Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

eva.library

Member
Μηνύματα
19
Likes
12
Σε ευχαριστώ για την απάντηση...
Η αλήθεια είναι ότι κοστίζει όσο περίπου να νοικιάσεις αυτοκίνητο.... Ξέρεις πόσο κοστίζει η κάρτα απεριορίστων διαδρομών και πως/που βγαίνει;
κοστιζει 21 ευρω και εχει διαρκεια μια εβδομαδα,απεριοριστα,η μαλτα εχει μονο λεοφωρεια αλλα και καραβακια που εξυπηρετουν,πληροφοριες δες εδω...
https://www.publictransport.com.mt/en/tallinja-card
την καρτα μπορεις να την βγαλεις και στο αεροδρομιο της μαλτας αλλα αν θυμαμαι καλα και ον λαιν μπορεις στο λινκ που σου εστειλα.
Σε ευχαριστώ πολύ!
 

eva.library

Member
Μηνύματα
19
Likes
12
καλησπέρα και πάλι!

Ήθελα να πω σε όποιον ενδιαφέρεται ότι η ενοικίαση μηχανής στη Μάλτα ήταν τελικά πανεύκολη υπόθεση.
Μας περίμεναν στο αεροδρόμιο να παραλάβουμε τη μηχανή και εκεί την αφήσαμε φεύγοντας την τελευταία ημέρα.
Το κόστος ήταν 25 ευρώ την ημέρα.
Η οδήγηση (αν και ανάποδα για εμάς) ήταν πανεύκολη, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα στους δρόμους για μια εβδομάδα που είμασταν εκεί...
Σε γενικές γραμμές μας βοήθησε ιδιαίτερα να πάμε όπου εμείς θέλαμε, χωρίς περιορισμό και χωρίς να συνωστιστούμε εν μέσω πανδημίας...
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλημέρα στην ομήγυρη! Καιρό τώρα παρακολουθώ εντυπωσιασμένη πόσοι από το φόρουμ έχουν πάει-πάνε-θα πάνε Μάλτα. Έτσι, σε μία κίνηση μεγάλου ενθουσιασμού και αισιοδοξίας έκλεισα ένα τετραήμερο με Aegean τέλη Οκτωβρίου στα 108€. Έχετε να μου προτείνετε κάτι σε διαμονή; δεν έχω πρόβλημα για ξενοδοχείο ή airbnb, υπάρχει η πιθανότητα να έρθει μία φίλη αλλά καθώς δεν μου αρέσει να εξαρτώμαι από άλλους που αποφασίζουν σε άλλους χρόνους από εμένα, το βλέπω και για μόνη. Μου έχει λείψει ένα ταξίδι μόνη και η Μάλτα ήταν ένα από τα ακυρωμένα του μαύρου 2020 (μαζί με την Ισλανδία, εξαιρετικά πονεμένη ιστορία).
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.162
Likes
5.057
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Στη Valletta κεντρο , ειχαμε μεινει 40τ.μ ,διαμερισματα, αψογα ολα
Inicio
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Έχει πολλά δωμάτια σε εξαιρετικρς τιμες! μπες στο βοοκινγ και δες προσφορες... στις ημερομηνιες που θες. Εμενα μου αρεσαν αυτα... δεν εχω παει ακομα για να ξερω σιγουρα ομως... Ta' Tereza In Sajjan Lane, Σλιέμα, Μάλτα δες και ★★★ Hotel Castille, Βαλέτα, Μάλτα (μου το είχε προτείνει η paestra) δες και Luciano Valletta Studio - Self Catering, Βαλέτα, Μάλτα πολλοι εδω εχουν μεινει και στο ★★★ Osborne Hotel, Βαλέτα, Μάλτα δες και ★★★ Sliema Hotel by ST Hotels, Sliema, Malta δες και Euro Guest House, Il-Gżira, Malta ... Διαβασε κριτικες... εγω σου εβαλα ποια κοιταζα εγω....
 
Last edited:

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Έχει πολλά δωμάτια σε εξαιρετικρς τιμες! μπες στο βοοκινγ και δες προσφορες... στις ημερομηνιες που θες. Εμενα μου αρεσαν αυτα... δεν εχω παει ακομα για να ξερω σιγουρα ομως... Ta' Tereza In Sajjan Lane, Σλιέμα, Μάλτα δες και ★★★ Hotel Castille, Βαλέτα, Μάλτα δες και Luciano Valletta Studio - Self Catering, Βαλέτα, Μάλτα πολλοι εδω εχουν μεινει και στο ★★★ Osborne Hotel, Βαλέτα, Μάλτα δες και ★★★ Sliema Hotel by ST Hotels, Sliema, Malta δες και Euro Guest House, Il-Gżira, Malta ... Διαβασε κριτικες... εγω σου εβαλα ποια κοιταζα εγω....
:):):cool::clap:Είσαι φοβερή, σε ευχαριστώ! Αυτό έκανα κι εγώ τώρα, έψαχνα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Ζαχαροπλαστειο στη βαλεττα ή σλθεμα έχει να προτείνει κάνεις; για αγορά τούρτας; ή delivery έστω;
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπέρα και πάλι!

Ήθελα να πω σε όποιον ενδιαφέρεται ότι η ενοικίαση μηχανής στη Μάλτα ήταν τελικά πανεύκολη υπόθεση.
Μας περίμεναν στο αεροδρόμιο να παραλάβουμε τη μηχανή και εκεί την αφήσαμε φεύγοντας την τελευταία ημέρα.
Το κόστος ήταν 25 ευρώ την ημέρα.
Η οδήγηση (αν και ανάποδα για εμάς) ήταν πανεύκολη, δεν αντιμετωπίσαμε κανένα πρόβλημα στους δρόμους για μια εβδομάδα που είμασταν εκεί...
Σε γενικές γραμμές μας βοήθησε ιδιαίτερα να πάμε όπου εμείς θέλαμε, χωρίς περιορισμό και χωρίς να συνωστιστούμε εν μέσω πανδημίας...
Το αυτοκίνητο το απορριψαμε λόγω ανάποδης οδήγησης.... Η μήχανη είναι πιο εύκολη; τι μηχανάκι; κράνη δίνουν; πας άνετα γκιτζο με μηχανάκι; μπορείς να βάλεις λινκ;
 

chrisp3154

Member
Μηνύματα
7
Likes
6
:):):cool::clap:Είσαι φοβερή, σε ευχαριστώ! Αυτό έκανα κι εγώ τώρα, έψαχνα.
Καλησπέρα,
Στο συγκεκριμένο " Ta' Tereza In Sajjan Lane, Σλιέμα, Μάλτα " θα μείνω στις ημερομηνίες 6/8 με 9/8, οπότε θα σας ενημερώσω για τη κατάσταση του στη περίπτωση που δεν έχετε κλείσει ακόμα δωμάτιο.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
θελει ψαξιμο παντως καθημερινο. Τη μια το ιδιο δωματιο το βλεπεις 90€, την αλλη 60 , την αλλη 50...
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom