Μάλτα Μάλτα

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Εβαλα το λινκ. Καλο ειναι να βγαλετε Talinja card απο την αφετηρια των λεωφορειων στην εισοδο της Βαλεττας για ολες τις διαδρομες με καθε μεσον στη χωρα. Εγω εχω, ελπιζω να ισχυει ακομη .
Home - Gozo Fast Ferry
τελικα αξιζει με αυτο ; το απλο ή καποια εκδρομη; οταν φτασεις gozo με το γρηγορο... μετα παιρνεις λεωφορείο ; και κανενα καραβακι για comino? το εκανε κανεις προσφατα να μας τι λεει τωρα με τον κοβιντ;
 

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Λοιπόν να σας πω κ εγώ την εμπειρία μου από την ενοικίαση αυτοκινήτου...έκανα την μλκ κ περίμενα να φτάσουμε στο αεροδρόμιο...κ σας πρωτάρηδες..πήγαμε σε μια μαλτέζικη εταιρεία...nex a car...μας χρέωσαν με το ζωρη μια μέρα παραπάνω71 ώρες είχαμε το αμάξι...96 μας χρέωσαν...όταν το γυρησαμε μας έκανε ένα μαραγκός παρατήρηση με αγενεστατο τρόπο ότι κάναμε scuba diving γιατί είχα σκόνη στο καπό...βέβαια το Γκόζο έχει κ παραλίες με χώμα...πας εκεί μάλλον πετώντας!!!!! Κ το καλύτερο...δεν μας γυρησαν την εγγύηση...γτ είχε άμμο μέσα!!! 225 ευρώ κράτησαν για καθάρισμα αυτοκινήτου...δεν απάντησαν στα μαιλ...1 εβδομάδα μετά μου είπαν ότι ήταν πολύ βρώμικο το αμάξι...εντάξει κλέφτες!!!! Βέβαια εμείς φταίμε που δεν πήγαμε το αμάξι για πλύσιμο κ απολύμανση...πήραμε τηλ στην πρεσβεία κ μας είπαν ότι άκρη με δικηγόρο δεν θα βρούμε...βέβαια είμαι ικανή να πληρώσω παραπάνω γτ τα νεύρα μου έσπασαν...μας είπαν να βρούμε την ελληνική κοινότητα αν θέλουμε...κάναμε βλακεία που δεν φωνάξαμε την αστυνομία εκείνη την ώρα που μας την έλεγε ο καράφλας...επίσης να ξέρετε ότι το κάνουν συχνά λέει αυτό..κ ακόμα χειρότερα....
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Γειά σας από Μάλτα, είναι υπέροχη, είχατε δίκιο!!!! Δεν έχει πολύ κόσμο ευτυχώς... Κ κινεισαι άνετα με λεωφορεία, χώρος κόσμο κ με κλιματισμο!!! Από ζέστη έχει αρκετή, με πολλή υγρασία, αλλά παλεύεται καλύτερα από Ελλάδα που είχαμε καύσωνα.... Αυτοκίνητο τρόμαξα κ που μπήκα σε ταξί, όχι που σκέφτηκα κ να νοικιάσουμε... Οδηγούν χάλια!!! Κ είναι κ μπέρδεμα το ανάποδο... Δίκιο είχες paefstra, διαμονή αξίζει μόνο Βαλέτα!!!!
 

dimistr

Member
Μηνύματα
169
Likes
60
Γειά σας από Μάλτα, είναι υπέροχη, είχατε δίκιο!!!! Δεν έχει πολύ κόσμο ευτυχώς... Κ κινεισαι άνετα με λεωφορεία, χώρος κόσμο κ με κλιματισμο!!! Από ζέστη έχει αρκετή, με πολλή υγρασία, αλλά παλεύεται καλύτερα από Ελλάδα που είχαμε καύσωνα.... Αυτοκίνητο τρόμαξα κ που μπήκα σε ταξί, όχι που σκέφτηκα κ να νοικιάσουμε... Οδηγούν χάλια!!! Κ είναι κ μπέρδεμα το ανάποδο... Δίκιο είχες paefstra, διαμονή αξίζει μόνο Βαλέτα!!!!
Εμείς μείναμε Σλιέμα πολύ ωραία ήταν 115 the strand hotel λεγόταν...
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Γειά σας από Μάλτα, είναι υπέροχη, είχατε δίκιο!!!! Δεν έχει πολύ κόσμο ευτυχώς... Κ κινεισαι άνετα με λεωφορεία, χώρος κόσμο κ με κλιματισμο!!! Από ζέστη έχει αρκετή, με πολλή υγρασία, αλλά παλεύεται καλύτερα από Ελλάδα που είχαμε καύσωνα.... Αυτοκίνητο τρόμαξα κ που μπήκα σε ταξί, όχι που σκέφτηκα κ να νοικιάσουμε... Οδηγούν χάλια!!! Κ είναι κ μπέρδεμα το ανάποδο... Δίκιο είχες paefstra, διαμονή αξίζει μόνο Βαλέτα!!!!
Να περάσεις ωραία να μας πεις εντυπώσεις!
 

seventh77

Member
Μηνύματα
17
Likes
27
Λοιπόν να σας πω κ εγώ την εμπειρία μου από την ενοικίαση αυτοκινήτου...έκανα την μλκ κ περίμενα να φτάσουμε στο αεροδρόμιο...κ σας πρωτάρηδες..πήγαμε σε μια μαλτέζικη εταιρεία...nex a car...μας χρέωσαν με το ζωρη μια μέρα παραπάνω71 ώρες είχαμε το αμάξι...96 μας χρέωσαν...όταν το γυρησαμε μας έκανε ένα μαραγκός παρατήρηση με αγενεστατο τρόπο ότι κάναμε scuba diving γιατί είχα σκόνη στο καπό...βέβαια το Γκόζο έχει κ παραλίες με χώμα...πας εκεί μάλλον πετώντας!!!!! Κ το καλύτερο...δεν μας γυρησαν την εγγύηση...γτ είχε άμμο μέσα!!! 225 ευρώ κράτησαν για καθάρισμα αυτοκινήτου...δεν απάντησαν στα μαιλ...1 εβδομάδα μετά μου είπαν ότι ήταν πολύ βρώμικο το αμάξι...εντάξει κλέφτες!!!! Βέβαια εμείς φταίμε που δεν πήγαμε το αμάξι για πλύσιμο κ απολύμανση...πήραμε τηλ στην πρεσβεία κ μας είπαν ότι άκρη με δικηγόρο δεν θα βρούμε...βέβαια είμαι ικανή να πληρώσω παραπάνω γτ τα νεύρα μου έσπασαν...μας είπαν να βρούμε την ελληνική κοινότητα αν θέλουμε...κάναμε βλακεία που δεν φωνάξαμε την αστυνομία εκείνη την ώρα που μας την έλεγε ο καράφλας...επίσης να ξέρετε ότι το κάνουν συχνά λέει αυτό..κ ακόμα χειρότερα....
Εμείς νοικιασαμε με την Green Motion και όσον αφορά χρεώσεις, εγγυήσεις, καθαριότητες κλπ ηταν μια χαρά. Αν μου έλεγαν μια λεπτομέρεια για το ημιαυτόματο θα ταν άψογοι.
Γειά σας από Μάλτα, είναι υπέροχη, είχατε δίκιο!!!! Δεν έχει πολύ κόσμο ευτυχώς... Κ κινεισαι άνετα με λεωφορεία, χώρος κόσμο κ με κλιματισμο!!! Από ζέστη έχει αρκετή, με πολλή υγρασία, αλλά παλεύεται καλύτερα από Ελλάδα που είχαμε καύσωνα.... Αυτοκίνητο τρόμαξα κ που μπήκα σε ταξί, όχι που σκέφτηκα κ να νοικιάσουμε... Οδηγούν χάλια!!! Κ είναι κ μπέρδεμα το ανάποδο... Δίκιο είχες paefstra, διαμονή αξίζει μόνο Βαλέτα!!!!
Αυτό για την οδήγηση μου το είχαν πει και μένα αλλα δεν πιστεύω ότι ισχύει. Τέσσερις μέρες οδήγησα σε κεντρικούς και σε επαρχιακούς και σε καμία περίπτωση δε συγκρίνονται με την ελληνική καφρίλα.
 

Zorz59

Member
Μηνύματα
233
Likes
1.639
Εμείς νοικιασαμε με την Green Motion και όσον αφορά χρεώσεις, εγγυήσεις, καθαριότητες κλπ ηταν μια χαρά. Αν μου έλεγαν μια λεπτομέρεια για το ημιαυτόματο θα ταν άψογοι.

Αυτό για την οδήγηση μου το είχαν πει και μένα αλλα δεν πιστεύω ότι ισχύει. Τέσσερις μέρες οδήγησα σε κεντρικούς και σε επαρχιακούς και σε καμία περίπτωση δε συγκρίνονται με την ελληνική καφρίλα.
Ναι και εγω κανενα παραπανω με την εταιρια αυτοκινητου, και ανετη οδηγηση ολα By the book, αγγλικες δουλειες...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
Αααα ωραία :D:D εγώ θα γυρίσω Σάββατο με Ράιαν όμως...πρώτη φορά με ράιαν σκιαζουμι λίγο
Επιστρεφουμε με Aegean, τραγικο πρωινο ξυπνημα, αναθεμα τα μιλια.
Ενταξει ειναι η Ραιαν αν δεν πρεπει να ξυπνησεις στις 6 το πρωι.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μια χαρα ηταν η ραιαναιρ απλα για να ειμαστε 4 στο αεροδρομιο πηραμε ταξι απο βαλετα. Ακομα να ξερετε ηταν γεματο τελειως το αεροπλανο της και αναγκαστηκαμε να πληρωσουμε αλλα 16ε το ατομο για να αλλαξουμε θεσεις επειδη οι αρχικες θεσεις ηταν μακρια.... Τελος, νερο να παρεις μετα τον ελεγχο ψστε να μην το πληρωσεις χρυσο μεσα στο αεροπλανο... Να περασετε τελεια!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.752
μια χαρα ηταν η ραιαναιρ απλα για να ειμαστε 4 στο αεροδρομιο πηραμε ταξι απο βαλετα.
E Cabs εφαρμογη για σωστες χρεωσεις για οποιον ενδιαφερεται .Μου δειχνει 11 ευρω τη διαδρομη αεροδρομιο Βαλετα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.528
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom