Μήλος Μήλος - Διαμονή

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
για το mary elen με βλέπω χάνει λίγω σε ποιότητα δωματίου αλλα έχεις το μπαλκονακι σου και την θέα σου.και θα γλυτώσω μερικά ευράκια...να μου μείνουν γιατι σκέφτομαι μήπως πεταχτώ πουθενά απέναντη για κανα 2 μέρες επιπλέον η να σταματίσω πουθενά στον γυρισμό...ακούω προτάσεις... κίμολο...φολέγανδρο...σίφνο... σέριφο..κτλ....
Καλά σε αυτή τη φάση ήμουν κι εγώ teoxen με τι θα το συνδιάσω. Ήθελα Φολέγανδρο πάση θυσία!!!Είχα βρει κ καλό ξενοδοχείο με απίστευτη θέα και με 50 ευρώ. Θα ψάξω τις σημειώσεις μου να το βρώ κ να σ το στείλω. Έχει όμορφη και γραφική χώρα αλλά από παραλίες όχι πολλά πράγματα αξίζει το Κάτεργο(προσβάσιμη δια θαλάσσης).
Εμείς θα πάμε Κίμωλο αυθημερόν από τα Πολλώνια που είναι μισή ώρα, είναι η πιο οικονομική λύση για εμάς δεδομένου ότι ερχόμαστε από μακρυά και έχουμε και άλλα έξοδα.
Όσον αφορά Σέριφο-Σίφνο είναι πολύ κοντά το ένα με το άλλο και θέλουν 3μέρες κ κάτι(ίσως) να τα γυρίσεις. Η Σίφνος λέει πολύ ωραίες παραλίες και όμορφη γραφική χώρα, μάλιστα χθες στο μένουμε ελλάδα είπαν πως οι σε μια μελέτη για τους 10 καλύτερους επίγειους παραδείσους στον κόσμο η Σίφνος ψηφίστηκε Νο9!!!Η Σέριφος δε ξέρω από παραλίες τί παίζει.
Αυτά δε ξέρω τί άλλο να σ πώ να σε βοηθήσω, ήταν τα λίγα που έμαθα κι εγώ όταν έψαχνα να συνδιάσω Μήλο. +1 από εμένα στη Φολέγανδρο.
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
τοτε κλεισε mary elen!θα σας αποζημιωνει η θεα:D παντως εγω οταν ειχα αρχισει να ψαχνω για μηλο, μαρεσε πολυ Milos Rooms Tania on Milos Island - Pollonia - Rooms λογω θεας..κ τωρα που τα ξαναβλεπω, κ το Ανεμόεσα Στούντιο και Δωμάτια στη Μήλο, Απολλώνια - Διαμονή ειναι ωραιο!! παντως, οπου κ αν πας, ρωτα αν το πρωι το μπαλκονι εχει σκια!καναμε το λαθος να κλεισουμε στη σεριφο περσυ, χωρις να ρωτησουμε αυτη την πολυτιμη λεπτομερεια κ καταληξαμε να τρωμε πρωινο μεσα στο δωματιο:/ ...

απτα 4 νησια που αναφερεις, μονο σεριφο εχω παει(περσυ).. εχει πααααρα πολυ ωραια χωρα!πολυ γραφικη!!οι παραλιες καλουτσικες(ειδαμε οσες μπορουσαμε γτ δεν ειχαμε μεταφορικο-με το λεωφορειο του νησιου πηγαμε)..παντως, αν πατε, οπωσδηποτε να κανετε μπανιο στη παραλια Γάνεμα!!πολυ ομορφη!!κ η ψιλη αμμος ειναι πολυ ωραια!!!εμεις την ειχαμε πετυχει με κυμματα αλλα κ ετσι εμενα μαρεσε!οποτε φαντασου!

τωρα για σιφνο..ενταξει..χλιαρα τα πραγματα..δεν εχω διαβασει κατι που να λεω "α πρεπει να παω"..βεβαια, μη προδικαζω κιολας, αλλα τελος παντων..:p

φολεγανδρο που εψαχνα κ γω ειδα οτι οι τιμες διαμονης ειναι παντου πολυ υψηλες!!:O αλλα για ιουνιο δεν ξερω..θελει ψαξιμο!

για κιμωλο δεν ξερω τιποτα:p μονο οτι ειναι ωραιο νησι κ πολλοι δραπετευουν απο μηλο για μονοημερο ή κανα 2μερο..
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
Η Σίφνος λέει πολύ ωραίες παραλίες και όμορφη γραφική χώρα, μάλιστα χθες στο μένουμε ελλάδα είπαν πως οι σε μια μελέτη για τους 10 καλύτερους επίγειους παραδείσους στον κόσμο η Σίφνος ψηφίστηκε Νο9!!!Η Σέριφος δε ξέρω από παραλίες τί παίζει.
Αυτά δε ξέρω τί άλλο να σ πώ να σε βοηθήσω, ήταν τα λίγα που έμαθα κι εγώ όταν έψαχνα να συνδιάσω Μήλο. +1 από εμένα στη Φολέγανδρο.
ναι το ειδα κ γω στη τσαπανιδου!:shock: κ η καημενη ρωτουσε για αλλα νησια!!!χεχε κ δικαιολογημενα! να ειναι η σιφνος κ οχι η σαντορινη???η πολυβραβευμενη??????ή η αμοργος με τα αγρια κ ταυοχρονα γραφικα σημεια της??? ή η μηλος????????ή οι παξοι?????? θα μας τρελανουν?????αντε τωρα!!:p( τα χω παρει:p) χαχα παντως κ γω, θεωρω φολεγανδρος ιδανικτοερη λυση..απυα που χω δει κ διαβασει...
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
εκλεψα απο αλλο θεμα κατι studios που προτεινει καποιος..χιχιχι χαχα :p για φολεγανδρο Άνθεια
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
αλλα δεν φαινεται τι βλεπει!απλα το ειδα φθηνο κ λεω "εδω ειμαστεεεε"χαχα φυσικα teoxen υστερα απο τοση βοηθεια, αφου γυρισεις θα μας γραψεις κ την ταξιδιωτικη σου ιστορια!!!πριν τις 24/7 ομως γιατι εγω τοτε φευγω!!:p
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
ναι το ειδα κ γω στη τσαπανιδου!:shock: κ η καημενη ρωτουσε για αλλα νησια!!!χεχε κ δικαιολογημενα! να ειναι η σιφνος κ οχι η σαντορινη???η πολυβραβευμενη??????ή η αμοργος με τα αγρια κ ταυοχρονα γραφικα σημεια της??? ή η μηλος????????ή οι παξοι?????? θα μας τρελανουν?????αντε τωρα!!:p( τα χω παρει:p) χαχα παντως κ γω, θεωρω φολεγανδρος ιδανικτοερη λυση..απυα που χω δει κ διαβασει...
Έλα ντε????Ειδικά για Παξούς που είναι και το αγαπημένο μου νησί!!!!!!!!!!Δεν πειράζει όμως η Ελλαδάρα είναι κούκλα. Καλά όσο για ταξιδιωτική ιστορία teoxen θα γράψεις κατευθείαν γιατί εγώ φεύγω 2/7!!!!χαχαχαχα. ψάχνω το ξενοδοχείο στη Φολέγανδρο, δεν το είχα σημειώσει αλλά θα το βρώ. Ήταν όμορφο, καθαρό, με απίστευτη θέα κ καλή τιμή.
Α!!!!Και η Τάνια στη Μήλο που αναφέρεις πάνω κι εμένα μου άρεσε πάρα πολύ αλλά νομίζω η τιμή ήταν λίγο τσιμπημένη!!!
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
Το βρήκα!!!!!!!!!! 35 ευρώ την περίοδο που θες να πας και από θέα, ε!!!!!!!!
Ξενοδοχείο Ανεμούσα - Φολέγανδρος
Ελπίζω να σε πέτυχα!!!!!
ουουου.....!!!!:cool:...κ υψηλη περιοδο 90..γκρρρ..!

Καλά όσο για ταξιδιωτική ιστορία teoxen θα γράψεις κατευθείαν γιατί εγώ φεύγω 2/7!!!!χαχαχαχα.
χαχαχα!!!θεα:lol:
ναι η τανια την υψηλη περιοδο εχει 130!!!!!!!:shock::shock::russianroulette:
παξους δεν εχω παει κ για αυτο το βαζω απο τωρα στοχο να παω του χρονου!:p κ φυσικα σε καμπινγκ!:p απο φωτογραφιες δειχνει να αξιζει πολυ...
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
50 το εχει για ιουνιο η ανεμουσα!
 

rulakigo

Member
Μηνύματα
200
Likes
79
Επόμενο Ταξίδι
Vienna
Ταξίδι-Όνειρο
Αγία Πετρούπολη,Ρωσσία
ουουου.....!!!!:cool:...κ υψηλη περιοδο 90..γκρρρ..!



χαχαχα!!!θεα:lol:
ναι η τανια την υψηλη περιοδο εχει 130!!!!!!!:shock::shock::russianroulette:
παξους δεν εχω παει κ για αυτο το βαζω απο τωρα στοχο να παω του χρονου!:p κ φυσικα σε καμπινγκ!:p απο φωτογραφιες δειχνει να αξιζει πολυ...
Tinkerbell με αγάπη η ιστορία μου από Πάξούς.
http://www.travelstories.gr/%F4%E1%...%E9%EF%F2-%F0%E1%F1%DC%E4%E5%E9%F3%EF%F2.html
δε ξέρω αν σου το βγάζει να το διαβάζεις, αλλιώς ψάξε το ως:Παξοί ένας επίγειος παράδεισος.
Απλά να σε ενημερώσω ότι στους παξούς δεν έχει καμπινγκ κ το ελεύθερο κάμπινγκ απαγορεύεται. Και για ότι πληροφορία θες εδώ. Το νησί το ξέρω απ'έξω κ ανακατωτά.
 

{tinkerbell}

Member
Μηνύματα
86
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
στο απειρο+ακομα παραπερα
Ταξίδι-Όνειρο
Κινα, Αργεντινη, Ινδια
Απλά να σε ενημερώσω ότι στους παξούς δεν έχει καμπινγκ κ το ελεύθερο κάμπινγκ απαγορεύεται.
:shock::shock:

αλλα απ'οτι καταλαβα, δεν ειναι τοσο ακριβο πια!αν λες με 35 ευρω..μια χαρα!η διαμονη πρεπει να κοστιζει λιγο παραπανω..ε?παντως, το ξενοδοχιακι που εγραφες, δεν ειχε φωτογραφιες!:shock: αλλα ολα στην ωρα τους, ακομα δεν πηγα μηλο, βλεπω για του χρονου:bleh: χαχα

ευχαριστω πολυ παντως!!:) ελπιζω να το τιμησω του χρονου το αγαπημενο σου νησακι;)
 
Last edited by a moderator:

teoxen

Member
Μηνύματα
51
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
μηλος
Ταξίδι-Όνειρο
μαλβιδες
με έχετε βοηθήσει πααααρα πολυ!!ευχαριστώ πολύ.έκλεισα τελικά mary elen πολύ καλή άνθρωποι!!αν είναι δυτικό βασικα δεν ρώτησα γιατι ετσι όπως το έβλεπα στην φώτο της είπα συγκεκριμένο δωμάτιο και νομίζω κοιτάει βόρεια.αλλα μου άρεσε που ήταν μπροστά στην θάλασσα.τώρα το τι θα κάνουμε μετά θα δείξει αν θα πάμε και πουθενά αλλού.κίμωλο όμως θα κοιτάξω να πάω.έκλεισα και εισιτήρια και τώρα περιμένωωωωωωω
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.274
Μηνύματα
885.888
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom