Μία πόλη, μία φωτογραφία....

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Μπολόνια. Στα "κρυμμένα" κανάλια της που πολλοί φεύγουν χωρίς καν να τα γνωρίζουν....
Τις φωτογραφίες της Μπολόνια τσέκαρα για να ανεβασω... :lol::lol:
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
Άν σου πω ότι απο Μπολόνια έψαχνα στην συλλογή μου για να ανεβάσω..
Όσον αφορά τα κανάλια, μαζεύουν νερό απο τις βροχές και μυρίζουν, δεν είναι και κάτι ωραίο..
 

Attachments

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
BOLOGNA.jpg


Μπολόνια σε συνέχεια των συμφορουμιτών που και 'γω τυχαία έψαχνα την ίδια στιγμή :lol:
Οι στοές που έχει η πόλη σε σώζουν κυριολεκτικά από την βροχή. Ταξίδεψα τον Φεβρουαριο του 2018, παρά την βροχή και το χιόνι την απόλαυσα την πόλη.
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Πάντως την περίοδο που πήγα Μπολόνια, πήγα και Βενετία και της Βενετίας τα κανάλια μύριζαν περισσότερο. Βέβαια δεν είχε τύχει να βρέξει στην Μπολόνια εκείνες τι μέρες.
 
Last edited:

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.819
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
Πάντως την περίοδο που πήγα Μπολόνια, πήγα και Βενετία και τις Βενετίας τα κανάλια μύριζαν περισσότερο. Βέβαια δεν είχε τύχει να βρέξει στην Μπολόνια εκείνες τι μέρες.
Εμένα δεν μου μύρισε το κανάλι που είδα (γιατί είδα μόνο ένα) και όταν πήγα έβρεχε. Έτυχε; δεν μύριζε; μύριζε και δεν έδωσα σημασία από τη καλή διάθεση; who knows?
 

alma

Member
Μηνύματα
3.724
Likes
15.092
Εμένα δεν μου μύρισε το κανάλι που είδα (γιατί είδα μόνο ένα) και όταν πήγα έβρεχε. Έτυχε; δεν μύριζε; μύριζε και δεν έδωσα σημασία από τη καλή διάθεση; who knows?

Κι εμένα το κανάλι που έδειξα στην Μπολόνια δεν μύριζε καθόλου κι έχω και κάπως ευαίσθητη μύτη. Το μόνο που είχε μια ελαφριά μυρωδιά ήταν το σημείο που φαίνεται από το παραθυράκι στην Μπολόνια και μάλιστα πολύ πιο έντονη μυρωδιά υπήρχε σε κάποια σημεία στην Βενετία. Ωστόσο εννοείται αυτό δεν αποτρέπει κάποιον από το να πάει Βενετία, ούτε αναιρεί την ομορφιά των καναλιών. Απλώς στην Βενετία πέσαμε και σε στιγμή που καθάριζαν κάποια λύματα οπότε άστα...o_O
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom