Μήλος Μήλος πληροφορίες

Μηνύματα
25
Likes
11
View attachment 320667

Βαζω οτι αποτελεσμα βρηκα απο booking για τις μερες που προειπες κ αυτο για να μην "καψετε" την Μηλο,την οποια εαν εισαι κοντα αλλα δεν καταφερεις να πας βαση οσων λες,θεωρω μελλοντικα θα δυσκολεψει κ αλλο.

Εγω την εχω στο ματι δυο χρονια και φετος η διαφορα με τα προηγουμενα χρονια ειναι χαωδης,παντα για τα δεδομενα της.
Συγκεκριμενα ειχα μια προτιμηση για πλακα και γιαυτο κοιταγα κατα εκει περισσοτερο. Επισης η αποψη μ ηταν συμφωνα με έρευνες π εχω κανει γενικα σε νησια οτι δν βλεπω ιδιαιτερα πεσμενες τιμες για να παει κανεις διακοπες σε φυσιολογικες συνθηκες παντα.
Με 25-30 Ευρώ νοίκιαζες αυτοκίνητο στην Μήλο την περασμένη εβδομάδα.
Νομιζω εκει κυμαινονται ολες οι ενοικιασεις γενικά πανω κατω
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.169
Likes
5.219
Ταξίδι-Όνειρο
Υεμενη
Εβδομαδιαία Δρομολόγια του πλοίου Οσία Μεθοδία
Αναχωρήσεις από 12/07/2021 έως 05/09/2021
Δευτέρα - Τρίτη - Τετάρτη - Πέμπτη - Παρασκευή - Σάββατο - Κυριακή
Αναχωρήσεις από Ψάθη Κιμώλου06:45 10:00 12:30 14:00 19:30 21:30
Αναχωρήσεις από Απολλωνία Μήλου07:15 10:30 13:00 14:30 20:00 22:00
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
552
Likes
416
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θέλουμε να πάμε στη Μήλο φέτος, αλλά από μια πρόχειρη έρευνα στο Booking οι τιμές είναι στο Θεό για την περίοδο που θέλουμε (7 με 14 Αυγούστου).Το φτηνότερο δίκλινο είναι στα 110 ευρώ τη βραδια κι εμείς χρειαζόμαστε δύο (ένα οι γονείς και ένα τρίκλινο τα παιδιά).Οπότε χοντρικά θα βγει 220 ευρώ το βραδυ σε δωμάτια ενοικιαζόμενα.Εκτός απο το booking πού αλλού να ψάξω? Έχω ελπίδες να βρω κάτι μέχρι 70 ευρώ τη βραδιά?Στο booking κάνανε τη γνωστή εξυπνάδα,τα έχουν βάλει μέχρι και 600 ευρώ τη βραδιά,για να μην κλείσεις μέσω Booking,κλασικά εικονογραφημένα...το είχαμε πάθει στη Θάσο αυτό με δωμάτια των 1000 ευρώ...
Αν πάρω ένα ένα τηλέφωνα σε ενοικιαζόμενα παίζει να βρω τις τιμές που θέλουμε?
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.370
Likes
14.270
Θέλουμε να πάμε στη Μήλο φέτος, αλλά από μια πρόχειρη έρευνα στο Booking οι τιμές είναι στο Θεό για την περίοδο που θέλουμε (7 με 14 Αυγούστου).Το φτηνότερο δίκλινο είναι στα 110 ευρώ τη βραδια κι εμείς χρειαζόμαστε δύο (ένα οι γονείς και ένα τρίκλινο τα παιδιά).Οπότε χοντρικά θα βγει 220 ευρώ το βραδυ σε δωμάτια ενοικιαζόμενα.Εκτός απο το booking πού αλλού να ψάξω? Έχω ελπίδες να βρω κάτι μέχρι 70 ευρώ τη βραδιά?Στο booking κάνανε τη γνωστή εξυπνάδα,τα έχουν βάλει μέχρι και 600 ευρώ τη βραδιά,για να μην κλείσεις μέσω Booking,κλασικά εικονογραφημένα...το είχαμε πάθει στη Θάσο αυτό με δωμάτια των 1000 ευρώ...
Αν πάρω ένα ένα τηλέφωνα σε ενοικιαζόμενα παίζει να βρω τις τιμές που θέλουμε?
Ναι να πάρεις τηλέφωνα κατευθείαν στα δωμάτια που θέλεις.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Θέλουμε να πάμε στη Μήλο φέτος, αλλά από μια πρόχειρη έρευνα στο Booking οι τιμές είναι στο Θεό για την περίοδο που θέλουμε (7 με 14 Αυγούστου).Το φτηνότερο δίκλινο είναι στα 110 ευρώ τη βραδια κι εμείς χρειαζόμαστε δύο (ένα οι γονείς και ένα τρίκλινο τα παιδιά).Οπότε χοντρικά θα βγει 220 ευρώ το βραδυ σε δωμάτια ενοικιαζόμενα.Εκτός απο το booking πού αλλού να ψάξω? Έχω ελπίδες να βρω κάτι μέχρι 70 ευρώ τη βραδιά?Στο booking κάνανε τη γνωστή εξυπνάδα,τα έχουν βάλει μέχρι και 600 ευρώ τη βραδιά,για να μην κλείσεις μέσω Booking,κλασικά εικονογραφημένα...το είχαμε πάθει στη Θάσο αυτό με δωμάτια των 1000 ευρώ...
Αν πάρω ένα ένα τηλέφωνα σε ενοικιαζόμενα παίζει να βρω τις τιμές που θέλουμε?
Σε περίπτωση που κάποιο συγκρότημα κατοικιών ή ξενοδοχείο έχει δικό του site, τσέκαρε το ενδεχόμενο κράτησης απευθείας από εκεί. Συνήθως είναι χαμηλότερη η τιμή γιατί δεν έχουν τις προμήθειες των booking κλπ. Και μάλιστα έχουν ομοίως δωρεάν ακύρωση (φέτος ειδικά λόγω covid-19). Πάντως τηλεφωνικά , και εάν τους προπληρωσεις κάποιο μέρος (deposit), μπορεί να σου κάνουν και ακόμα καλύτερη τιμή (ειδικά σε συγκροτήματα δωματίων). Τέλος, τσέκαρε και το Airbnb
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Σε περίπτωση που κάποιο συγκρότημα κατοικιών ή ξενοδοχείο έχει δικό του site, τσέκαρε το ενδεχόμενο κράτησης απευθείας από εκεί. Συνήθως είναι χαμηλότερη η τιμή γιατί δεν έχουν τις προμήθειες των booking κλπ. Και μάλιστα έχουν ομοίως δωρεάν ακύρωση (φέτος ειδικά λόγω covid-19). Πάντως τηλεφωνικά , και εάν τους προπληρωσεις κάποιο μέρος (deposit), μπορεί να σου κάνουν και ακόμα καλύτερη τιμή (ειδικά σε συγκροτήματα δωματίων). Τέλος, τσέκαρε και το Airbnb
Βασικός όρος του booking είναι η χαμηλότερη τιμή. Στο τηλέφωνο μπορεί να σου κάνει καλύτερη τιμή στο σαιτ αποκλείετε πιστεύω. Αν σε πιάσουν σε διώχνουν δια βίου
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.364
Likes
3.408
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Καλιφόρνια-Χαβάη
Βασικός όρος του booking είναι η χαμηλότερη τιμή. Στο τηλέφωνο μπορεί να σου κάνει καλύτερη τιμή στο σαιτ αποκλείετε πιστεύω. Αν σε πιάσουν σε διώχνουν δια βίου
Πάντως στην πράξη και ειδικά σε σχετικα μεγάλα ξενοδοχεία, το αντίθετο έχω δει
 

giwrgosdimo28

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Θα ήθελα να ρωτήσω στο Τσιγκράδο υπάρχει τρόπος να πας με καραβάκι; Ξέρει κάποιος κάποιο συγκεκριμένο;
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Θα ήθελα να ρωτήσω στο Τσιγκράδο υπάρχει τρόπος να πας με καραβάκι; Ξέρει κάποιος κάποιο συγκεκριμένο;
Υπαρχει η επιλογη απο Φυριπλακα να νοικιασεις κανο καγιακ κ να φτασεις σε 15 λεπτα με 10 ευρω το ατομο.....επισης να βρεις καποιο καραβακι το οποιο κανει τουρ κ στο Κλεφτικο κ περνα κ απο Τσιγκραδο .
 

giwrgosdimo28

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Υπαρχει η επιλογη απο Φυριπλακα να νοικιασεις κανο καγιακ κ να φτασεις σε 15 λεπτα με 10 ευρω το ατομο.....επισης να βρεις καποιο καραβακι το οποιο κανει τουρ κ στο Κλεφτικο κ περνα κ απο Τσιγκραδο .
Σε ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο που να κάνει στάση για μπάνιο μόνο για φωτογραφίες.
 

inspiring

Member
Μηνύματα
93
Likes
140
Σε ευχαριστώ. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάποιο που να κάνει στάση για μπάνιο μόνο για φωτογραφίες.
Δε χανεις κ πολλα παντως....η Μηλος εχει απιθανες παραλιες ετσι κι αλλιως.....η καταβαση παντως εγινε ακομα πιο δυσκολη περσυ απο τη χαραδρα .
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.624
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom