Μάλτα Μάλτα

Viaggi

Member
Μηνύματα
1.248
Likes
7.002
Η αλήθεια είναι ότι δείχνει λίγο τουριστική παγίδα. Μάλλον και εγώ θα το αφήσω πίσω...
Στο αεροπλάνο πηγαίνοντας Μάλτα γνωρίσαμε μια Ελληνίδα που ζει και εργάζεται εκεί και μας είπε ακριβώς αυτό. Αν κρίνω και από τις υπόλοιπες προτάσεις και συμβουλές της μάλλον είναι μια τουριστική παγίδα...
 

vikara

Member
Μηνύματα
474
Likes
4.010
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Εναλλακτικά,υπάρχει ένα σημείο απέναντι από το χωριό του Ποπαυ,από το οποίο μπορείς να έχεις πανοραμική θέα του χωριού για να το δεις από μακριά και να το φωτογραφίσεις(αλλά ούτε και εκεί πήγαμε, οπότε πάλι δεν ξέρω αν όντως είναι ωραία!)
 
Μηνύματα
11
Likes
11
Ταξίδι-Όνειρο
bora bora
θα αναφερθω στ τελευατιο μου ταξιδι ηταν στη Μαλτα για 5 μερες λιγο πριν το Πασχα μας.,.
ηταν παντα ενα μερος τ οποιο ηθελα ν παω..ετσι βρηκα 2 φιλαρακια ψηθηκαν( οικονομικα ημασταν οκ) και ετσι πηγαμε..Ωραιο μερος μ αρεσε ..Η Βαλλετα ηταν απιστευτη..μ αρεσε μια πολυ καλη καθαρη και θ ελεγα εντυπωσιακη μεσογειακή πολη ..Το ταξιδι μας συνεχισε στ popey village ενα οκ μερος..δεν μπορω να πω οτι τρελαθηκα..μετα τραβηξαμε για το νότο..Εκει πηγαμε σε ενα παραξενο ψαροχωρι το λεγομενο Marsallox..Ηταν εντονη η αραβική επιρροη αλλα και η προσπαθεια μιας αλλης νοτιας ερωπαικης κουλτουρας..Ηταν ενα αρκετα πολύχρωμο μερος ..Τ ιδιατερο μ εκανε ηταν η διαδρομη μας.,.μεχρι ν φτασουμε περασαμε απο ολο τ νησι..Είχε εντονα αφρικανικα στοιχεία βασικα βορεια αφρικανικα σκηνικα..ηταν λες και ενιωθα ν παιζω σε κλασσικη πολεμικη σκηνη στη Λιβυή..Μου αρεσε αρκετα..αξιζει γι εμενα ν παει κανεις..
Γενικα εμεινα ευχαριστημενος απο ολο το ταξιδι..
 

Marexy

Member
Μηνύματα
46
Likes
22
Απο αεροδρομιο ξερετε πως μπορουμε να παμε στη Σλιεμα οπου και θα μεινουμε;
Οικογενεια 5 ατομων.
 
Last edited by a moderator:

buggatixaris

New Member
Μηνύματα
3
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΜΑΛΤΑ
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
παιδιά πάω Μάλτα για τριήμερο...πείτε καμία καλή ιδέα για το τι να κάνω και τι να μην κάνω.
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270

Iris_90

Member
Μηνύματα
756
Likes
3.821
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Θα ήθελα τη βοήθεια σας , επειδή πρόκειται να επισκεφτώ τη Μάλτα , τι είδους πρίζα να πάρω μαζί μου ;
 
D

Delmem38110

Guest
Θα ήθελα τη βοήθεια σας , επειδή πρόκειται να επισκεφτώ τη Μάλτα , τι είδους πρίζα να πάρω μαζί μου ;
χρησιμοποιούν τον βρετανικό τύπο αλλά σε πολλά ξενοδοχεία έχουν μούλτι υποδοχές.
καλό είναι ένα ανταπτορακι και μια εξωτερική μπαταρία φόρτισης για την ημέρα να μην ψάχνεις πρίζες.
 

DimiBiri

Member
Μηνύματα
295
Likes
947
Επόμενο Ταξίδι
Pending...
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ανταπτορακι με πολλές θύρες ή αναπτορακι και πολυμπριζο αν είστε πανω απο 1 ατομα και θελετε να φορτίζετε ταυτοχρόνως. έχω ακουσει για μουλτι υποδοχες αλλά οταν πηγα βρήκα μόνο βρετανικού τύπου.
 
Last edited:

Iris_90

Member
Μηνύματα
756
Likes
3.821
Επόμενο Ταξίδι
Στο άγνωστο ...
Ταξίδι-Όνειρο
Γιατί , σε νοιάζει ;;;
Σε λίγο σας ανεβάζω μια πρίζα να μου πείτε αν είναι κατάλληλη για τη Μάλτα σε φωτογραφία (την είχα πάρει παλιότερα στο Λονδίνο)
 
D

Delmem38110

Guest
Σε λίγο σας ανεβάζω μια πρίζα να μου πείτε αν είναι κατάλληλη για τη Μάλτα σε φωτογραφία (την είχα πάρει παλιότερα στο Λονδίνο)
αν πατήσεις το λινκ που παρέθεσα θα δεις και την πρίζα. είναι οι κλασικές αγγλικές πρίζες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.730
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
Adamamdia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom