Saturdays and Sundays!

btw το σπα στο caprun zell am see, ειχαμε παει σαβατο και δεν γινοταν της κακομοιρας! ισως επειδη η σαουνα με την χρηση πισινας πηγαινε στα 35 ευρω το ατομο ενω στο συγκεκριμενο σπα της Βουδαπεστης πηγαινε καπου στα 12 ευρω.. (για την ακριβως τιμη δεν θυμαμαι - ηταν και στα φιορινια) :)
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Τό'χουν γράψει και εδώ (ευαγγελία, κλπ.) για τα Gellert, το έχουμε γράψει και σε άλλά (από τα άπειρα) ποστ για τη Βουδαπέστη:

1) Δεν πάτε στα Szechenyi
2) Πάτε στα Rudas ή στα Gellert
Γιατί στα Gellert το σ/κ δεν έχει κόσμο; Ή είναι πιο καθαρά; Δε νομίζω να έχει πει κανείς ότι τα μεν είναι πιο καθαρά από τα δε ή ότι τα σ/κ έχουν λιγότερο (ή περισσότερο) κόσμο.
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Ναι babaduma όντως, στα ποστ περί Βουδαπέστης που υπάρχουν εδώ μέσα υπάρχουν ενθουσιώδη σχόλια για Szechenyi ως must..Αυτό της Ευαγγελίας δεν το έχω δει, μου ξέφυγε..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.809
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom