Πολωνία Μήπως υιοθετημένος από Πολωνία μεριά ????????

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway

Last edited:

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Θα ξεκινάς ιστορία και θα μας λες πρώτα τι γίνεται με τις γυναίκες σου, με ποια είσαι τώρα, ποια σε συνόδευσε στο αεροδρόμιο κτλ! Τον Laz δεν τον βλέπω και πολύ καλά... Πήγατε Βαρσοβία για να γλεντήσετε τη νίκη επί του Πανσερραικού;
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
που χάθηκες βρε ψυχή??
Με φαγανε οι γυναικες!!¡

Θα ξεκινάς ιστορία και θα μας λες πρώτα τι γίνεται με τις γυναίκες σου, με ποια είσαι τώρα, ποια σε συνόδευσε στο αεροδρόμιο κτλ! Τον Laz δεν τον βλέπω και πολύ καλά... Πήγατε Βαρσοβία για να γλεντήσετε τη νίκη επί του Πανσερραικού;
Χαχα μια ειναι η γυναικα μου η Φενια αλλες δεν υπαρχουν!!ο Λαζ καλα ειναι τον τρεχω κ κουραζεται απλα. Μπα ηρθαμε ν δουμε και λιγο τη Legia για ν κανουμε ζεσταμα για την Ευρωπη που θα βγαινουμε παλι ν γραφουμε ιστορια μολις ανεβουμε
 
Last edited by a moderator:

Alex Loco

Member
Μηνύματα
339
Likes
1.755
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ταξίδι-Όνειρο
Pamir highway
Αφού τελικά δεν ήπια τα ουισκάκια μου και τον Irish coffee που τόσο ήθελα στο Δουβλίνο πέρασαν και δυόμισι μήνες από τότε ε βαρέθηκα ο άνθρωπος. Κάπου έπρεπε να κλείσω. Και λέω. Εφόσον έριξα άκυρο το Laz που τόσο ήθελε να βγούμε έξω Δεκέμβριο έ δεν πάμε τώρα που μπήκε η Άνοιξη και τα πουλάκια κελαηδάνε τα φυτά ανθίζουν και οι travellers δεν αφήνουν την Ανοιξιάτικη αύρα ανεκμετάλλευτη!! Είπαμε να κάνουμε το πρώτο μας ταξίδι παρέα χωρίς το Σπο και μάλιστα με αεροπλάνο που ο Λαζ δεν είχε πάρει ποτέ! Ήταν εύκολη η επιλογή , καθώς είχαμε από καιρό αποφασίσει να πάμε Πολωνία. Ευτυχώς η αγαπημένη Ryanair είχε κάνει τα κουμάντα της προσφέροντας μας εισιτήρια πάνε έλα με 60 ευρώ ! Τα κλείσαμε αμέσως. Δευτέρα πρωί θα ήμασταν εκεί Τρίτη όλη μέρα και Τετάρτη μέχρι αργά το βράδυ καθώς Πέμπτη ξημερώματα επιστρέφαμε πίσω. Το θέμα ήταν ότι το αεροδρόμιο του Modlin είναι 40 km από τη Βαρσοβία. Και επειδή δεν μας εμπιστευόμαστε και πολύ και σίγουρα να ξυπνάμε πρωί πρωί είπαμε να πάμε από Τετάρτη βράδυ στο αεροδρόμιο να κοιμηθούμε εκεί. Έτσι κ αλλιώς έχω κοιμηθεί σε δύο ακόμα αεροδρόμια σιγά τα λάχανα!

Έτσι λοιπόν πέρασε ο καιρός και η μέρα της αναχώρησης ήρθε. Αμέσως μετά το Πάσχα ήμασταν ήδη στο αεροπλάνο που ο Λαζ βίωνε τη πρώτη του εμπειρία με τον ενθουσιασμό στο βλέμμα όταν μπήκαν οι μηχανές μπροστά και πετάξαμε για Πολωνία. Εμείς είχαμε κάτι Πολωνέζες φίλες από το καλοκαίρι του 2008 και δεν είχαμε βρεθεί από τότε αλλά επικοινωνήσαμε από facebook και εκτός από τη μία που είναι μοντέλο στο Λονδίνο και δεν μπορούσε να έρθει οι άλλες μας έδωσαν το ok για να βρεθούμε οπότε θα είχαμε και συναντήσεις από το παρελθόν στη Βαρσοβία! Φτάσαμε λοιπόν μετά από δύο ώρες στην ταρακουνημένη από τα μποφόρ Πολωνία !! Πολύ αέρας ! Κατευθείαν αλλάξαμε τα ευρώ σε zloty πήραμε και τα εισιτήρια από μια γυναικάρα απίστευτη και μπήκαμε στα mini bus που θα μας πήγαινε Βαρσοβία. Ξεκινήσαμε . Το θέμα ήταν ότι ήμασταν οι δυο μας και αυτό μας κακό φάνηκε γιατί είχε πολύ κόσμο το αεροπλάνο τι φάση λογικά όλοι Βαρσοβία δεν πηγαίνανε ? Toυ λέω : ρε μαλ...α μήπως πήραμε κανά λεωφορείο για Λιθουανία ?? xD Γέλασε. Μου λέει κανόνισε . Καλά δεν με χάλαγε κιόλας είναι και συμπάθεια η Λιθουανία. Τελικά οι ταμπέλες μας διαφώτισαν ότι φτάσαμε Βαρσοβία.Μας άφησε πιο κέντρο δεν γίνεται στο Palace of Culture μπροστά. Μεγάλα κτίσματα σαν ουρανοξύστες παντού άνθρωποι , δρόμοι κτίσματα γενικά .. Πολιτισμός. Μια πόλη που τη διέλυσαν οι ναζί. Αχ ρε Ελλάδα σε ποιανού τα χέρια έπεσες και δεν άλλαξες επίπεδο σε τίποτα??
Λοιπόν, αρχικά είχαμε νοικιάσει διαμέρισμα για να κάνουμε τη διαφορά όλο hostel και hostel . Είχα ένα γελοίο χάρτη θα τον χαρακτηρίσω γιατί μου έδειχνε που είναι το hostel. Ναι. Οκ. Εκεί που μου έδειχνε ήταν ένα εμπορικό κέντρο . Τώρα να έχει κατοικίες σε εμπορικό κέντρο δεν έχω ξανά ακούσει λέω μάλλον είναι πολωνική μόδα ( να ηλίθιε) !! Τρις ώρες λοιπόν εφόσον ήδη κάναμε σβούρες στο σημείο η είχαμε κλείσει δωμάτιο στο Hogwarts ( το μαγικό σχολείο του Harry Potter που ήταν αόρατη η είσοδος :p) η κάτι είχε γίνει λάθος.. Φυσικά κάτι είχε γίνει λάθος .. Είχαμε και τα sleeping bag αυτή τη φόρα του λέω άντε ετοίμασε το γιατί η ώρα περνάει και πάλι πήραμε το μπ....ο !! Βασικά ας φάμε και κάτι να μας πιάσει. Ήθελα πολύ να φάω επιτέλους τοπική κουζίνα. Τελικά όταν δεν έχεις πολλά λεφτά αντοχές υπομονή και γενικά όταν δεν βρίσκεις το σπίτι σου μόνο η βρωμιά σε φτιάχνει. Γι`αυτό κάνοντας απολογισμό από τις τρις μέρες στη Πολωνία προσέξτε μαζί με το Λαζ φάγαμε : 20 hamburger - 6 kebab -5-6 μερίδες πατάτες - γεμίσαμε εκείνο το ποτήρι που άμα είχε στόμα θα μας έβριζε, καμιά δεκαεφτά φορές με pepsi ( αυτός ο ταμίας του burger king είχε τη φάτσα του < ρε μ...α να σου δώσουμε καμιά μετοχή εδώ μέσα > ) και τέλος ο Λαζ ήπιε και 6-7 μπύρες τις αλήτικες όπως θέλαμε να λέμε Harnas !! Κάπου εκεί σας αφήνω με μια pepsi στο χέρι να πιάνω wiFi με το ζόρι και να μιλάω με τη κυρά μου ;) !!!

Συνεχίζεται..

Εικόνα0101.jpg

Palace of Culture

Εικόνα0108.jpg
 
Last edited:

greg_thess

Member
Μηνύματα
993
Likes
547
Χαχα μια ειναι η γυναικα μου η Φενια αλλες δεν υπαρχουν!!
Εμείς είχαμε κάτι Πολωνέζες φίλες από το καλοκαίρι του 2008 και δεν είχαμε βρεθεί από τότε αλλά επικοινωνήσαμε από facebook και εκτός από τη μία που είναι μοντέλο στο Λονδίνο και δεν μπορούσε να έρθει οι άλλες μας έδωσαν το ok για να βρεθούμε
Εε..δεν παίζεσαι!!
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Φωτογραφίες από τα κορίτσια θέλω γιατί συνέχεια για γυναίκες μιλάς και φωτογραφία δεν βλέπω, μόνο το Laz.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.397
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom