Γαλλία Λούβρο Παρίσι

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Μου στειλανε φώτο με τη σημερινή κατάσταση το πρωί. Δεν ήξερα ότι έχει αρχίσει τις συναυλίες! Καλή επιτυχία της εύχομαι!

View attachment 398058
Διαβάζω και βλέπω σε διάφορα τοπικ για την κατασταση στο Παρίσι φετος κ απο θέμα τιμών κ τουρισμου κ μακαρίζω την τύχη μου που πήγα πέρυσι τετοια εποχη κ μπήκαμε στο Λουβρο χωρίς να σταθούμε ούτε για ένα nanosecond στην ουρα! Καλά για τιμές ( γενικά στο ταξίδι) δεν το συζητώ πήγαμε με πακετο 2+1 δώρο κ δεν το ξέραμε!
 

xanthi3

Member
Μηνύματα
72
Likes
89
Μπροστά στο συγκεκριμένο πίνακα της Mona Lisa η εικόνα είναι αυτή μόνο που πρόκειται για ουρά - ακολουθούν δηλαδή διάδρομο με σχοινάκια μέχρι να φτάσουν στην μπροστινή θέση και να βγάλουν μια πολυπόθητη φωτογραφία. Εμείς επιλέξαμε να μην το κάνουμε, είδαν τα παιδιά τον πίνακα από κάποια απόσταση ακολουθώντας το διάδρομο εξόδου και θαυμάσαμε πραγματικά άλλους υπέροχους πίνακες που δεν τυγχάνουν προσοχής και βρίσκονται στο ίδιο δωμάτιο.. Εμείς μπήκαμε Λούβρο στις 09.45.. Είχε κόσμο αλλά όχι κοσμοσυρροή της εικόνας παραπάνω. Σίγουρα πέρυσι θα ήταν καλύτερα..
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εμείς το Πάσχα δεν είχαμε βρει ουρά από την είσοδο καρουζέλ καθόλου... Η κεντρική είχε αρκετά μεγάλη ουρά. Κόσμο δεν ειχε πολύ,μόνο στην αίθουσα με την μόνα Λίζα. Παρεμπιπτόντως τότε είχε 65000 κρούσματα κ χωρίς μάσκα δεν κολλήσαμε σε αυτή την αίθουσα. Το Παρίσι το βρήκα απίστευτα ακριβό δυστυχώς.... Πιο πάνω κ από Λονδίνο....
 

georgeboudou

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπέρα σας , είμαι 20 ετών και είδα ότι οι ηλικίες 18-25 δικαιούνται να έχουν ελεύθερη είσοδο στο μουσείο του λούβρου. Ξέρετε εκτός από την ταυτότητα μου και το εισιτηρίο αν χρειάζομαι κάποιο άλλο αποδεικτικό;
 
Last edited:

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλησπέρα σας , είμαι 20 ετών και είδα ότι οι ηλικίες 18-25 δικαιούνται να έχουν ελεύθερη είσοδο στο μουσείο του λούβρου. Ξέρετε εκτός από την ταυτότητα μου και το εισιτηρίο αν χρειάζομαι κάποιο άλλο αποδεικτικό;
Edit: Γαλλία - Δωρεάν είσοδος σε άτομα κάτω των 26
 
Last edited:
Μηνύματα
159
Likes
784
Καλησπέρα σας , είμαι 20 ετών και είδα ότι οι ηλικίες 18-25 δικαιούνται να έχουν ελεύθερη είσοδο στο μουσείο του λούβρου. Ξέρετε εκτός από την ταυτότητα μου και το εισιτηρίο αν χρειάζομαι κάποιο άλλο αποδεικτικό;
Χρειάζεσαι απλά την ταυτότητά σου (ή διαβατήριο / άδεια οδήγησης). Αλλά μην την ξεχάσεις γιατί όντως ελέγχουν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Ξέρετε αν ισχύει η δωρεάν είσοδος στο Μουσείο το πρώτο Σάββατο κάθε μήνα από τις 18:00?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Ξέρετε αν ισχύει η δωρεάν είσοδος στο Μουσείο το πρώτο Σάββατο κάθε μήνα από τις 18:00?
Δεν έχω ενήμερη πληροφόρηση για να σου απαντήσω, αλλά την τελευταία φορά που βρέθηκα στο Λούβρο σε μέρα δωρεάν εισόδου γινόταν τέτοιο απερίγραπτο χάος από πολυκοσμία, που υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην το ξανακάνω ποτέ....
 
Μηνύματα
159
Likes
784
Δεν έχω ενήμερη πληροφόρηση για να σου απαντήσω, αλλά την τελευταία φορά που βρέθηκα στο Λούβρο σε μέρα δωρεάν εισόδου γινόταν τέτοιο απερίγραπτο χάος από πολυκοσμία, που υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην το ξανακάνω ποτέ....
Συμφωνώ και εγώ. Πραγματικά, αξίζει να δώσετε τα 17 ευρώ να το δείτε με την ησυχία σας και να κάνετε οικονομία κάπου αλλού.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.976
Likes
12.021
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ξέρετε αν ισχύει η δωρεάν είσοδος στο Μουσείο το πρώτο Σάββατο κάθε μήνα από τις 18:00?
Ήταν δωρεάν αλλά έχει σταματήσει να ανοίγει το μετά τις 18.00 το πρώτο Σάββατο του μήνα, όπως και τις Τετάρτες λόγω COVID-19. Πλέον μετά τις 18.00 μόνο Παρασκευές και με εισιτήριο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.561
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom