Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Δευτέρα βράδυ φτάνουμε και Παρασκευή μεσημέρι φεύγουμε. Ουσιαστικά 3 μερες έχουμε, θα προλάβουμε και Γκοζο?
Οι 3 πολεις θελουν λιγες ωρες μονο. Η Mdina μιση μερα. Αν τα βαλετε ολα αυτα σε μια μερα, μενει μια για Gozo.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Οι 3 πολεις θελουν λιγες ωρες μονο. Η Mdina μιση μερα. Αν τα βαλετε ολα αυτα σε μια μερα, μενει μια για Gozo.
Ενδιαφέρον! Και τι προτείνεις να επισκεφθώ στο Γκοζο?
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Για νυχτερινή ζωή άμορφη πόλη είναι η Bugiba έχεις πολλές επιλογές εκεί
Aν θα βρεθείς στη Marsaskala εκεί στη μικρή παραλία είναι ένα Σικελιανικο ζαχαροπλαστείο με πολλά γλυκά τοπικά Διάβασα φραπέ στο κατάλογο.....που τελικά ήταν χυμός από φρούτα
Ίσως είναι το μόνο ζαχαροπλαστείο που σερβίρει fredo espreso
Eπίσεις μη χάσεις στη Gzira αυτό το καφέ
BELLA SICILIA, Il Gzira - Updated 2022 Restaurant Reviews, Photos & Phone Number - Tripadvisor
Γενικά το φαγητό στη Μάλτα είναι ακριβό αλλά το σώνουν τα καφέ με πολλές επιλογές σε γλυκά και αλμυρά
Δεν είναι άσχημη η Marsaslokk για μια βόλτα αρκεί να μην πας Πέμπτη που έχει λαϊκή αγορά
 

trikalos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Γεια σας θα πάω Μάλτα στις 10 Φεβρουαρίου για δυόμιση μέρες που εγώ με τη γυναίκα μου, Θέλω να επισκεφτώ τα σημαντικότερα αξιοθέατα και να πάω και στο νησί Gozo, Αξίζει να πάρω αυτοκίνητο για να τα προλάβω όλα αυτά αυτά; Το βρίσκω σε καλή τιμή απλά με προβληματίζει ότι οδηγάνε ανάποδα. Από χρήματα έχουνε ευρώ;
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.200
Γεια σας θα πάω Μάλτα στις 10 Φεβρουαρίου για δυόμιση μέρες που εγώ με τη γυναίκα μου, Θέλω να επισκεφτώ τα σημαντικότερα αξιοθέατα και να πάω και στο νησί Gozo, Αξίζει να πάρω αυτοκίνητο για να τα προλάβω όλα αυτά αυτά; Το βρίσκω σε καλή τιμή απλά με προβληματίζει ότι οδηγάνε ανάποδα. Από χρήματα έχουνε ευρώ;
Ευρώ έχουν.
 
Μηνύματα
98
Likes
570
Για διαμονή νομίζω η καλύτερη επιλογή είναι να μείνει κανείς στη πρωτεύουσα. Κοντά είναι και η βάση των λεωφορείων όπου απο εκεί μπορεί να μεταφερθείς σε όλο το υπόλοιπο νησί .Βέβαια το μ.ο των τιμών των ξενοδοχείων στη Βαλέτα χαρακτηρίζονται υψηλές. Εναλλάκτικά φτηνά μεν αλλά αξιοπρεπή θα βρείτε στη Σλιέμα αλλά θα σπαταλάει κάποιος αρκετό χρόνο με τις μετακινήσεις ειδικά αν μείνει λίγο στο νησί.

Για Βαλέτα για διαμονή ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ περίπτωση αποτελεί για εμένα το ★★★ Osborne Hotel, Βαλέτα, Μάλτα
Έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

Πανέμορφη εμπειρία για βόλτα είναι και το Birgu απέναντι απο την πρωτευουσα .Μπορείτε να πάτε με καραβάκι αλλά και λεωφορείο.
 

pankot1979

Member
Μηνύματα
77
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΠΕΡΟΥ-ΧΙΛΗ
Έχουμε κλείσει και εμείς για Μάλτα λίγες μέρες νωρίτερα σαν επιλογή ξενοδοχείου δες και το Castille Hotel | A superior category three-star hotel located in the heart of Malta's historic capital city, Valletta. Περίπου τις ίδιες μέρες θα πάμε 3 μέρες για το Gozo δεν νομίζω ότι θα προλάβουμε έχει αρκετά να δεις το κυρίως νησί. Βέβαια εδώ μπορεί να μας βοηθήσουν όσοι από το φόρουμ έχουν πάει.
 

trikalos

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Έχουμε κλείσει και εμείς για Μάλτα λίγες μέρες νωρίτερα σαν επιλογή ξενοδοχείου δες και το Castille Hotel | A superior category three-star hotel located in the heart of Malta's historic capital city, Valletta. Περίπου τις ίδιες μέρες θα πάμε 3 μέρες για το Gozo δεν νομίζω ότι θα προλάβουμε έχει αρκετά να δεις το κυρίως νησί. Βέβαια εδώ μπορεί να μας βοηθήσουν όσοι από το φόρουμ έχουν πάει.
Εγώ θα αφιερώσω μία μέρα για το νησί Gozo. Θα πάρω αυτοκίνητο για να διευκολυνθώ στις μετακινήσεις. Μετά λέω μία μέρα Βαλέτα και τρεις πόλεις, Και μισή μέρα θα αφήσω την Μντινα.
Έχω σκοπό επειδή είναι χειμώνα να ξυπνάω κάθε μέρα 7 η ώρα.

Έχω βρει δωμάτιο από airbnb Για τις τρεις μέρες 100 €
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom