Ισπανία Μαδριτη

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εμενα τα ανακτορα δεν με ενθουσιασαν. Επαναληψεις του ιδιου σκηνικου. Ποσα σαλονακια σκαλιστα και πορσελανες να δεις πια; Ευτυχως που δεν το πληρωσα κι αυτο, μονο δωρεαν θα πηγαινα και στα γρηγορα.
Συμφωνώ απολυτα. Αν είναι να στηθεις σε ουρά και δεν έχεις γενικά πολύ χρόνο κάνε το μόνο για τα μουσεία.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.020
Ξερω οτι δεν εχουν ολοι τα ιδια γουστα στα ταξιδια, αλλα το Πραδο ειναι ενα απο τα σημαντικοτερα μουσεια του κοσμου. Δεν θα το εκαιγα σε 2ωρη επισκεψη. Και το εισιτηριο του ειναι πολυ φτηνοτερο σε σχεση με τα σπιτια του Γκαουντι στη Βαρκελωνη που, ελεος, ενα σπιτι θα δεις και ξεπερνα το 20ευρο η επισκεψη. Αυτα τα θεωρω υπερτιμημενα, πραγματικα.
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
Να στείλουμε επείγον σήμα στη Μαδρίτη να προσέξουν τους φούρνους τους: Ο @giannismits σκέφτεται να μπει μέσα σε μουσείο! :bleh:
Ντροπη και αισχος που με κοροιδευεις:mad::D Θες να απαριθμησω σε ποσα μουσεια εχω παει? Με φαγατε πχια!
 

noobtraveller

Member
Μηνύματα
140
Likes
573
Τα ανάκτορα είναι ωραία για βόλτα το απόγευμα, εννοώ έξω και όχι μέσα. Ξεκινάς από αρεναλ με στάση plazza mayor (αν θες), προχωράς στα ανάκτορα και έπειτα γυρνάς πάνω από τον κήπο, Teatro κλπ κλπ
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Μεταξύ Ιουλίου και Αυγούστου, ποιόν μήνα θα έπρεπε να αποφύγει να βρίσκεται στη Μαδρίτη ένας άνθρωπος που απεχθάνεται τη ζέστη;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Ιουλιος ειναι πιο ζεστος,τον Αυγουστο εχει πιο ψυχρα το πρωι και το βραδυ.Αν και δεν υπαρχουν τεραστιες διαφορες ουτε μπορεις να σαι και σιγουρος.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Ιουλιος ειναι πιο ζεστος,τον Αυγουστο εχει πιο ψυχρα το πρωι και το βραδυ.Αν και δεν υπαρχουν τεραστιες διαφορες ουτε μπορεις να σαι και σιγουρος.
Γενικότερα, η Μαδρίτη είναι σαν την Αθήνα το καλοκαίρι από θέμα ζέστης; Χτυπάει δυο-τρία καυσωνάκια;
 

coco

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
2.283
Επόμενο Ταξίδι
ιταλια παλι
Ταξίδι-Όνειρο
ρωσια
Το κλιμα της ειναι ηπειρωτικο,δεν υπαρχει θαλασσα και ειναι χτισμενη αρκετα ψηλα.Σιγουρα μπορει να πιασει και σαρανταρια..ιουνιο που ημουν εκει εκανε αρκετο κρυο.
 

Marios_Gr

Member
Μηνύματα
520
Likes
2.572
Eυχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Βολιδοσκοπώ αρκετές εναλλακτικές για ένα ταξιδάκι το καλοκαίρι, καθώς ως τώρα η Aegean δεν έχει βγάλει σημαντικές προσφορές για τότε.
 

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.328
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εγώ μπήκα σε Ρέινα και Πράδο με τις δωρεάν επιλογές και δεν περίμενα καθόλου! Είναι ότι πρέπει για την περίπτωσή σου νομίζω. Τα ανάκτορα θα συμφωνήσω ότι δεν είναι και τίποτα σπουδαίο. Ίσως μόνο η αλλαγή φρουράς αξίζει (νομίζω Τετάρτες).
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
καλησπέρα, μια ερώτηση στους συνταξιδιώτες του φόρουμ για τη Μαδρίτη. Έχω βρει οργανωμένη εκδρομή Μαδρίτη - Τολέδο (περίοδο Αγ. Πνεύματος), 5 ημέρες/ 4 διανυκτερεύσεις/ αεροπορική/ με πρωϊνό και μια ημέρα ελεύθερη. Επειδή η παρέα θέλει οργανωμένη εκδρομή και όχι ατομική, η ερώτηση είναι αν αξιζει να δώσω περίπου (519€ η εκδρομη+ 205€ μονόκλινο+ 190€ οι φόροι αεροδρομίου) =914€/ 12 άτοκες δόσεις (τελική τιμή για την οργανωμένη εκδρομή). Ευχαριστώ
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.193
Μηνύματα
883.498
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom