Βέλγιο Γαλλία Μαζί με τον βασιλικό ποτίζεται και η γλάστρα!

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Αλλη μια φορά να σας διαβάσω και να δώ νομιζω πώς το ταξίδι μου στίς πόλεις αυτές δέν θα έχει νόημα. Ευχριστούμε πολυ για την αναλυτικότατη και αρκετά γλαφυρή περιγραφή ! για τίς φωτο τι να πώ ; εκπληκτικές !! Οταν θά πάω νά τίς δώ θα έχω σίγουρα το 'οδοιπορικό' σς στην τσέπη μου. Δεν θα βρώ καλύτερο !!
Σας ευχαριστώ πολύ!
Η αναγνώριση της προσπάθειάς μου και τα καλά σας λόγια αποτελούν μεγάλη στήριξη και χαρά για μένα, αλλά και κίνητρο για τη συγγραφή καλύτερων ιστοριών.
 

Elena2508

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
3.596
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
N. Υόρκη
Καλά... αυτό δεν είναι ιστορία... Διδακτορική διατριβή είναι για τη Γάνδη και τις υπόλοιπες πόλεις!!
Διάβασα τη μισή ιστορία και θα επανέλθω για τη συνέχεια!!
Ζαλίστηκα με τις υπέροχες φωτογραφίες!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλά... αυτό δεν είναι ιστορία... Διδακτορική διατριβή είναι για τη Γάνδη και τις υπόλοιπες πόλεις!!
Αφού με ξέρεις...... είμαι πολύ μελετηρό παιδί! :haha: :bleh:

Ζαλίστηκα με τις υπέροχες φωτογραφίες
Με τέτοια μοντέλα δύσκολο να βγουν άσχημες φωτογραφίες, ακόμα και από άσχετους φωτογράφους όπως είμαι εγώ :lol: :lol:
Πάντως έβαλα τα δυνατά μου, ώστε να απαθανατίσω με τον καλύτερο τρόπο, όλα τα όμορφα σημεία των πόλεων που επισκέφθηκα σε αυτό το ταξίδι.
Όσο εκπαιδεύομαι.... μαθαίνω :xalara:
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Σε ένα μήνα θα βρίσκομαι Βέλγιο, οπότε διαβάζω και απολαμβάνω τις ιστορίες σας (τόσο αυτή όσο και την μεταγενέστερη) κρατώντας ευλαβικά σημειώσεις!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Σε ένα μήνα θα βρίσκομαι Βέλγιο, οπότε διαβάζω και απολαμβάνω τις ιστορίες σας (τόσο αυτή όσο και την μεταγενέστερη) κρατώντας ευλαβικά σημειώσεις!
Καλό ταξίδι και καλά να περάσετε!
Ελπίζω οι ιστορίες μου να σας βοηθήσουν να κάνετε τις σωστές για εσάς επιλογές και να οργανώσετε όσο καλύτερα γίνεται το ταξίδι σας.
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Ευχαριστώ πολύ, είχα αμφιβολίες για το αν θα επισκεφτώ την Οστάνδη αλλά μετά την ιστορία σας..μπήκε κι αυτή στο πρόγραμμα!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
είχα αμφιβολίες για το αν θα επισκεφτώ την Οστάνδη αλλά μετά την ιστορία σας..μπήκε κι αυτή στο πρόγραμμα
Και πολύ καλά θα κάνετε να επισκεφθείτε και την Οστάνδη αν έχετε τη χρονική άνεση να την εντάξετε στο πρόγραμμά σας.

Αυτή είναι η μαγεία και η δύναμη του travelstories με τις ιστορίες του. Να ξεσηκώνει, να παρακινεί και να βοηθάει και άλλους ταξιδιώτες να ανακαλύπτουν νέους προορισμούς. Κάθε καινούργιος προορισμός μπορεί να προσθέσει εμπειρίες και γνώσεις στο ταξιδιωτικό μας background.

Εύχομαι οι καιρικές συνθήκες να είναι ευνοϊκές ( όπως συνέβη σε εμένα) και να απολαύσετε τις απέραντες και όμορφες παραλίες που διαθέτει η πόλη.

Θερμή παράκληση: Όταν με το καλό επιστρέψετε γράψτε λίγα λόγια για την Οστάνδη και βάλτε μας λίγες φωτογραφίες. Θέλω πάρα πολύ να ξαναδώ τη Βόρεια Θάλασσα και τις φανταστικές παραλίες της, ειδικά εκείνη στο Fort Napoleon.

Κάθε καινούργια πληροφορία και γνώμη είναι πάντα καλοδεχούμενη και σίγουρα εμπλουτίζει τις ήδη υπάρχουσες ιστορίες.

Και πάλι σας εύχομαι τα καλύτερα για το ταξίδι σας.

Υ.Γ. Και προσοχή στα ωράρια του ferry...αλλιώς έχει πολύυυυυυ περπάτημα. :haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh:
 

Mantaralena

Member
Μηνύματα
45
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ισλανδία
Θερμή παράκληση: Όταν με το καλό επιστρέψετε γράψτε λίγα λόγια για την Οστάνδη και βάλτε μας λίγες φωτογραφίες. Θέλω πάρα πολύ να ξαναδώ τη Βόρεια Θάλασσα και τις φανταστικές παραλίες της, ειδικά εκείνη στο Fort Napoleon.
Αν και δεν έχω το ταλέντο της συγγραφής, θα το προσπαθήσω! :)


Υ.Γ. Και προσοχή στα ωράρια του ferry...αλλιώς έχει πολύυυυυυ περπάτημα. :haha::haha::haha::bleh::bleh::bleh:
Θα βάλω τα δυνατά μου..δε θέλω να έχω τις ίδιες περιπέτειες!!

Και πάλι σας εύχομαι τα καλύτερα για το ταξίδι σας.
Ανταποδίδω! :))
 

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Πες τα χρυσόστομη που 2 παιδιά σπούδασα μέχρι μεταπτυχιακό κ έχει μαλλιασει η γλώσσα μου αλλά ουδείς δείχνει διάθεση για Εράσμους! Τους έφαγε ο έρωτας!
Να δει κι η φουκαριαρα η μάνα τους έναν ξένο τόπο δίχως εισητηριο επιστροφής! (Σα να ακούω τον εαυτό μου σε διαβάζω λέμε)
Που αν είχε Εράσμους όταν σπούδαζα εγώ μάλλον εκεί θα ήμουν ακόμη :bleh:
Τίποτα δεν πήραν από μένα πχια!!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Πες τα χρυσόστομη που 2 παιδιά σπούδασα μέχρι μεταπτυχιακό κ έχει μαλλιασει η γλώσσα μου αλλά ουδείς δείχνει διάθεση για Εράσμους!
Εμ....δεν έχουν ζήσει στα 80s και δεν ξέρουν τι σημαίνει κάθε μέρα να δίνεις μάχη για να καταφέρεις να πάρεις δίωρη άδεια, για να πας μέχρι την πλατεία και να σε περιμένουν με το ρολόι στο χέρι γιατί άργησες δέκα λεπτά και αυτό το παραστράτημα θα σου στερήσει την επόμενη έξοδο :haha::bleh:

Τους έφαγε ο έρωτας!
Ε... Ας πάει και το αμόρε μαζί, όπως έκανε ο γιος μου τον Οκτώβρη του 2019 που έκανε 2ο Εράσμους από τον καναπέ ή ταξιδεύοντας, ενώ η κοπέλα του έκανε το δικό της πρόγραμμα στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο της Γάνδης. Πάλι μου΄ φεξε εννοείται! Τόσα ταξίδια έκανα ξανά με αφετηρία τη Γάνδη και μάλιστα αυτή τη φορά ήμασταν άρχοντες, αφού πλέον είχαμε ολόκληρο διαμέρισμα για κατοικία και όχι το δωματιάκι της εστίας.

Να δει κι η φουκαριαρα η μάνα τους έναν ξένο τόπο δίχως εισητηριο επιστροφής! (Σα να ακούω τον εαυτό μου σε διαβάζω λέμε)
Αυτό με το εισιτήριο δίχως επιστροφή, ΑΞΙΑ ΑΝΕΚΤΙΜΗΤΗ.

Που αν είχε Εράσμους όταν σπούδαζα εγώ μάλλον εκεί θα ήμουν ακόμη
Και εγώ!! :xalara:
 
Last edited:

evaT

Member
Μηνύματα
1.555
Likes
12.626
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Άστα τα ταίρια έχουν αξιόλογες δουλειές δεν ξεκουνιουνται...όπως το κόβω η εγώ θα κάνω κάνα μεταπτυχιακό κ θα την κοπανησω η θα βρω κάνα ατυχήσα κύριο προς Ευρώπας μεριά και θα πνίξουμε τον πόνο μας ταξιδεύοντας :xalara:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom