Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

Konstantinb

Member
Μηνύματα
223
Likes
947
Καλησπέρα.

το Πάσχα θα γίνει το πρώτο μπανάκι στη Μάλτα...ποια θεωρείτε την καλύτερη παραλία ?
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Καλησπέρα.

το Πάσχα θα γίνει το πρώτο μπανάκι στη Μάλτα...ποια θεωρείτε την καλύτερη παραλία ?
Δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι η καλύτερη, πάντως τον Ιανουάριο που πέρασε, βούτηξα στην St. Peters Pool... και ήταν ok!
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η μόνη που μου άρεσε ήταν η Blue Lagoon στο Comino (αν την πετύχεις χωρίς πολύ κόσμο!). Ως μέτρο σύγκρισης έχω τις παραλίες του κύριου νησιού. Gozo δεν είχα πάει σε παραλίες.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.938
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δεν ξέρω ποια μπορεί να είναι η καλύτερη, πάντως τον Ιανουάριο που πέρασε, βούτηξα στην St. Peters Pool... και ήταν ok!
Με τόσα φουγάρα και εργοστάσια εκεί δίπλα, ήθελε θάρρος αυτό!
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Καλησπέρα.

το Πάσχα θα γίνει το πρώτο μπανάκι στη Μάλτα...ποια θεωρείτε την καλύτερη παραλία ?
Οι πιο δημοφιλείς είναι οι Golden Bay Beach και Għajn Tuffieħa Bay που είναι σχεδόν δίπλα η μία στην άλλη. Είναι αμμώδεις και ειδικά η δεύτερη είναι και εντυπωσιακή σαν τοπίο. Τη μέρα που πήγα εγώ βέβαια η θάλασσα ήταν θαμπή και με φύκια. Εννοείται θα πας στο νησάκι Comino στην Blue Lagoon να κολυμπήσεις σε κρυστάλλινα νερά. Το πρόβλημα εκεί είναι αν θα βρεις ελεύθερο μέρος να απλώσεις μια πετσέτα. Το πρωί γίνεται χαμός, προτείνω να πας μετά τις 5 που θα αποχωρούν πολλοί. Στο νησί Gozo να πας στην Dwejra. Εκεί που ήταν κάποτε το Azure Window. Θα κολυμπήσεις στην Blue Hole, μια φυσική πισίνα με βράχια τριγύρω!
 

Vito

Member
Μηνύματα
746
Likes
1.019
Με τόσα φουγάρα και εργοστάσια εκεί δίπλα, ήθελε θάρρος αυτό!
Ενώ Φαλάσαρνα, Ελαφονήσι, Παλαιόχωρα, κλπ με τόσα θερμοκήπια από πάνω, με ημιτελείς βιολογικούς που ποτέ δεν ολοκληρώθηκαν και ρίχνουν όλα τα σκ@τ@ στο ίδιο σημείο, είναι μαγεία...

Ας μη σκέφτομαι από πλευράς καθαριότητας άλλα μέρη τύπου Μαύρη Θάλασσα, Νεκρά Θάλασσα, κάτι Ισπανιές κλπ...

Στο δεκάλεπτο μπάνιο δεν θα βγάλω ντε, και τρία χέρια... (άσε που το συγκεκριμένο σημείο κοιτάει στα ανοιχτά :bleh:)
 

taver

Member
Μηνύματα
12.477
Likes
28.938
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ενώ Φαλάσαρνα, Ελαφονήσι, Παλαιόχωρα, κλπ με τόσα θερμοκήπια από πάνω, με ημιτελείς βιολογικούς που ποτέ δεν ολοκληρώθηκαν και ρίχνουν όλα τα σκ@τ@ στο ίδιο σημείο, είναι μαγεία...

Ας μη σκέφτομαι από πλευράς καθαριότητας άλλα μέρη τύπου Μαύρη Θάλασσα, Νεκρά Θάλασσα, κάτι Ισπανιές κλπ...

Στο δεκάλεπτο μπάνιο δεν θα βγάλω ντε, και τρία χέρια... (άσε που το συγκεκριμένο σημείο κοιτάει στα ανοιχτά :bleh:)
Ντάξει, δίκιο έχεις, αλλά όσο να 'ναι ένα ψυχολογικό στο προκαλεί όταν το βλέπεις δίπλα σου. Μόνο στην κασπία που κάνεις μπάνιο δίπλα σε πετρελαιοπηγές έχω δει χειρότερα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.807
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom