Μάλτα Μάλτα

Iris_90

Member
Μηνύματα
760
Likes
3.838
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Κανει αυτος ο τυπος πριζας για τη Μαλτα ;;;
20221020_130637.jpg
20221020_130642.jpg
20221020_130654.jpg
 

Attachments

dimis87

Member
Μηνύματα
125
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Καραιβικη
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνια
Αν εξαιρέσουμε την Βαλέτα για διαμονή,η αμέσως επόμενη επιλογή για να μείνουμε ποια θα ήταν; θα πάμε καλοκαίρι και νομίζω ότι οι τιμές στην Βαλέτα ψιλό τσιμπήσανε.επίσης θέλω να νοικιασω σκούτερ,έχει νοικιάσει κανείς να μας πει γνώμη ;ευχαριστώ
 

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Αν εξαιρέσουμε την Βαλέτα για διαμονή,η αμέσως επόμενη επιλογή για να μείνουμε ποια θα ήταν; θα πάμε καλοκαίρι και νομίζω ότι οι τιμές στην Βαλέτα ψιλό τσιμπήσανε.επίσης θέλω να νοικιασω σκούτερ,έχει νοικιάσει κανείς να μας πει γνώμη ;ευχαριστώ
Sliema
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
949
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν εξαιρέσουμε την Βαλέτα για διαμονή,η αμέσως επόμενη επιλογή για να μείνουμε ποια θα ήταν; θα πάμε καλοκαίρι και νομίζω ότι οι τιμές στην Βαλέτα ψιλό τσιμπήσανε.επίσης θέλω να νοικιασω σκούτερ,έχει νοικιάσει κανείς να μας πει γνώμη ;ευχαριστώ
Να επισημάνω οτι οδηγούν αναποδα σε περίπτωση που δε το γνωρίζετε. Κατα τα άλλα θα συμφωνήσω με τη Sliema.
 

Titi07

Member
Μηνύματα
16
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Ουγγαρία Σουηδία
Καλησπέρα, γνωρίζει κάποιος πέρα από το Tripadvisor που μπορώ να βρω day trips με καραβάκι για τις παραλίες πχ blue lagoon;:reading:
Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!
 

katerina R

Member
Μηνύματα
81
Likes
67
Γεια σε όλους!!! Έχω κανονίσει για αρχές Οκτωβρίου ταξίδι στη Μάλτα.Ειναι η πρώτη φορά που θα την επισκεπτω και σιγά σιγά θέλω να αρχίσω να ψάχνω must see μέρη και αξιοθέατα...οτιδήποτε αξιοσημείωτο που δεν πρέπει να χάσω...οποίος έχει πάει ας γράψει την δική του εμπειρία με τα μέρη που είδε Κ αξίζει κάποιος να επισκεφθεί.
Υ.Γ η πτήση μας θα είναι από Θεσσαλονίκη αργά το απόγευμα στις 8.30...εχει κάνεις ιδέα αν είναι εύκολη η συγκοινωνία από αεροδρόμιο προς Σλιέμα όπου και θα μένουμε; Υπάρχει κάποιο λεωφορείο;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Γεια σε όλους!!! Έχω κανονίσει για αρχές Οκτωβρίου ταξίδι στη Μάλτα.Ειναι η πρώτη φορά που θα την επισκεπτω και σιγά σιγά θέλω να αρχίσω να ψάχνω must see μέρη και αξιοθέατα...οτιδήποτε αξιοσημείωτο που δεν πρέπει να χάσω...οποίος έχει πάει ας γράψει την δική του εμπειρία με τα μέρη που είδε Κ αξίζει κάποιος να επισκεφθεί.
Υ.Γ η πτήση μας θα είναι από Θεσσαλονίκη αργά το απόγευμα στις 8.30...εχει κάνεις ιδέα αν είναι εύκολη η συγκοινωνία από αεροδρόμιο προς Σλιέμα όπου και θα μένουμε; Υπάρχει κάποιο λεωφορείο;
Γεια. Για αρχή μπορείς να διαβάσεις ιστορίες μελών από ταξίδια στη Μάλτα.Ταξιδιωτικές Ιστορίες - Ευρώπη.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.370
Likes
3.423
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Γεια σε όλους!!! Έχω κανονίσει για αρχές Οκτωβρίου ταξίδι στη Μάλτα.Ειναι η πρώτη φορά που θα την επισκεπτω και σιγά σιγά θέλω να αρχίσω να ψάχνω must see μέρη και αξιοθέατα...οτιδήποτε αξιοσημείωτο που δεν πρέπει να χάσω...οποίος έχει πάει ας γράψει την δική του εμπειρία με τα μέρη που είδε Κ αξίζει κάποιος να επισκεφθεί.
Υ.Γ η πτήση μας θα είναι από Θεσσαλονίκη αργά το απόγευμα στις 8.30...εχει κάνεις ιδέα αν είναι εύκολη η συγκοινωνία από αεροδρόμιο προς Σλιέμα όπου και θα μένουμε; Υπάρχει κάποιο λεωφορείο;
Υπάρχει το λεωφορείο Χ2 με κατεύθυνση Saint Julian από το αεροδρόμιο, το οποίο περνάει και από κέντρο Σλιέμα. Δείτε πάντως και το ενδεχόμενο ταξί. Γενικά πάντως η Μάλτα είναι πολύ εύκολη στις συγκοινωνίες της (τόσο στα λεωφορεία, όσο και στα βαπόρια)
Σου παραθέτω το link με τα λεωφορεία, ενώ να ξέρεις ότι υπάρχει και εξαιρετικά καλή εφαρμογή στο googleplay
Malta Bus Journey Planner - Malta Public Transport
Tallinja - Plan your trip - Apps on Google Play
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.321
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom