Μήλος Μήλος - Διαμονή

Nks13

Member
Μηνύματα
19
Likes
8
Ονειρεμένο Ταξίδι
Tromso/Lapland
Να πω κι εγώ -βασικά να παραπονεθώ- με τη σειρά μου, πως η Μήλος για εμένα και τον φίλο μου εδώ και τρία χρόνια έχει αποδειχθεί όνειρο καλοκαιρινής νυχτός. Τα τρία τελευταία καλοκαίρια, η πανάκριβη διαμονή και σε μικρότερο βαθμό τα ακτοπλοϊκά μας αποτρέπουν να κάνουμε αυτές τις πολυπόθητες διακοπές στην πανέμορφη Μήλο. Αυτό που μας την έχει δώσει όμως περισσότερο είναι πως ειδικά στον Αδάμαντα οι τιμές είναι πολύ ακριβές για αυτό που βλέπω μέσα από τις φωτογραφίες πως προσφέρουν τα δωμάτια. Οι επιλογές από εκεί και πέρα ήταν περιορισμένες στις κοντινές στον Αδάμαντα περιοχές κι η Πολλώνια φαίνεται να είναι μακρυά από οτιδήποτε. Επίσης τα περισσότερα δωμάτια κατά έναν περίεργο τρόπο είχαν γεμίσει μέχρι τέλη Απρίλη. Έτσι, για άλλο ένα καλοκαίρι δε θα καταφέρουμε να πάμε Μήλο κι αναγκαζόμαστε να επιλέξουμε άλλο μέρος για τις διακοπές μας. Μακάρι να αξιωθούμε του χρόνου!
Δεν έχω καθαρή άποψη για το θέμα να σου πω μόνο ότι συγγενικό μου πρόσωπο προτίμησε το camping του νησιού και γλύτωσε έτσι πολλά χρήματα. Αν δεν έχεις πρόβλημα με το camping σκέψου το.
 

nen18

Member
Μηνύματα
5
Likes
2
Δεν έχω καθαρή άποψη για το θέμα να σου πω μόνο ότι συγγενικό μου πρόσωπο προτίμησε το camping του νησιού και γλύτωσε έτσι πολλά χρήματα. Αν δεν έχεις πρόβλημα με το camping σκέψου το.
Κοίτα τώρα κάτσαμε κι αλλάξαμε ημερομηνίες να δούμε αν κερδίζουμε κάτι. Όντως κερδίζουμε 70 ευρώ και σε ακτοπλοϊκά και σε πραγματικά αξιόλογα δωμάτια. Αν πάνε όλα καλά λέμε να τα κλείσουμε. Αλλά γενικά συζητάγαμε πως η διαφορά τιμής με ποιότητα είναι τεράστια κι είναι κρίμα, ειδικά σε τέτοιους δύσκολους καιρούς.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.559
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
κι ελεγα να το πω να μην το πω. κατανοω οτι το καμπινγκ δεν ειναι για ολους, αλλα ουτε καθεσαι να σκας να κλεισεις, ουτε σκεφτεσαι τα λεφτα. μηλο ειχα παει πριν δυο χρονια, μονο με τα ακτοπλοικα ειχα ασχοληθει. για να παω μια εβδομαδα σαντορινη και μια μηλο ειχα ασχοληθει συνολο 5 λεπτα με την οργανωση του ταξιδιου, οσο μου πηρε να κλεισω τα εισιτηρια. το καμπινγκ της μηλου ειναι πραγματικα ζευγαροκαμπινγκ, χωρις φωνες φασαριες, αλλα σαφεστατα πηχτρα (ειχα παει και αυγουστο βεβαια)
μηλος χωρις μεταφορικο νομιζω δεν υπαρχει.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπερα σε ολους. Λεμε και εμεις φετος για την Μηλο αλλα θελω βοηθεια για δωματιο. Κοιταμε για 4 νυχτες γυρω στα 300€. Εχουμε τιποτα; Στο booking δεν εχει τετοιες τημες.
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Θανο μην κοιτας βοοκινγ παρε τηλεφωνα σε δωματια - ξενοδοχεια. για ποιο μηνα κοιτας? υπαρχει και καμπινγκ με οτι αυτο συνεπαγεται..
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Θανο μην κοιτας βοοκινγ παρε τηλεφωνα σε δωματια - ξενοδοχεια. για ποιο μηνα κοιτας? υπαρχει και καμπινγκ με οτι αυτο συνεπαγεται..
Κοιτάω για 15 Αυγούστου και σε καμιά περίπτωση κάμπινγκ! Πήρα σε 2-3 τηλέφωνο έτσι κλείνω κάθε χρόνο αλλά αρχικά παίρνω μια ιδέα από booking! Ένας που έχει δωμάτια στην Πλάκα που λένε κάποια παιδιά από εδώ μέσα μου είπε 140 ΕΥΡΩ την μέρα επειδη έχει κάνει ανακαίνιση!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Στο Margarita Rooms έχει μείνει κάποιος να μας πει ?
 

travelhalo

Member
Μηνύματα
22
Likes
7
Καλησπερα σε ολους. Λεμε και εμεις φετος για την Μηλο αλλα θελω βοηθεια για δωματιο. Κοιταμε για 4 νυχτες γυρω στα 300€. Εχουμε τιποτα; Στο booking δεν εχει τετοιες τημες.
Κοίτα airbnb είδα έχει αρκετά με αυτό το budget. (13-16/08 έβαλα)
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.411
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Βρήκα τελικά να κλείσω στο Margaritas Rooms με 70 το βράδυ με τέλεια δωμάτια και πάρα πολύ θετικές κρητικές και δωρεάν ακύρωση! 5 λεπτά από το λιμάνι!
 

Danaemily

New Member
Μηνύματα
2
Likes
5
Καλησπερα στους συνταξιδιωτες! Θελουμε φετος το καλοκαιρι να παμε στη Μηλο! Αυτη τη στιγμη η φθηνοτερη διαμονη ανα νυχτα στον Αδαμαντα κυμαινεται περι τα 80€. Μπορει καποιος να μου προτεινει καποιο καταλυμα φθηνοτερο,εφοσον το εχει επισκεφθει σχετικα προσφατα; Ευχαριστω!
 

katerinak

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλησπέρα σε όλους ! Θέλω να ρωτήσω όσους έχουν εμπειρία με τη Μήλο, εάν είναι προτιμότερο να μείνει κανείς στην Πλάκα ή στον Αδάμα ; Το βράδυ που υπάρχουν περισσότερα μαγαζιά για φαγητό και ποτό ; Επίσης θεωρείτε πως 4 βράδια είναι αρκετά για να γυρίσει κανείς το νησί; Ευχαριστώ εκ των προτέρων !
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom